Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Działania Grupy JSW wśród najlepszych praktyk odpowiedzianego biznesu

15 kwietnia b.r., już po raz dziewiętnasty Forum Odpowiedzialnego Biznesu w Polsce (FOB) ogłosiło raport „Odpowiedzialny Biznes w Polsce”. Podsumowując i analizując kluczowe dla odpowiedzialnego biznesu wydarzenia 2020 roku, eksperci organizacji wskazują w raporcie najciekawsze i godne naśladowania praktyki biznesowe minionego roku. Kolejny już raz zwrócili oni uwagę na działania realizowane przez Grupę JSW.

W tegorocznej edycji raportu wskazano aż pięć dobrych  praktyk Grupy JSW: „Ratownicy kontra COVID-19”, „Kampania społeczna „STOP HEJTOWI! Nie oczerniaj górnika”, „Lek na COVID-19 dzięki górnikom z JSW”, „Zodox” oraz „Kopalnia Wiedzy JSW: portal edukacyjny dla dzieci”.

Rok 2020 minął pod znakiem pandemii. Dlatego też działalność społeczna wielu firm, w tym Grupy JSW, koncentrowała się na walce z COVID-19. Uwagę ekspertów FOB zwróciło zaangażowanie górników, w tym włączenie się ratowników górniczych, będących wykwalifikowanymi ratownikami pierwszej pomocy, w pomoc lekarzom w szpitalach tymczasowych, zaangażowanych w walkę z wirusem SARS-CoV-2. Działanie pozwoliło częściowo odciążyć pracowników służby zdrowia, a tym samym zapewniać w krytycznych momentach wydolność systemu opieki zdrowotnej. Zauważono również bezprecedensową kampanię społeczną, która miała bronić górników przed falą hejtu, której ofiarą padli wiosną 2020 roku. Firma stanęła w obronie pracowników, którzy najpierw zostali zaatakowani przez chorobę, a następnie przez własnych sąsiadów obawiających się zakażenia. Ważne jest to, że ci sami górnicy odpowiedzieli na falę niechęci i strachu, zaangażowaniem w pomoc innym. Nie tylko pomagając w szpitalach, ale masowo oddając bezcenne osocze. Osocze zwierające przeciwciała, które stało się bronią w walce z wirusem w okresie, w którym nie były jeszcze dostępne jakiekolwiek szczepionki. Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodnej i Rekultywacji (PGWiR), należące do Grupy JSW, zaczęło z kolei oferować ZODOX – środek działający bakteriobójczo, wirusobójczo oraz grzybobójczo. Skutecznie pozwala on dezynfekować różnego rodzaju powierzchnie w zakładach przemysłowych, czy obiektach użyteczności publicznej. Ostatnia z praktyk Grupy JSW, która została opisana w raporcie, to projekt w ramach autorskiego programu Kopalnia Wiedzy JSW. Przy wsparciu JSW, ale też m.in. z udziałem sportowców z drużyn wspieranych przed JSW, udało się stworzyć wyjątkowy portal edukacyjny dla dzieci i młodzieży. To również odpowiedź na wyzwania pandemii, która sprawiła, że edukacja przeniosła się do świata wirtualnego.

Odpowiedzialne za opracowanie raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu to organizacja ekspercka, będąca inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR. Inspiruje biznes, który zmienia świat, i łączy ludzi, którzy zmieniają biznes. Działa na rzecz zrównoważonego rozwoju. Forum to grono ekspertów i specjalistów z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju.

Inne aktualności

Wyzwania transformacji energetycznej w przemyśle

W Krakowie odbyła się XXXIII Szkoła Eksploatacji Podziemnej, która zgromadziła licznych przedstawicieli branży górniczej, naukowców i ekspertów, a wśród nich pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Grupy Kapitałowej JSW. Podsumowanie konferencji, po raz piętnasty…

Aktualności JSW SAOgłoszenie o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju Aleja Jana Pawła II 4 działając na podstawie § 11 ust. 11 - 17 Statutu Spółki, ogłasza wszczęcie postępowań kwalifikacyjnych.

Aktualności JSW SAZmiany w zarządzie JSW SA

Rada Nadzorcza JSW odwołała w piątek (23 lutego) ze składu zarządu Spółki: Tomasza Cudnego, prezesa zarządu oraz Sebastiana Bartosa, zastępcę prezesa zarządu ds. handlu.

JSW doceniona za działania na rzecz ochrony wód i klimatu

W nowym raporcie za 2022 rok renomowanego światowego ratingu CDP (Carbon Disclosure Project), Jastrzębska Spółka Węglowa uzyskała wysoką ocenę B- w zakresie zmian klimatu. To ogromne osiągnięcie biorąc pod uwagę, że rok temu Spółka została oceniona na niższym poziomie…

Aktualności JSW SAOświadczenie Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA

W związku z doniesieniami medialnymi w sprawie fałszowania wpisów z wynikami pomiarów metanu przez pracowników KWK Pniówek, Zarząd JSW oświadcza, że do Spółki nie dotarły z prokuratury żadne formalne informacje w sprawie przedstawionych zarzutów pracownikom Spółki.

Robotyzacja i sztuczna inteligencja w Jastrzębskich Zakładach Remontowych

W Jastrzębskich Zakładach Remontowych (należących do Grupy Kapitałowej JSW) uruchomiono pierwsze, w pełni zrobotyzowane stanowisko do produkcji elementów maszyn i urządzeń górniczych. Szefostwo JZR zapowiada robotyzację większej ilości procesów produkcyjnych w firmie w…

Więcej aktualności