Wydarzenia archiwalne

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN
Drukarki 3D dla szkół

Z okazji Dnia Dziecka, Jastrzębska Spółka Węglowa przekazała szkołom profesjonalne drukarki 3D. Urządzenia trafiły do pięciu szkół, z którymi Spółka od lat współpracuje.

Aktualności JSW SAŻyczenia z okazji Dnia Matki

W dniu dzisiejszego święta, wszystkim Mamom składam najserdeczniejsze życzenia.

Aktualności JSW SATransmisja obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW S.A.

W związku ze zwołaniem na dzień 29 maja 2018 roku Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. ("ZWZ"), poniżej przekazujemy szczegóły dotyczące transmisji internetowej obrad ZWZ

Aktualności JSW SAMagazyn przy Ruchu Borynia będzie nieczynny

Zakład Wsparcia Produkcji JSW S.A. z siedzibą przy ul. Towarowej 1 w Jastrzębiu-Zdroju informuje, że w dniu 01.06.2018 r. magazyn przy KWK Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, Ruch Borynia będzie nieczynny (odpracowanie tego dnia nastąpi 09.06.2018 r.).

Aktualności JSW SAKondolencje złożyli... dziękujemy za pamięć

W imieniu Rodzin i górniczej społeczności serdecznie dziękujemy za pamięć w tym trudnym dla nas momencie. Dziękujemy wszystkim, którzy w tak bolesnych dla nas chwilach dzielili z nami smutek i żal, okazali wiele serca, duchowego wsparcia, współczucia i życzliwości.

Aktualności JSW SADobry początek roku względem wydobycia

W pierwszym kwartale 2018 roku produkcja węgla była wyższa o ponad 18 procent w porównaniu do poprzedniego kwartału. Tak wysoki wzrost, to wynik między innymi przekształceń organizacyjnych, nowych inwestycji oraz wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań poprawiających…

Aktualności JSW SARodziny dziękują ratownikom

Serdecznie dziękujemy oddanym ratownikom, którzy z narażaniem własnego życia dołożyli wszelkich starań, aby nieść pomoc naszym bliskim.

Akcja ratownicza zakończona

Dwóch górników uratowano, pięciu nie żyje. W KWK Borynia-Zofiówka-Jastrzębie Ruch Zofiówka zakończyła się akcja ratownicza.

Aktualności JSW SAOdwołanie konferencji wynikowej za I kwartał 2018 roku

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej informuje, że w związku z ogłoszoną żałobą konferencja związana z publikacją wyników finansowych Grupy JSW za I kwartał 2018 roku zaplanowana na dzień 18 maja br. zostaje odwołana.

Aktualności JSW SARatownicy odnaleźli ciało ostatniego z poszukiwanych górników w Ruchu Zofiówka

Ciało górnika uwięzione było pod jedną z wielu konstrukcji w zniszczonym tąpnięciem chodniku H10. Ratownicy rozpoczną jego transport do podziemnej bazy, a następnie na powierzchnię. Operacja ta może potrwać klika godzin.

Aktualności JSW SARatownicy nie zwalniają tempa

Obecnie na dole pracuje 18 zastępów. Woda z przodka w całości została wypompowana, został jedynie szlam. Ratownikom został jeszcze do spenetrowania 30-metrowy przekop wentylacyjny F-H.

Jedenasta doba akcji

Ratownicy w dalszym ciągu przeszukują miejsca, które wskazały wczoraj psy poszukiwawcze. Ze skrzyżowania chodników H-10 i H-2 wypompowano już wodę. Ratownicy w dużej części spenetrowali to miejsce, nie natrafili jednak wciąż na ostatniego, poszukiwanego górnika. Wodą…

Psy podjęły trop

Obecnie na dole pracuje 17 zastępów. W dalszym ciągu trwa wypompowywanie wody z chodników H-2 i H-10. Jej poziom udało się na tyle obniżyć, że do akcji mogły wkroczyć psy poszukiwawcze.

Aktualności JSW SARozpoczyna się dziesiąta doba akcji ratunkowej w Zofiówce

W ciągu ostatniej nocy lustro wody opadło na tyle, że ratownicy w specjalistycznych, wodoszczelnych kombinezonach mogli częściowo spenetrować 20-metrowy chodnik oraz przodek H-2. W chodnikach H-10 i H-2 w dalszym ciągu utrzymuje się woda na poziomie od 1 do 2 metrów, co…

Aktualności JSW SARatownicy penetrują skrzyżowanie

Trwa dziewiąta doba akcji ratowniczej. Od początku uczestniczyło w niej ponad 2000 ratowników. Dzisiaj na dole pracowały 24 zastępy.

Aktualności JSW SAWażna informacja dla portali internetowych

Jeżeli publiczne fora dyskusyjne nie będą należycie nadzorowane przez portale, zwłaszcza w przypadku braku reakcji na zgłoszone przez służby prasowe spółki nadużycia, JSW rozważy wystąpienie o ochronę dóbr osobistych Spółki i jej pracowników, w szczególności o ochronę…

Aktualności JSW SADrugi górnik odnaleziony

Ratownicy odnaleźli ciało drugiego z trzech poszukiwanych górników.

Aktualności JSW SAOdnaleziono górnika

W ósmej dobie akcji ratowniczej w Ruchu Zofiówka, ratownicy odnaleźli jednego z trzech poszukiwanych górników, który nie daje oznak życia. Ratownicy zlokalizowali jego ciało w zalewisku, podczas wypompowywania wody.

Aktualności JSW SAPoziom wody powoli opada

Ratownicy górniczy w dalszym ciągu wypompowują wodę. Linia lustra wody powstałego w wyniku tąpnięcia zalewiska znajduje się 12 m od skrzyżowania. Wciąż nie widać prześwitu, co może świadczyć o dużej deformacji wyrobiska na skrzyżowaniu chodnika H-10 z chodnikiem H-2.

Aktualności JSW SARatownicy wypompowują wodę

W ciągu ostatniej godziny poziom lustra wody obniżył się o kilkanaście centymetrów. Mimo to, zalewisko wciąż nie pozwala na przeszukanie całego odcinka chodnika.

Aktualności JSW SAObecnie na dole pracuje 19 zastępów ratowników górniczych

W dalszym ciągu ratownicy górniczy pompują wodę z zalewiska, lustro wody powoli opada. Efektywność prac spadła ze względu na gęsty szlam, który znajduje się w wodzie.

Ranni górnicy są już w domu

Dwóch poszkodowanych w sobotnim wypadku opuściło dziś szpital. Na dole w dalszym ciągu trwa intensywna akcja ratownicza.

Aktualności JSW SAMikrofon w nowym odwiercie działa

Urządzenie zostało opuszczone otworem do chodnika H-10, jednak nie zarejestrowało żadnych sygnałów oprócz szumu wody. Ratownicy cały czas usiłują obniżyć poziom zalewiska.

Aktualności JSW SAMija szósta doba akcji w Zofiówce

W nocy z czwartku na piątek wiertacze celnie wywiercili drugi otwór z przekopu F kołowego na poziomie 900 metrów i trafili do chodnika H-10. Otwór ma średnicę 9,5 cm. W tym momencie ratownicy opuszczają przewód z urządzeniem łączności odbiorczo - nadawczym (Przenośny…

Szósty dzień poszukiwań w Zofiówce

W akcję poszukiwawczą zaangażowano psa tropiącego, który podjął dwa tropy. Ratownicy rozpoczęli penetrację w tym miejscu, jednak nie znaleźli żadnego z trzech poszukiwanych górników.

Aktualności JSW SAW dalszym ciągu poszukiwanych jest trzech górników

Ratownicy korzystają z wszelkich możliwości, aby dotrzeć do górników uwięzionych w wyrobisku. Swoją pomoc w akcji ratowniczej zaoferowało wiele firm i instytucji.

Aktualności JSW SAPiąty dzień akcji ratowniczej

Od początku akcji ratowniczej w prace pod ziemią zaangażowanych było 650 ratowników. Wraz z osobami ze sztabu to ponad 1000 osób. Wciąż poszukiwanych jest trzech górników.

Trudne warunki nie pozwalają dotrzeć do górników

Ratownikom w dalszym ciągu nie udało się dotrzeć do trzech uwięzionych górników. W wyrobisku pojawiła się woda.

Rozpoczyna się czwarta doba poszukiwań

Ratownikom w dalszym ciągu nie udało się dotrzeć do trzech górników uwięzionych 900 m pod ziemią. Akcja ratunkowa prowadzona jest w ekstremalnych warunkach.

Aktualności JSW SATrudne warunki opóźniają pracę ratowników

Obecnie w akcji ratunkowej bierze udział 21 zastępów. W sumie dzisiejszej doby pracowały 42. W dalszym ciągu nie ma kontaktu z trzema uwięzionymi pracownikami.

Aktualności JSW SARatownicy próbują dotrzeć do górników

Od rana ratownicy przeszukali obszar około trzydziestu metrów. Jednak specjalistyczny sprzęt poszukiwawczy nie wykrył żadnego sygnału od trzech uwięzionych górników. Nie znaleziono też nadajników radiowych zainstalowanych w lampach górniczych.

Akcja trwa. Ratownicy pracują cały czas

Trzecią dobę trwa akcja ratunkowa w Ruchu Zofiówka. Ratownicy w dalszym ciągu poszukują trzech górników. Do kopalni sprowadzono najlepszy sprzęt, który ma pomóc w jak najszybszym dotarciu do poszkodowanych.

Aktualności JSW SAAkcja trwa nadal

W Ruchu Zofiówka nadal trwa akcja ratunkowa. Poszukiwanych jest trzech zaginionych górników.

Aktualności JSW SAAkcja ratunkowa w Zofiówce

Drugi z pięciu poszukiwanych górników z Ruchu Zofiówka, odnaleziony przez ratowników w podziemnym wyrobisku, nie żyje.

Akcja ciągle trwa

Ratownicy wydobyli drugiego górnika, który był uwięziony między rurociągami. - Jest już transportowany na noszach do podziemnej bazy. Na chwilę obecną nie daje oznak życia - poinformował Daniel Ozon, prezes JSW.

Aktualności JSW SAAkcja ratunkowa w Ruchu Zofiówka

Podczas akcji ratunkowej w Ruchu Zofiówka odnaleziono jednego z pięciu poszukiwanych. - Górnik odnaleziony pod ziemią przez ratowników nie żyje. Miał 38 lat, pracował w górnictwie od 10 lat - poinformował prezes JSW Daniel Ozon.

Aktualności JSW SATrwa akcja ratunkowa w Ruchu Zofiówka

Czterech górników wciąż jest poszukiwanych w kopalni Borynia - Zofiówka - Jastrzębie, Ruch Zofiówka. Po raz pierwszy w tej kopalni doszło do tak silnego wstrząsu. Przyczyną tąpnięcia był wstrząs samoistny spowodowany warunkami naturalnymi.