Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Bezpieczne i efektywne górnictwo

Zakończył się drugi dzień 21. Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej zorganizowanej wspólnie przez Instytut Techniki Górniczej KOMAG, Jastrzębską Spółkę Węglową oraz JSW Szkolenie i Górnictwo. Transmisję za pośrednictwem Internetu oglądało dziś 728 osób.

Drugi dzień konferencji został poświęcony nowoczesnym systemom ścianowym i wydobywczym oraz nowym rozwiązaniom w układach hydraulicznych.  Konferencja pozwala na wymianę doświadczeń przedstawicieli nauki oraz praktyków górnictwa. To ogromna wartość edukacyjna i prorozwojowa, którą trudno przecenić.

– W dotychczas wygłoszonych referatach zaprezentowano osiągnięcia oraz ciekawe rozwiązania naukowe i inżynieryjne z zakresu górnictwa ogólnoświatowego, które być może staną się fundamentem kolejnych, nowych pomysłów. Ponadto, współpraca z partnerem konferencji – Narodowym Instytutem Badawczym Hydrauliki i Pneumatyki w Bukareszcie – nadała szerszy, a zarazem bardziej praktyczny wymiar tej wymianie doświadczeń – ocenia Aldona Urbanek z JSW Szkolenie i Górnictwo.

Specjaliści nie tylko z Bukaresztu, ale również polskich uczelni i instytutów naukowych, a także działów technicznych spółek oraz firm wdrażających zaawansowane systemy, zaprezentowali dziś 20 referatów. Prelegenci zwracali szczególną uwagę na tematy związane z rozwojem i inwestycjami zwiększającymi bezpieczeństwo pracowników.

­– Trwająca konferencja jest ważnym wydarzeniem dla naszej spółki, która zgodnie z przyjętą Strategią Rozwoju poszukuje i wdraża innowacyjne rozwiązania przyczyniające się do wzrostu efektywności i bezpieczeństwa prowadzonych robót górniczych – mówi Waldemar Stachura, dyrektor Biura Strategii i Optymalizacji Procesów w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. – Konferencja jest też doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie nowatorskich rozwiązań, w szczególności dla młodej kadry inżynieryjnej. To także okazja dyskusji oraz implementacji najlepszych światowych rozwiązań w kopalniach JSW – podkreśla dyrektor Stachura.  

Ze względów bezpieczeństwa konferencja została zorganizowana za pośrednictwem Internetu. Zapraszamy również jutro do udziału w ostatnim dniu Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej.

Inne aktualności

Ogłoszenie o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju Aleja Jana Pawła II 4, ogłasza wszczęcie postępowań kwalifikacyjnych na stanowiska: Prezesa Zarządu, Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Ekonomicznych oraz Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Rozwoju…

Aktualności JSW SAKonkursy bez rozstrzygnięć

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA zakończyła postępowania kwalifikacyjne na stanowiska: Prezesa Zarządu JSW SA, Zastępcę Prezesa Zarządu ds. Ekonomicznych oraz na stanowisko Zastępcy Prezesa ds. Rozwoju bez wyłonienia kandydatów.

JSW z pożyczką na ciągniki akumulatorowe

Osiem podwieszanych ciągników akumulatorowych typu VOLTER wraz z kompletnymi zestawami transportowymi trafiło do kopalni Budryk w Ornontowicach. Inwestycję zrealizowano dzięki pożyczce w wysokości 9,96 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki…

Aktualności JSW SARozstrzygnięto konkurs na dwa stanowiska w zarządzie JSW SA

Rada Nadzorcza JSW odwołała w czwartek (14 marca) ze składu zarządu Spółki: Edwarda Paździorko, zastępcę prezesa zarządu ds. Technicznych i Operacyjnych. Stanowisko to obejmie Adam Rozmus. Ponadto Rada Nadzorcza JSW SA wybrała zastępcę prezesa ds. Handlu - stanowisko…

30 lat kopalni Budryk

Zanim z kopalni Budryk 14 marca 1994 roku wydobyto pierwszą tonę, minęło 15 lat od rozpoczęcia budowy. Zmieniały się rządy, zmieniły się ustroje we wschodniej Europie i powstawały nowe państwa, zmieniły się granice, a budowa kopalni trwała. Kilka razy w ciągu tych 15…

Uroczyste obchody w auli AGH z okazji 30-lecia wydobycia węgla w kopalni Budryk

– AGH rozpoczęła działalność 105 lat temu jako uczelnia górnicza przygotowująca kadry dla przemysłu górniczego w odrodzonej Polsce, który wtedy był podstawą ekonomiczną i technologiczną gospodarki. Aulę uczelni zdobią portrety rektorów. Wśród nich przynajmniej połowa to…

Więcej aktualności