Wydarzenia archiwalne

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN
40 litrów krwi na 40-lecie „Solidarności”

Ponad 80 litrów krwi zebrano podczas dzisiejszej (31 sierpnia) akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez NSZZ „Solidarność” dla uczczenia 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania związku. Akcję zorganizowano w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej…

Respiratory od JSW

Fundacja JSW ufundowała 30 respiratorów w ramach akcji prowadzonej przez Caritas Polska. Dziś na Jasnej Górze przekazano ostatnią partię tego sprzętu ratującego życie. 11 respiratorów – w ramach akcji #WdzięczniMedykom – trafiło właśnie do Wojewódzkiego Szpitala…

Aktualności JSW SATransmisja obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW S.A.

W związku ze zwołanym na dzień 31 sierpnia 2020 roku Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. ("NWZ"), poniżej przekazujemy szczegóły dotyczące transmisji internetowej obrad NWZ

Premier spotkał się z górnikami z Zofiówki

Kilka dni przed 40. rocznicą podpisania Porozumienia Jastrzębskiego - premier Mateusz Morawiecki odwiedził górników i złożył kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym to historyczne wydarzenie.

40 litrów krwi na 40-lecie NSZZ Solidarność

Już w najbliższy poniedziałek, 31 sierpnia przed halą widowiskowo-sportową w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się akcja oddawania krwi.

Aktualności JSW SAPodziękowania dla pracowników

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu przesłało podziękowania dla pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej za bezinteresowny udział w akcji oddawania krwi i osocza.

JSW odczuwa skutki COVID-19

Pandemia koronawirusa oraz utrzymujące się niskie ceny węgla metalurgicznego (koksowego) mocno wpłynęły na półroczne wyniki Grupy Kapitałowej JSW. Grupa odnotowała w pierwszej połowie 2020 roku 973,8 mln zł straty netto wobec 547,5 mln zł zysku rok wcześniej.

Aktualności JSW SATransmisja internetowa wyników Grupy Kapitałowej JSW za 1 półrocze 2020 r.

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za I półrocze 2020 roku, która odbędzie się w dniu 21 sierpnia 2020 r. (piątek) o godz. 13:00.

Lek na koronawirusa z osocza górników

Lubelski Biomed rozpoczął produkcję pierwszego polskiego leku przeciw COVID-19. Ze 150 litrów krwi, jakie zebrano do produkcji leku, ponad 100 litrów pochodzi od górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Aktualności JSW SAJSW poszukuje pracowników

Jastrzębska Spółka Węglowa wszczęła dwie procedury rekrutacyjne do pracy w Biurze Zarządu JSW w zespołach: Badań, Rozwoju i Innowacji oraz Nadzoru Projektów Karbochemicznych. Aplikacje prosimy przesyłać na adres e-mail [email protected] do dnia 26.08.2020 r.

JSW wspiera piłkarki ręczne

Wielokrotna reprezentantka Polski w piłce ręcznej Klaudia Pielesz została zawodniczką i drugim trenerem 1-ligowego MTS Żory. Ma pomóc drużynie w walce o awans do ekstraklasy. Drużynę od niedawna wspiera Jastrzębska Spółka Węglowa.

Aktualności JSW SAMecz otwarcia Jastrzębskiego Węgla bez publiczności

Zarząd siatkarskiego klubu Jastrzębski Węgiel podjął decyzję, że dzisiejsza prezentacja drużyny oraz mecz otwarcia ze Stalą Nysa odbędzie się bez udziału publiczności.

„Tu rodziła się Solidarność”

Przed kopalnią „Zofiówka” otwarto plenerową wystawę z okazji 40-lecia powstania „Solidarności”. Ekspozycję w Jastrzębiu-Zdroju przygotowaną przez katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej można oglądać do 25 sierpnia.

Prestiżowe wyróżnienie dla JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa dołączyła do grona instytucji naukowych, jako przedstawiciel sektora górniczego i koksowego do prac w Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Spółka została członkiem Komitetów Technicznych ściśle związanych z obszarem działalności Grupy…

Akcja oddawania krwi i osocza zakończona sukcesem

Dwudniowa akcja oddawania krwi i osocza spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Do terenowych oddziałów Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu zgłosiło się aż 508 osób, dzięki którym zgromadzono 176 litrów krwi i 32 litry osocza. Dzięki…

Aktualności JSW SAPodziękowania dla pracowników

Narodowe Centrum Krwi dziękuje górnikom za bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym i oddawanie krwi oraz osocza podczas dwudniowej akcji zorganizowanej wspólnie przez JSW i RCKiK w Raciborzu.

Nasi siatkarze najlepsi na piasku

Po raz pierwszy w historii siatkarze PlusLigi sprawdzili swoje siły na piasku, w ramach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W pierwszej jej odsłonie siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie mieli sobie równych i po znakomitej grze zwyciężyli w całych zawodach.

JSW doposaża terenowy oddział krwiodawstwa

Fundacja JSW przekazała Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu darowiznę w wysokości 49,5 tys. złotych na zakup sprzętu, który trafił do terenowego oddziału w Jastrzębiu-Zdroju. W sobotę, 8 sierpnia odbyło się jego oficjalne przekazanie, podczas…

Szlachetna akcja

Dziś i jutro w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, a także w oddziałach terenowych – krew i osocze oddają pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Chęć podzielenia się tym cennym darem zadeklarowało prawie 300 osób.

Zostań dawcą krwi i osocza

7 i 8 sierpnia rusza kolejna akcja oddawania krwi, a także osocza – tych osób, które przechorowały COVID-19. Chętni mogą zgłosić się do wybranego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. Szczegóły na plakacie.

Sportowcy promują aktywność fizyczną

Jastrzębska Spółka Węglowa zaprosiła związane ze spółką kluby sportowe takie jak KS Jastrzębski Węgiel, GKS 1962 Jastrzębie oraz JKH GKS Jastrzębie do współtworzenia portalu edukacyjnego: Nowa Kopalnia Wiedzy JSW. Zawodnicy i pracownicy klubów zaangażowali się w…