Wydarzenia archiwalne

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN
Spowolnienie na rynku stali, węgla i koksu

Grupa Kapitałowa JSW po dziewięciu miesiącach 2019 roku osiągnęła wynik netto w wysokości 704,4 mln zł. Produkcja węgla i koksu wyniosły w tym czasie odpowiednio 10,9 mln ton i 2,5 mln ton.

Aktualności JSW SAWirtualny spacer po Izbie Tradycji

Zapraszamy do zwiedzania Izby Tradycji KWK „Knurów” bez wychodzenia z domu. Multimedialny spacer pozwala zajrzeć do wnętrza muzeum, w którym zgromadzono dokumenty i zdjęcia z pierwszych lat istnienia kopalni, okresu międzywojennego oraz historii najnowszej. Dzięki…

Aktualności JSW SATransmisja internetowa wyników Grupy Kapitałowej JSW za 3 kwartał 2019 r.

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za 3 kwartał 2019 roku, która odbędzie się w dniu 22 listopada 2019 r. (piątek) o godz. 11:00.

Sól z JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa jest jednym z największych producentów jadalnej soli warzonej w Polsce. „Sól Dębieńska” zyskała uznanie zarówno polskich smakoszy, jak również konsumentów w Belgii, Czechach, Słowacji i Austrii. A wszystko to… z troski o środowisko naturalne.

Konkurs bhp rozstrzygnięty

Zacięta walka o zwycięstwo trwała do ostatniej minuty. Dziś rozstrzygnięto dziesiątą edycję „Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.” Zwycięzcą został Jarosław Gąska z Ruchu Zofiówka i zdobył główną nagrodę…

Ruszyła maszyna

Dzisiaj, 12 listopada w kopalni Budryk rozpoczął pracę kombajn urabiająco-kotwiący Bolter Miner 12CM30. To pierwszy tego typu kombajn w Polskim górnictwie.

Węgiel w 3D

Wszystkie złoża węgla należące do kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej zostały przeniesione do wirtualnej przestrzeni 3D. W Spółce zakończono właśnie projekt pt. „Model złoża i planowanie produkcji w JSW S.A.”, którego celem było wdrożenie nowoczesnego systemu…

Powrót struga

Po ponad czterech latach przerwy w kopalni Pniówek ponownie ruszyła ściana, która jest eksploatowana za pomocą techniki strugowej.