Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Mikołajkowe paczki dla małych pacjentów

Mikołajkowe prezenty od Jastrzębskiej Spółki Węglowej trafiły do najmłodszych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, zabrzańskiego Szpitala Klinicznego nr 1 i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu–Zdroju.

zdjęcia: Bogumiła Czyż

Kolorowe paczki sprawiły, że na twarzach dzieci i rodziców zagościły uśmiechy, o które nie jest łatwo w czasie szpitalnego leczenia.

To bardzo ważna akcja, bo przynosi uśmiech, który jest nieocenioną pomocą w terapii. Dzieci mogą cieszyć się z prezentów i zapomnieć, że są w szpitalnym oddziale, który wiąże się z bólem i leczeniem. Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc, bo sami zapewne nie dalibyśmy rady, a dzięki ludziom dobrej woli nasi pacjenci otrzymali chwilę radości, które jest tak bardzo potrzebna w szpitalu – powiedział prof. dr hab. Tomasz Szczepański, ordynator Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu.

Mikołajkowa akcja jest elementem realizowanego od wielu lat programu „JSW Dzieciom”, którego celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci z Górnego Śląska.  

Wizyta dużego, pluszowego gościa, czyli maskotki JSW w Oddziale Hematologii i Onkologii zabrzańskiej kliniki, była dla najmłodszych pacjentów okazją do doskonałej zabawy.

Myślę, że to są te chwile, które mój syn zapamięta do końca życia. Dla niego ważne jest, że ktoś przyszedł i o nich pamiętał – podkreśliła Monika Szymczyk, mama 12-letniego Szymona, pacjenta oddziału.

Paczki przygotowane dla pacjentów Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, choć przygotowane dla najmłodszych, w istocie były wsparciem dla rodzin.

– W takich chwilach rodzice naszych najmniejszych pacjentów dostrzegają, że nie są sami w cierpieniu, jakie zawsze towarzyszy ciężkiej chorobie dziecka. To wsparcie o dużym znaczeniu emocjonalnym, za które jesteśmy bardzo wdzięczni – powiedział Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Inne aktualności

Ograniczenia w Chinach bez wpływu na działalność JSW

W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby ograniczenia chińskich projektów produkcji stali w technologii wykorzystującej koks miały negatywny wpływ na działalność Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, informujemy, że rynkiem zbytu dla węgla koksowego…

Cztery nowe ściany

W czerwcu w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej uruchomiono cztery ściany, których zasoby wynoszą prawie 1,9 mln ton węgla koksowego.

Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni

33 uczniów z ośmiu szkół otrzymało nagrody pieniężne za najlepsze wyniki w nauce. Wręczone zostały podczas uroczystego spotkania z udziałem Artura Wojtków, zastępcy prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej, dyrektorów szkół i oczywiście samych laureatów.

Pniówek wdraża nowe rozwiązania

Lepsza wydajność przy zachowaniu wysokich standardów jakości węgla koksowego. W Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla w kopalni Pniówek odbyła się prezentacja nowo zainstalowanych filtrów tarczowych, które są ważnym elementem ambitnego projektu modernizacji obiegu…

Jastrzębski Węgiel najbardziej medialnym klubem siatkarskim

Z dumą informujemy, że Jastrzębski Węgiel wspierany przez Jastrzębską Spółkę Węglową uznany został przez magazyn „Forbes” za najbardziej medialny klub siatkarski w kraju. Gratulujemy!

Transmisja obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW SA

W związku ze zwołanym na dzień 24 czerwca 2024 roku Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA ("ZWZ"), poniżej przekazujemy szczegóły dotyczące transmisji internetowej obrad ZWZ.

Więcej aktualności