Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Bezpieczne i efektywne górnictwo

Zakończył się drugi dzień 21. Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej zorganizowanej wspólnie przez Instytut Techniki Górniczej KOMAG, Jastrzębską Spółkę Węglową oraz JSW Szkolenie i Górnictwo. Transmisję za pośrednictwem Internetu oglądało dziś 728 osób.

Drugi dzień konferencji został poświęcony nowoczesnym systemom ścianowym i wydobywczym oraz nowym rozwiązaniom w układach hydraulicznych.  Konferencja pozwala na wymianę doświadczeń przedstawicieli nauki oraz praktyków górnictwa. To ogromna wartość edukacyjna i prorozwojowa, którą trudno przecenić.

– W dotychczas wygłoszonych referatach zaprezentowano osiągnięcia oraz ciekawe rozwiązania naukowe i inżynieryjne z zakresu górnictwa ogólnoświatowego, które być może staną się fundamentem kolejnych, nowych pomysłów. Ponadto, współpraca z partnerem konferencji – Narodowym Instytutem Badawczym Hydrauliki i Pneumatyki w Bukareszcie – nadała szerszy, a zarazem bardziej praktyczny wymiar tej wymianie doświadczeń – ocenia Aldona Urbanek z JSW Szkolenie i Górnictwo.

Specjaliści nie tylko z Bukaresztu, ale również polskich uczelni i instytutów naukowych, a także działów technicznych spółek oraz firm wdrażających zaawansowane systemy, zaprezentowali dziś 20 referatów. Prelegenci zwracali szczególną uwagę na tematy związane z rozwojem i inwestycjami zwiększającymi bezpieczeństwo pracowników.

­– Trwająca konferencja jest ważnym wydarzeniem dla naszej spółki, która zgodnie z przyjętą Strategią Rozwoju poszukuje i wdraża innowacyjne rozwiązania przyczyniające się do wzrostu efektywności i bezpieczeństwa prowadzonych robót górniczych – mówi Waldemar Stachura, dyrektor Biura Strategii i Optymalizacji Procesów w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. – Konferencja jest też doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie nowatorskich rozwiązań, w szczególności dla młodej kadry inżynieryjnej. To także okazja dyskusji oraz implementacji najlepszych światowych rozwiązań w kopalniach JSW – podkreśla dyrektor Stachura.  

Ze względów bezpieczeństwa konferencja została zorganizowana za pośrednictwem Internetu. Zapraszamy również jutro do udziału w ostatnim dniu Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej.

Inne aktualności

Pamiętamy. Hołd ofiarom katastrof górniczych

Pamięci górników, którzy zginęli w katastrofach do jakich doszło w Ruchu Zofiówka w 2018 i 2022 roku, poświęcone były uroczystości, które odbyły się dziś w kopalnianej cechowni. W rocznicę dramatycznych wydarzeń, oddano hołd piętnastu ofiarom obu katastrof.

Prawie miliard złotych zysku Grupy Kapitałowej JSW

Spadek cen surowców, wzrost kosztów produkcji oraz obłożenie składką solidarnościową w wysokości 1,6 mld zł (jako jedynej firmy w Polsce) odbiły się na wynikach finansowych Spółki. Mimo tego, Grupa Kapitałowa JSW zakończyła miniony rok zyskiem netto w wysokości prawie 1…

Rocznica katastrofy w kopalni Pniówek

Mijają dwa lata od największej katastrofy w historii Jastrzębskiej Spółki Węglowej i polskiego górnictwa. 20 kwietnia 2022 roku w kopalni Pniówek życie straciło 16 górników i ratowników górniczych.

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za 2023 rok

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za 2023 rok, która odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2024 roku (środa) o godz. 9:00

Aktualności JSW SAZarząd JSW w nowym składzie

Ryszard Janta został wybrany przez Radę Nadzorczą JSW na stanowisko Prezesa Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Swoje obowiązki obejmie 30 kwietnia 2024 roku. Dodatkowo od 30 kwietnia do 6 maja Ryszard Janta pełnić będzie obowiązki Zastępcy Prezesa ds. Rozwoju.

Będzie więcej węgla koksowego z KWK Budryk

W kopalni Budryk rozpoczął się drugi etap modernizacji zakładu przeróbczego. Po zakończonych pracach produkcja węgla koksowego w kopalni wzrośnie do 95 procent. Już teraz zakład przeróbczy kopalni Budryk jest jednym z najnowocześniejszych w polskim górnictwie.

Więcej aktualności