Wydarzenia archiwalne

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN
Aktualności JSW SAŚwiat bez węgla koksowego - to świat bez stali

Pracują setki metrów pod ziemią, by wydobywać to, co buduje współczesny świat. Nie ma w tym przesady – bez węgla koksowego nie ma stali, a bez niej – nie ma cywilizacji, jaką znamy.

Górnicy przekazują osocze do produkcji leku

Wyprodukowania pierwszego polskiego leku na COVID–19 podjęła się spółka Biomed z Lublina. Do produkcji pierwszej partii leku trzeba zgromadzić 160 litrów osocza. Do tej pory górnicy oddali 30 litrów tego cennego surowca.

„Kopalnia Wiedzy” na wakacjach

W ramach programu JSW Dzieciom 120 podopiecznych domów dziecka wyjedzie na wakacje. Wychowankowie trzech placówek wyjadą nad morze, spędzą też czas na jednodniowych wycieczkach.

Koniec Szybu Krywałd – nowe perspektywy

Po 62 latach dobiegła końca historia szybu Krywałd kopalni Knurów – Szczygłowice. Ostatnim akcentem było usunięcie wieży szybowej, do którego doszło w środę, 15 lipca. Za likwidacją szybu przemawiały względy zarówno ekonomiczne, organizacyjne, jak i logistyczne. Jego…

Aktualności JSW SAInformacja JSW

Wpływ skutków epidemii koronawirusa COVID-19 na działalność JSW na dzień 30 czerwca 2020 roku oraz podjęcie działań w celu pozyskania finansowania w ramach rządowego programu „Tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm”.

JSU nie składa broni

Wakacje w pełni, a wakacyjne kierunki w kraju znów są oblegane. To wiatr w żagle JSU, przedsiębiorstwa z Grupy Kapitałowej JSW, która działa także w branży turystycznej. Im więcej słońca, tym większa szansa na ekonomiczne odbicie po pandemii.

Sukces akcji krwiodawstwa

Nie każdy górnik to krwiodawca, ale to właśnie spośród górników pochodzi najwięcej osób, które bezinteresownie dzielą się najcenniejszym z darów - krwią.

Górnicy oddają krew

Pracownicy kopalń są wyjątkowi, jeśli chodzi o pomaganie innym. Dziś i jutro oddają krew w jastrzębskim Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. To odpowiedź na apel raciborskiego Centrum skierowanego do górników Jastrzębskiej…

Akcja oddawania krwi i osocza

10 i 11 lipca rusza specjalna akcja oddawania krwi w jastrzębskim Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, a od poniedziałku 13 lipca ozdrowieńcy mogą oddawać osocze. Raciborskie Centrum swój apel kieruje głównie do…

Poranne spotkanie Prezydenta z górnikami

– To tutaj rodziła się Solidarność i to tutaj wybuchały pierwsze strajki, to miejsce symboliczne – tymi słowami Prezydent RP Andrzej Duda podkreślił, jak ważne dla niego było spotkanie z jastrzębskimi górnikami, do którego doszło 9 lipca we wczesnych godzinach porannych…

Informacje o COVID-19

Statystyki dotyczące liczby wyzdrowień i zakażeń w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, dostępne są w Informatorze COVID-19 / Informacje Sztabu Kryzysowego.

Aktualizacja. Niebezpieczne zdarzenie w KWK Budryk

Dwóch, spośród trzech poszkodowanych w wyniku wczorajszego zapalenia metanu w kopalni Budryk opuściło już szpital. Jedna osoba pozostaje na obserwacji.