Artykuł archiwalny

Drukarki 3D dla szkół

Z okazji Dnia Dziecka, Jastrzębska Spółka Węglowa przekazała szkołom profesjonalne drukarki 3D. Urządzenia trafiły do pięciu szkół, z którymi Spółka od lat współpracuje.

Nowoczesne drukarki 3D i zestawy robotyczne trafiły do szkół w ramach programu JSW Dzieciom. Otrzymało je pięć placówek: z Knurowa, Ornontowic, Gdańska i dwie z Jastrzębia-Zdroju. To szkoły, z którymi Spółka współpracuje od lat. W pakiecie znalazło się również pełne oprogramowanie z różnym stopniem zaawansowania, a także program nauczania. – Chcielibyśmy, aby każdy miał szansę w praktyce zobaczyć na czym polega drukowanie 3D i samemu zacząć naukę programowania. Jestem przekonany, że za parę lat będzie wśród was wielu czołowych informatyków i programistów. Myślę, że to jest pierwszy krok z naszej strony w zakresie bliższej współpracy ze szkołami. Chcemy jako Spółka mieć wkład w wasz rozwój i edukację. W czym będziemy mogli, postaramy się was wspierać – zapewnił Daniel Ozon, prezes JSW.

Nowoczesne urządzenia 3D polskiej firmy SKRIWARE  pozwalają drukować wielowymiarowe modele przestrzenne. Uczą kreatywności, przedsiębiorczości i nowoczesnej technologii. Dzieci i młodzież do których trafiły profesjonalne drukarki, mają ogromną szansę na rozwijanie interdyscyplinarnych umiejętności poprzez proces projektowania, budowania i programowania robotów.