Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Konferencja Strategiczne Łańcuchy Dostaw w UE

21 kwietnia o godzinie 10.00 rozpocznie się konferencja online pt.: ”Strategiczne łańcuchy dostaw - surowce krytyczne a konkurencyjność przemysłu UE”. Konferencja jest organizowana przez Jastrzębską Spółkę Węglową w ramach EU Industry Week 2021 pod egidą Komisji Europejskiej. Debata skupi się na zagadnieniu konkurencyjności przemysłu europejskiego w zmieniających się warunkach globalnych.

Konkurencyjność unijnej gospodarki w dobie zmian jakie przyniosła pandemia, a także wyzwań jakie niosą za sobą ambitne cele osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r., wymaga ścisłej współpracy między interesariuszami z wielu dziedzin.

Celem konferencji jest przybliżenie charakterystyki gałęzi przemysłu, które korzystają z produktów łańcucha wartości węgla koksowego a także nowych, innowacyjnych produktów dla których jest on bazą. Kwestiom tym zostanie nadane również szersze, unijne tło legislacyjne. Opublikowany  na początku września 2020 r. komunikat KE w sprawie surowców krytycznych podkreśla jak ważne, obecnie w kontekście pandemii, jest odbudowywanie gospodarek bardziej odpornych poprzez rozwijanie ich strategicznej autonomii, dywersyfikację dostaw surowców i wspieranie lokalnych producentów.

Konferencja ma więc na celu określić konkretne wyzwania w zapewnieniu konkurencyjności a także zaprezentować podejmowane inicjatywy, których rozwijanie będzie miało kluczowy wpływ na unijny rynek w najbliższych dekadach.

 

Panel I: ŁAŃCUCH WARTOŚCI WĘGLA KOKSOWEGO

  • Martyna Perek, I Sekretarz w Wydziale Ekonomiczno-Handlowym, Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE
  • Stefan Dzienniak, Prezes Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej
  • Rafał Dojka, Kierownik Działu Badawczo-Rozwojowego, Odlewnia RAFAMET
  • Michał Piekarski, Counsel, Baker McKenzie

 

Panel II: WĘGIEL KOKSOWY – SUROWIEC KRYTYCZNY W INNOWACYJNYCH ZASTOSOWANIACH

  • Tomasz Gasiński, Dyrektor Sustainability Consulting Central Europe, Deloitte Advisory
  • Dr inż. Bartosz Mertas, Kierownik Zakładu Technologii Koksowniczych, Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla
  • Grzegorz Pawelec, Manager ds. Badań, Innowacji i Finansowania, Hydrogen Europe
  • Tomasz Szeszko, Kierownik Zespołu Projektów Karbochemicznych, JSW S.A.

 

21 kwietnia 2021 r., godz 10:00
REJESTRACJA

 

Inne aktualności

Wyzwania transformacji energetycznej w przemyśle

W Krakowie odbyła się XXXIII Szkoła Eksploatacji Podziemnej, która zgromadziła licznych przedstawicieli branży górniczej, naukowców i ekspertów, a wśród nich pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Grupy Kapitałowej JSW. Podsumowanie konferencji, po raz piętnasty…

Aktualności JSW SAOgłoszenie o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju Aleja Jana Pawła II 4 działając na podstawie § 11 ust. 11 - 17 Statutu Spółki, ogłasza wszczęcie postępowań kwalifikacyjnych.

Aktualności JSW SAZmiany w zarządzie JSW SA

Rada Nadzorcza JSW odwołała w piątek (23 lutego) ze składu zarządu Spółki: Tomasza Cudnego, prezesa zarządu oraz Sebastiana Bartosa, zastępcę prezesa zarządu ds. handlu.

JSW doceniona za działania na rzecz ochrony wód i klimatu

W nowym raporcie za 2022 rok renomowanego światowego ratingu CDP (Carbon Disclosure Project), Jastrzębska Spółka Węglowa uzyskała wysoką ocenę B- w zakresie zmian klimatu. To ogromne osiągnięcie biorąc pod uwagę, że rok temu Spółka została oceniona na niższym poziomie…

Aktualności JSW SAOświadczenie Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA

W związku z doniesieniami medialnymi w sprawie fałszowania wpisów z wynikami pomiarów metanu przez pracowników KWK Pniówek, Zarząd JSW oświadcza, że do Spółki nie dotarły z prokuratury żadne formalne informacje w sprawie przedstawionych zarzutów pracownikom Spółki.

Robotyzacja i sztuczna inteligencja w Jastrzębskich Zakładach Remontowych

W Jastrzębskich Zakładach Remontowych (należących do Grupy Kapitałowej JSW) uruchomiono pierwsze, w pełni zrobotyzowane stanowisko do produkcji elementów maszyn i urządzeń górniczych. Szefostwo JZR zapowiada robotyzację większej ilości procesów produkcyjnych w firmie w…

Więcej aktualności