Uprzejmie informujemy, że węgiel dla klientów indywidualnych sprzedajemy wyłącznie bezpośrednio w kopalni „Budryk” w Ornontowicach. JSW S.A. nie prowadzi sprzedaży on-line, a wszelkie oferty i aukcje internetowe prowadzone z powołaniem się na JSW S.A., naszą nazwę lub logo są bezprawne.

Artykuł archiwalny

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinIkona szukaniaPLEN

Rozpoczyna się czwarta doba poszukiwań

Ratownikom w dalszym ciągu nie udało się dotrzeć do trzech górników uwięzionych 900 m pod ziemią. Akcja ratunkowa prowadzona jest w ekstremalnych warunkach.

Obecnie pod ziemią pracuje 15 zastępów. Ratownicy górniczy natknęli się na duże utrudnienia związane z wypiętrzeniem spągu. Ręcznie przeszukują metr po metrze, wycinając duże elementy konstrukcji, żeby móc przejść. – Ratownicy wykryli sygnał radiowy z lampy górniczej, ale jest zakłócany dużą ilością elementów metalowych, penetrujemy ten rejon – powiedział Daniel Ozon, prezes JSW.

Ratownicy pracują przy pomocy urządzeń z napędem hydraulicznym, które mogą być stosowane w tych warunkach. Łącznie do spenetrowania z obu stron skrzyżowania pozostało 150 m i 80 m.

Prezes JSW podkreśla, że najważniejsze jest bezpieczeństwo ratowników, którzy penetrują chodnik. - Kolejne godziny pozwolą na dotarcie do końca chodnika. Chcę zaznaczyć, że to jest mozolna praca.

Opracowujemy też koncepcję wywozu urobku, żeby udrożnić wyrobisko. Pracuje nad tym centrum dowodzenia z najlepszymi specjalistami – podsumował Daniel Ozon.

Kolejne informacje około 18 – 19.