Partnerzy JSW z własnej inicjatywy postanowili wesprzeć rodziny przekazując darowizny na rzecz Fundacji JSW w łącznej kwocie prawie 120 000 zł. Fundacja działając w ramach celów statutowych rozdysponowała środki, udzielając pomocy rodzinom tragicznie zmarłych oraz poszkodowanych górników. Wsparcie to realna pomoc materialna oraz ważny symbol solidarności i troski.
Jastrzębska Spółka Węglowa oraz Fundacja JSW składają serdeczne podziękowania firmom, które zdecydowały się na taki gest wsparcia.
Przypomnijmy, w wyniku zapalenia metanu w ścianie XVII pokład 405/1 poniżej poziomu 850 m do którego doszło w Ruchu Szczygłowice zginęło pięciu górników, szesnastu zostało poszkodowanych z czego dwóch wciąż przebywa w szpitalu w Krakowie.