Jolanta Gruszka

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Jolanta Gruszka

Zastępca Prezesa Zarządu ds. Handlu

Obszar zarządzania:

  • Nadzoruje całokształt działalności Spółki, w szczególności w zakresie: handlu węglem, handlu koksem i węglopochodnymi, prognoz i analiz handlowych oraz spedycji.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie handlu i spedycji węgla i koksu, budowaniu i wdrażaniu strategii biznesowych w branży górniczej, wykonywaniu funkcji członka zarządu spółek giełdowych, a także doskonałą znajomość specyfiki sektora hutnictwa. Potwierdzone w praktyce zdolności przywódcze oraz umiejętność kierowania zespołami.

Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim.

Ukończyła liczne kursy i szkolenia specjalistyczne m.in. z zakresu negocjacji, prawnych aspektów zawierania umów, zarządzania zespołem, kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych, zarządzania systemem jakości, zarządzania projektami w ramach GK JSW.

Uczestniczyła w wielu krajowych i zagranicznych konferencjach węglowych i logistycznych.

W latach 1996 – 2016 związana z firmą Polski Koks S.A. (obecnie JSW Nowe Projekty S.A.), gdzie rozpoczęła pracę na stanowisku specjalisty ds. handlu.

Od 2007 roku do 2010 roku pracowała na stanowisku Dyrektora ds. Marketingu i Handlu Koksem.

W kwietniu 2010 została powołana na stanowisko Wiceprezes Zarządu ds. Handlu, w okresie marzec – lipiec 2012 pełniąc obowiązki Prezesa Zarządu. Od stycznia 2013 do kwietnia 2014 sprawowała funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Operacyjnych. Do października 2016 pracowała na stanowisku Pełnomocnika Zarządu ds. Rozwoju.

W 2016 roku rozpoczęła pracę w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. na stanowisku Pełnomocnika Zarządu.

Od 2016 roku do 2019 roku pełniła funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Handlu Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.