Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Jastrzębski Węgiel mistrzem Polski. Gratulujemy!

W trzecim meczu finału PlusLigi Jastrzębski Węgiel w imponującym stylu pokonał broniącą tytułu Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i po dwóch latach przerwy sięgnął po trzeci w historii tytuł mistrzów Polski.

www.jastrzebskiwegiel.pl

Trzeci raz w historii klubu jastrzębianie zdobyli mistrzostwo Polski. Po złocie z 2004 roku i sprzed dwóch lat, gdy w finale także pokonali kędzierzynian. 10 maja do kolekcji dołączyli kolejny tytuł. Jastrzębianie pokonali ZAKS-ę w trzech meczach finałowych, a w środę tylko potwierdzili swoją dominację, pokonując ich 3:0. W całej rywalizacji finałowej ZAKSA, która w tym sezonie potrafiła przełamać wszelkie trudności, tym razem zdołała urwać jastrzębianom zaledwie jednego seta w trzech meczach.

To jednak nie koniec rywalizacji tych drużyn w obecnym sezonie. 20 maja spotkają się w wielkim finale Ligi Mistrzów w Turynie.

Inne aktualności

Ograniczenia w Chinach bez wpływu na działalność JSW

W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby ograniczenia chińskich projektów produkcji stali w technologii wykorzystującej koks miały negatywny wpływ na działalność Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, informujemy, że rynkiem zbytu dla węgla koksowego…

Cztery nowe ściany

W czerwcu w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej uruchomiono cztery ściany, których zasoby wynoszą prawie 1,9 mln ton węgla koksowego.

Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni

33 uczniów z ośmiu szkół otrzymało nagrody pieniężne za najlepsze wyniki w nauce. Wręczone zostały podczas uroczystego spotkania z udziałem Artura Wojtków, zastępcy prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej, dyrektorów szkół i oczywiście samych laureatów.

Pniówek wdraża nowe rozwiązania

Lepsza wydajność przy zachowaniu wysokich standardów jakości węgla koksowego. W Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla w kopalni Pniówek odbyła się prezentacja nowo zainstalowanych filtrów tarczowych, które są ważnym elementem ambitnego projektu modernizacji obiegu…

Jastrzębski Węgiel najbardziej medialnym klubem siatkarskim

Z dumą informujemy, że Jastrzębski Węgiel wspierany przez Jastrzębską Spółkę Węglową uznany został przez magazyn „Forbes” za najbardziej medialny klub siatkarski w kraju. Gratulujemy!

Transmisja obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW SA

W związku ze zwołanym na dzień 24 czerwca 2024 roku Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA ("ZWZ"), poniżej przekazujemy szczegóły dotyczące transmisji internetowej obrad ZWZ.

Więcej aktualności