Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Niedzielny piknik z JSW

Początek wakacji najmłodsi mogą zaliczyć do bardzo udanych. Kopalnia Wiedzy JSW przygotowała dla najmłodszych wiele atrakcji, które były dostępne na terenach zielonych przy Hali Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju.

Każde dziecko, bez względu na wiek, mogło znaleźć coś dla siebie podczas rodzinnego pikniku naukowo-sportowego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy naukowe i eksperymenty, które dzieci mogły wykonywać samodzielnie.

Opowiadamy dzieciom m.in. jak działa ciśnienie, ale myślę, że najbardziej podoba im się „pasta słonia”, czyli wielki wybuch spowodowany zmieszaniem kilku substancji – mówi Monika Baron.

Była kuchnia alchemika, dmuchana zjeżdżalnia, malowanie obrazów, wykonywanie przypinek, a także wiele konkursów z nagrodami. Nie zabrakło również sportowych rozgrywek, gier i zabaw. ­

Jest naprawdę mnóstwo atrakcji, wrzucanie piłki do kosza, konkursy w kółko i krzyżyk, jest świetna atmosfera, warto tu być – przyznaje uczestniczący w pikniku Bartosz Musiolik.

Atrakcji było tak wiele, że trudno wszystkie zliczyć. Poprzez różnego rodzaju doświadczenia i warsztaty najmłodsi mogli odkrywać nowe zainteresowania. Wszystko w ramach Kopalni Wiedzy JSW – projektu przygotowanego przez Zespół CSR Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która konsekwentnie realizuje zadania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu.

To jest wpisane w naszą działalność. Nie dlatego, że musimy, ale dlatego że chcemy bardzo mocno powiązać naszą działalność z mieszkańcami. Dziś odbiorcą jest grupa dzieci, która rozpoczęła wakacje. Umilimy im ten czas, poprzez granie w piłkę, ale również zdobywanie wiedzy. Kontakt ze społecznością lokalną jest dla nas bardzo ważny – zapewnia Tomasz Cudny, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Kolejne takie wydarzenie planowane jest za rok.

Inne aktualności

Aktualności JSW SAOświadczenie Zarządu JSW SA

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi zaangażowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA w odbudowę kopalni w Ukrainie, Zarząd JSW SA oświadcza, że spółka nie podpisała żadnego listu intencyjnego z jakąkolwiek firmą z…

JSW na Krynica Forum 2023

Węgiel koksowy ważnym surowcem w transformacji energetycznej. To jedna z konkluzji debat patronackich zorganizowanych przez Jastrzębską Spółkę Węglową podczas Krynica Forum 2023.

Akcja ratownicza w Pniówku przerwana

Po spenetrowaniu 185 metrów ściany N-6 nie udało się ratownikom odnaleźć ostatniego zaginionego górnika. Ratownicy z każdym metrem postępu pracowali w coraz trudniejszych warunkach klimatycznych.

Ratownicy odnaleźli kolejnego, 6 zaginionego górnika

Teraz trwają przygotowania do wytransportowania górnika na powierzchnię. Po wytransportowaniu poszkodowanego ze ściany N-6, ratownicy będą poszukiwać ostatniego z zaginionych.

Odnalezieni górnicy już na powierzchni

Pięciu odnalezionych w poniedziałek nad ranem zaginionych górników zostało przetransportowanych na powierzchnię. Pod ziemią dalej jest prowadzana akcja ratownicza.

W Pniówku odnaleziono pięciu górników

Ratownicy odnaleźli 5 z 7 górników zaginionych podczas katastrofy w kwietniu minionego roku. Pięciu górników odnaleziono w chodniku nadścianowym N-12 za wlotem do ściany N-6. Ze względu na trudne warunki prowadzonej akcji, transport odnalezionych górników na…

Więcej aktualności