Ikona BIP Ikona Portal Pracownika Ikona poczty Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin RSS Ikona szukania PLEN

JSW obecna na PreCop 28

Dwa dni spotkań, debat i sesji tematycznych poświęconych sprawom klimatu. Jastrzębska Spółka Węglowa po raz kolejny była obecna na międzynarodowej konferencji klimatycznej organizowanej w Katowicach. Jednym z prelegentów PreCop28 był Wojciech Kałuża, wiceprezes JSW, który wziął udział w debacie na temat dekarbonizacji przemysłu.

zdjęcia: Dawid Lach

PreCop 28 stanowiący swoisty przedsmak COP 28 w Dubaju, przyciągnął licznych uczestników z całego świata, którzy dyskutowali nad kluczowymi kwestiami związanymi z walką ze zmianami klimatu. Wojciech Kałuża, zastępca prezesa zarządu JSW ds. rozwoju podkreślał, że Jastrzębska Spółka Węglowa intensywnie pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które pozwolą na redukcję emisji gazów cieplarnianych związanych z wydobyciem węgla koksowego.

Dekarbonizacja przemysłu zaczyna się w JSW, ponad 1000 metrów pod ziemią, ponieważ JSW jest największym w Europie producentem węgla koksowego służącego do produkcji stali. A jak wiadomo - nie ma transformacji bez stali – powiedział wiceprezes Wojciech Kałuża i dodał: – Przyjęliśmy strategię środowiskową Grupy Kapitałowej JSW, która zakłada między innymi zmniejszenie śladu węglowego o 30 proc. do roku 2030, a do 2050 roku osiągnięcie neutralności klimatycznej – wyjaśniał Wojciech Kałuża.

PreCop 28 był doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i współpracy z innymi liderami branży, aby dążyć do bardziej zrównoważonej przyszłości energetycznej. JSW jest gotowa odegrać istotną rolę w procesie dekarbonizacji przemysłu i kontynuować inwestycje w nowoczesne technologie.

JSW jest liderem pewnych rozwiązań na skalę globalną i może przyczynić się do zmniejszenia efektu cieplarnianego. Cieszymy się z osiągnięć, wdrażamy innowacyjne rozwiązania i metody produkcji, co pozwala nam dostarczać na rynek hutniczy produkt, który ma znacznie zmniejszony ślad węglowy – mówił Wojciech Kałuża, zwracając uwagę na kluczowe kwestie związane z metanem. – Chcemy wychwytywać do 50 proc. metanu i zagospodarowywać go w 95 proc. Wydajemy na ten cel ogromne środki – zwrócił uwagę wiceprezes, podkreślając, że tylko poprzez współpracę, innowacje i zaangażowanie można osiągnąć cele związane z ochroną środowiska naturalnego i walką ze zmianami klimatu. PreCop 28 był kolejnym ważnym krokiem na tej niezwykle istotnej drodze.

Inne aktualności

Komunikat

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. („Spółka”) informuje, że w Spółce doszło do wycieku informacji. Spółka będzie podejmowała stosowne kroki w celu ochrony swoich interesów oraz dobrego imienia.

 

JSW obecna na Kongresie Energetycznym

Jarosław Kluczniok, zastępca prezesa zarządu JSW ds. rozwoju uczestniczył w 10. Kongresie Energetycznym DISE, który odbył się we Wrocławiu. Tematem przewodnim była transformacja sektora energii i jej finansowanie przy równoległym zapewnieniu bezpieczeństwa…

JSW traci po pierwszym półroczu

Drugi kwartał 2024 roku Grupa Kapitałowa JSW zamknęła stratą w wysokości ponad 6,05 mld zł. To efekt ujęcia w tym okresie odpisu aktualizującego wartość niefinansowych aktywów trwałych JSW oraz JSW KOKS w łącznej wysokości 6,3 mld zł. Na wynik wpływ miało również…

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za I półrocze 2024 roku

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za I półrocze 2024 roku, która odbędzie się w dniu 30 września 2024 roku (poniedziałek) o godz. 10:00

Wiceprezes JSW przewodniczącym stowarzyszenia Critical Raw Materials Alliance

Jarosław Kluczniok, zastępca prezesa zarządu JSW SA ds. rozwoju, został wybrany przewodniczącym stowarzyszenia surowców krytycznych Critical Raw Materials Alliance w Brukseli. Stowarzyszenie CRM Alliance to czołowa organizacja reprezentująca interesy firm zajmujących…

Mistrzowie w kopalni

Drużyna Jastrzębskiego Węgla oraz sztab szkoleniowy zjechali pod ziemię w Ruchu Borynia. Podczas wizyty mieli okazję zapoznać się z technologią wydobycia węgla oraz specyfiką pracy górniczej.

Więcej aktualności