Kopalnia wiedzy JSW

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Jastrzębska Spółka Węglowa SA w ramach działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu organizuje szereg działań  skierowanych do społeczności lokalnych na obszarach, na których prowadzi działalność. Szczególny nacisk kładzie na wspieranie dzieci i młodzieży. Programy – JSW Dzieciom czy Kopalnia Wiedzy JSW cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród szkół, przedszkoli, uczelni wyższych, instytucji, stowarzyszeń i innych.

Od lat JSW, jako dobry sąsiad, stara się wspomagać ciekawe, innowacyjne i skuteczne rozwiązania w obszarze edukacji, zdrowia, ekologii, kultury i sportu.

Kluczowym autorskim programem, w ramach którego Grupa JSW inicjuje kolejne, innowacyjne projekty, jest Kopalnia Wiedzy JSW. To wyjątkowy program kierowany do dzieci i młodzieży realizowany z ich udziałem. To kreatywne pomysły, społeczne inicjatywy i działania na rzecz poprawy otaczającego nas świata, które angażują całą rodzinę.

Kopalnia Wiedzy JSW koncentruje się na edukacji, głównie w przedmiotach ścisłych i szeroko pojętej ekologii, ale nie tylko. Prowadzący zajęcia w Kopalni Wiedzy JSW chcą zarażać dzieci z regionu pasją poznawania świata, doświadczania, odkrywania. Projekt ma wspierać rozwijanie talentów wśród dzieci oraz wyrównywać szanse w dostępie do nowoczesnych i ciekawych form aktywności pozalekcyjnej.


Autorski projekt Kopalnia Wiedzy JSW znalazł się jako dobra praktyka w raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce”. Eksperci Forum Odpowiedzialnego Biznesu wskazują tam najciekawsze i godne naśladowania praktyki biznesowe minionego roku. Także uczelnie wyższe widzą potencjał we współpracy w ramach tego projektu.