Aktualności

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN
Światowy Kongres Górniczy z udziałem JSW

W Australii odbył się 26. Światowy Kongres Górniczy (WMC 2023), w którym wzięło udział 3300 delegatów z 73 krajów, a wśród nich przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wydarzenia WMC stanowią podstawę międzynarodowych porozumień i dyskusji na wysokim szczeblu,…

Nowa ściana w Ruchu Bzie

W KWK Borynia-Zofiówka-Bzie w Ruchu Bzie w obszarze górniczym „Bzie-Dębina 2-Zachód” została uruchomiona nowa ściana wydobywcza. Jest na etapie rozruchu.

Ekstremalny Bieg Górnika

W minioną sobotę (24 czerwca) odbył się spektakularny Bieg Górnika – impreza sportowa, która skupiła uwagę miłośników ekstremalnych wyzwań. W rywalizacji na hałdzie Ruchu Borynia wzięło udział 1000 pracowników JSW i ponad 200 osób z kopalni PGG oraz Tauron Wydobycie.

Bez węgla koksowego nie powstrzymamy zmian klimatycznych

Fundamentalną rolę, jaką pełni węgiel koksujący na drodze do zielonej transformacji prezentował Wojciech Kałuża, zastępca prezesa JSW ds. rozwoju, podczas ósmej edycji Kongresu 590, który odbył Warszawie.

JSW wyróżniła zdolnych uczniów

29 uczniów otrzymało nagrody za najlepsze wyniki w nauce. Stypendia trafiły do trzech najlepszych uczniów z każdej szkoły objętej porozumieniem o współpracy.

Jedyny w Polsce system odsalania wód kopalnianych

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej odprowadzaniem wód zasolonych zajmuje się Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodnej i Rekultywacji. Głównymi elementami są system retencyjno-dozujący „Olza” i Zakład Odsalania w Czerwionce-Leszczynach. W tym drugim odbyła się wizyta studyjna.

Informacja

W związku z organizacją „Biegu Górnika”, który odbędzie się 24 czerwca 2023 roku informujemy, że od godziny 7 do 18 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w okolicy KWK „Borynia-Zofiówka-Bzie” Ruch Borynia.

200 metrów pozostało do zaginionych w kopalni Pniówek

W pierwszej połowie września ratownicy pójdą po siedmiu górników i ratowników zaginionych po ubiegłorocznej katastrofie w kopalni Pniówek. Taką informację przekazał zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podczas wczorajszej (20. czerwca) konferencji prasowej. Przed…

Aktualności JSW SAOświadczenie Zarządu Spółki JSW Szkolenie i Górnictwo

W związku z trwającą pikietą ZZ „Sierpień 80” przed siedzibą Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, zarząd spółki JSW Szkolenie i Górnictwo wyjaśnia, iż wszystkie zarzuty dotyczące Spółki są nieprawdziwe i kłamliwe.

Kopalnia Knurów ma 120 lat

Msza święta w kościele pod wezwaniem św. Cyryla i Metodego, modlitwa za pracowników kopalni Knurów, poświęcenie figury św. Barbary, a także hołd pamięci dla pracowników, którzy stracili życie w kopalni – to najważniejsze punkty obchodów 120-lecia kopalni Knurów, które…