Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

JSW wyróżniła zdolnych uczniów

29 uczniów otrzymało nagrody za najlepsze wyniki w nauce. Stypendia trafiły do trzech najlepszych uczniów z każdej szkoły objętej porozumieniem o współpracy.

zdjęcia: Mateusz Paszek

Jastrzębska Spółka Węglowa będąca jedynym producentem węgla koksowego w Unii Europejskiej, od zawsze przywiązuje dużą wagę do wspierania lokalnych społeczności i edukacji młodych ludzi. Poprzez współpracę ze szkołami kształcącymi uczniów w zawodach górniczych Spółka angażuje się w rozwój edukacyjny i zawodowy młodych adeptów, dostarczając im inspiracji oraz możliwości rozwoju w branży górniczej.

- Jesteśmy niezmiernie dumni z osiągnięć tych utalentowanych uczniów i chcemy ich nagrodzić za ich nieustanne zaangażowanie w rozwój osobisty i edukacyjny - powiedział Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej. - Nasza Spółka od zawsze angażuje się w działalność lokalnych społeczności. Wierzymy, że wsparcie dla młodych ludzi jest inwestycją w przyszłość naszej firmy, regionu i całego kraju - dodał Artur Wojtków.

W ramach programu stypendialnego, JSW corocznie wybiera najlepszych uczniów ze szkół partnerskich i nagradza ich kwotą pieniężną. Z każdej szkoły nagrody w wysokości 1500 zł, 1000 zł oraz 800 zł otrzymuje trzech najlepszych uczniów. Ta inicjatywa ma na celu uhonorowanie wyjątkowych osiągnięć edukacyjnych i motywowanie młodych ludzi do dalszego rozwijania swojego potencjału.

Nagrody pieniężne dla stypendystów JSW zostały wręczone podczas uroczystej ceremonii zorganizowanej w siedzibie Spółki, w której wzięli udział uczniowie, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele JSW.

Inne aktualności

Uroczyste obchody barbórkowe

Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w najważniejszym górniczym święcie, które zorganizowane zostało w Gliwicach. Podczas Barbórki nie zapomniano o tragicznie zmarłych w ostatnim czasie górnikach. Minutą ciszy oddano im hołd.

Podziękowania za życzenia i gratulacje

Jak co roku, z okazji Barbórki otrzymaliśmy wiele życzeń i gratulacji. Zamieszczamy niektóre z nich, którymi chcielibyśmy się podzielić. Dziękujemy za wszystkie słowa życzliwości.

Zobowiązania podatkowe widoczne w wynikach GK JSW

W trzecim kwartale 2023 roku Grupa Kapitałowa JSW osiągnęła stratę netto w wysokości 1,2 mld zł. Istotny wpływ na taki wynik netto miało ujęcie składki solidarnościowej w wysokości 1,6 mld zł (wpływ składki na wynik netto po uwzględnieniu efektu podatkowego to 1,3 mld…

Statuetka dla JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa zajęła 2 miejsce w konkursie IPMA PMO Award 2023 na najlepsze Biuro PMO. Podczas 26. konferencji IPMA Polska symboliczną statuetkę, będącą uznaniem za ciągły rozwój i osiągnięcie doskonałości projektowej odebrał Wojciech Kałuża, zastępca…

JSW sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Jastrzębska Spółka Węglowa została sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Umowę o współpracy podpisano w Klubie Olimpijczyka w Centrum Olimpijskim PKOl. Beneficjentami porozumienia będzie także pięć polskich związków sportowych…

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za III kwartał 2023 roku

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za III kwartał 2023 roku, która odbędzie się w dniu 23 listopada 2023 roku (czwartek) o godz. 10:00

Więcej aktualności