Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Konferencja Strategiczne Łańcuchy Dostaw w UE

21 kwietnia o godzinie 10.00 rozpocznie się konferencja online pt.: ”Strategiczne łańcuchy dostaw - surowce krytyczne a konkurencyjność przemysłu UE”. Konferencja jest organizowana przez Jastrzębską Spółkę Węglową w ramach EU Industry Week 2021 pod egidą Komisji Europejskiej. Debata skupi się na zagadnieniu konkurencyjności przemysłu europejskiego w zmieniających się warunkach globalnych.

Konkurencyjność unijnej gospodarki w dobie zmian jakie przyniosła pandemia, a także wyzwań jakie niosą za sobą ambitne cele osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r., wymaga ścisłej współpracy między interesariuszami z wielu dziedzin.

Celem konferencji jest przybliżenie charakterystyki gałęzi przemysłu, które korzystają z produktów łańcucha wartości węgla koksowego a także nowych, innowacyjnych produktów dla których jest on bazą. Kwestiom tym zostanie nadane również szersze, unijne tło legislacyjne. Opublikowany  na początku września 2020 r. komunikat KE w sprawie surowców krytycznych podkreśla jak ważne, obecnie w kontekście pandemii, jest odbudowywanie gospodarek bardziej odpornych poprzez rozwijanie ich strategicznej autonomii, dywersyfikację dostaw surowców i wspieranie lokalnych producentów.

Konferencja ma więc na celu określić konkretne wyzwania w zapewnieniu konkurencyjności a także zaprezentować podejmowane inicjatywy, których rozwijanie będzie miało kluczowy wpływ na unijny rynek w najbliższych dekadach.

 

Panel I: ŁAŃCUCH WARTOŚCI WĘGLA KOKSOWEGO

  • Martyna Perek, I Sekretarz w Wydziale Ekonomiczno-Handlowym, Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE
  • Stefan Dzienniak, Prezes Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej
  • Rafał Dojka, Kierownik Działu Badawczo-Rozwojowego, Odlewnia RAFAMET
  • Michał Piekarski, Counsel, Baker McKenzie

 

Panel II: WĘGIEL KOKSOWY – SUROWIEC KRYTYCZNY W INNOWACYJNYCH ZASTOSOWANIACH

  • Tomasz Gasiński, Dyrektor Sustainability Consulting Central Europe, Deloitte Advisory
  • Dr inż. Bartosz Mertas, Kierownik Zakładu Technologii Koksowniczych, Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla
  • Grzegorz Pawelec, Manager ds. Badań, Innowacji i Finansowania, Hydrogen Europe
  • Tomasz Szeszko, Kierownik Zespołu Projektów Karbochemicznych, JSW S.A.

 

21 kwietnia 2021 r., godz 10:00
REJESTRACJA

 

Inne aktualności

Aktualności JSW SATransmisja kontynuowanego po przerwie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW SA

Poniżej przekazujemy szczegóły dotyczące transmisji internetowej obrad ZWZ, która odbędzie się 23. lipca.

Ograniczenia w Chinach bez wpływu na działalność JSW

W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby ograniczenia chińskich projektów produkcji stali w technologii wykorzystującej koks miały negatywny wpływ na działalność Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, informujemy, że rynkiem zbytu dla węgla koksowego…

Cztery nowe ściany

W czerwcu w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej uruchomiono cztery ściany, których zasoby wynoszą prawie 1,9 mln ton węgla koksowego.

Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni

33 uczniów z ośmiu szkół otrzymało nagrody pieniężne za najlepsze wyniki w nauce. Wręczone zostały podczas uroczystego spotkania z udziałem Artura Wojtków, zastępcy prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej, dyrektorów szkół i oczywiście samych laureatów.

Pniówek wdraża nowe rozwiązania

Lepsza wydajność przy zachowaniu wysokich standardów jakości węgla koksowego. W Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla w kopalni Pniówek odbyła się prezentacja nowo zainstalowanych filtrów tarczowych, które są ważnym elementem ambitnego projektu modernizacji obiegu…

Jastrzębski Węgiel najbardziej medialnym klubem siatkarskim

Z dumą informujemy, że Jastrzębski Węgiel wspierany przez Jastrzębską Spółkę Węglową uznany został przez magazyn „Forbes” za najbardziej medialny klub siatkarski w kraju. Gratulujemy!

Więcej aktualności