Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

JSW obecna na PreCop 28

Dwa dni spotkań, debat i sesji tematycznych poświęconych sprawom klimatu. Jastrzębska Spółka Węglowa po raz kolejny była obecna na międzynarodowej konferencji klimatycznej organizowanej w Katowicach. Jednym z prelegentów PreCop28 był Wojciech Kałuża, wiceprezes JSW, który wziął udział w debacie na temat dekarbonizacji przemysłu.

zdjęcia: Dawid Lach

PreCop 28 stanowiący swoisty przedsmak COP 28 w Dubaju, przyciągnął licznych uczestników z całego świata, którzy dyskutowali nad kluczowymi kwestiami związanymi z walką ze zmianami klimatu. Wojciech Kałuża, zastępca prezesa zarządu JSW ds. rozwoju podkreślał, że Jastrzębska Spółka Węglowa intensywnie pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które pozwolą na redukcję emisji gazów cieplarnianych związanych z wydobyciem węgla koksowego.

Dekarbonizacja przemysłu zaczyna się w JSW, ponad 1000 metrów pod ziemią, ponieważ JSW jest największym w Europie producentem węgla koksowego służącego do produkcji stali. A jak wiadomo - nie ma transformacji bez stali – powiedział wiceprezes Wojciech Kałuża i dodał: – Przyjęliśmy strategię środowiskową Grupy Kapitałowej JSW, która zakłada między innymi zmniejszenie śladu węglowego o 30 proc. do roku 2030, a do 2050 roku osiągnięcie neutralności klimatycznej – wyjaśniał Wojciech Kałuża.

PreCop 28 był doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i współpracy z innymi liderami branży, aby dążyć do bardziej zrównoważonej przyszłości energetycznej. JSW jest gotowa odegrać istotną rolę w procesie dekarbonizacji przemysłu i kontynuować inwestycje w nowoczesne technologie.

JSW jest liderem pewnych rozwiązań na skalę globalną i może przyczynić się do zmniejszenia efektu cieplarnianego. Cieszymy się z osiągnięć, wdrażamy innowacyjne rozwiązania i metody produkcji, co pozwala nam dostarczać na rynek hutniczy produkt, który ma znacznie zmniejszony ślad węglowy – mówił Wojciech Kałuża, zwracając uwagę na kluczowe kwestie związane z metanem. – Chcemy wychwytywać do 50 proc. metanu i zagospodarowywać go w 95 proc. Wydajemy na ten cel ogromne środki – zwrócił uwagę wiceprezes, podkreślając, że tylko poprzez współpracę, innowacje i zaangażowanie można osiągnąć cele związane z ochroną środowiska naturalnego i walką ze zmianami klimatu. PreCop 28 był kolejnym ważnym krokiem na tej niezwykle istotnej drodze.

Inne aktualności

Pamiętamy. Hołd ofiarom katastrof górniczych

Pamięci górników, którzy zginęli w katastrofach do jakich doszło w Ruchu Zofiówka w 2018 i 2022 roku, poświęcone były uroczystości, które odbyły się dziś w kopalnianej cechowni. W rocznicę dramatycznych wydarzeń, oddano hołd piętnastu ofiarom obu katastrof.

Prawie miliard złotych zysku Grupy Kapitałowej JSW

Spadek cen surowców, wzrost kosztów produkcji oraz obłożenie składką solidarnościową w wysokości 1,6 mld zł (jako jedynej firmy w Polsce) odbiły się na wynikach finansowych Spółki. Mimo tego, Grupa Kapitałowa JSW zakończyła miniony rok zyskiem netto w wysokości prawie 1…

Rocznica katastrofy w kopalni Pniówek

Mijają dwa lata od największej katastrofy w historii Jastrzębskiej Spółki Węglowej i polskiego górnictwa. 20 kwietnia 2022 roku w kopalni Pniówek życie straciło 16 górników i ratowników górniczych.

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za 2023 rok

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za 2023 rok, która odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2024 roku (środa) o godz. 9:00

Aktualności JSW SAZarząd JSW w nowym składzie

Ryszard Janta został wybrany przez Radę Nadzorczą JSW na stanowisko Prezesa Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Swoje obowiązki obejmie 30 kwietnia 2024 roku. Dodatkowo od 30 kwietnia do 6 maja Ryszard Janta pełnić będzie obowiązki Zastępcy Prezesa ds. Rozwoju.

Będzie więcej węgla koksowego z KWK Budryk

W kopalni Budryk rozpoczął się drugi etap modernizacji zakładu przeróbczego. Po zakończonych pracach produkcja węgla koksowego w kopalni wzrośnie do 95 procent. Już teraz zakład przeróbczy kopalni Budryk jest jednym z najnowocześniejszych w polskim górnictwie.

Więcej aktualności