Wydarzenia archiwalne

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN
Aktualności JSW SAInformacja dla kontrahentów

JSW SA zachęca do skorzystania z możliwości otrzymywania i przesyłania faktur elektronicznych. W zakładce Dla kontrahentów/Dokumenty do pobrania dostępne są stosowne oświadczenia. Prosimy również o zamieszczanie na fakturach numeru umowy nadanego przez JSW SA.

Aktualności JSW SAWiceminister Adam Gawęda podziękował górnikom. Kopalnie pracują normalnie

Adam Gawęda, wiceminister aktywów państwowych i pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa podziękował górnikom za to, że poważnie potraktowali zagrożenie zarażeniem koronawirusem.

Aktualności JSW SAMinisterstwo Aktywów Państwowych na bieżąco kontroluje sytuację w spółkach węglowych

Ministerstwo Aktywów Państwowych przed wprowadzeniem stanu epidemii, a wcześniej stanu zagrożenia epidemicznego zobowiązało spółki górnicze do podjęcia działań związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa Covid-19.

Trzy zmiany w kopalniach

Od poniedziałku, 23 marca, do odwołania we wszystkich kopalniach JSW będzie obowiązywał trzyzmianowy system pracy. Jedna zmiana będzie pracować 6 godzin.

Aktualności JSW SAKopalnie pracują na trzy zmiany

Od poniedziałku, 23 marca, do odwołania we wszystkich kopalniach JSW będzie obowiązywał trzyzmianowy system pracy. Jedna zmiana będzie pracować 6 godzin.

JSW z zyskiem za miniony rok

W 2019 roku Grupa Kapitałowa Jastrzębskiej Spółki Węglowej osiągnęła zysk netto w wysokości prawie 650 mln zł. Pomimo spowolnienia gospodarczego, z jakim zmaga się cała branża surowcowa, wyniki finansowe Grupy Kapitałowej JSW utrzymały się na stabilnym poziomie.

Aktualności JSW SASztab kryzysowy na bieżąco monitoruje sytuację w JSW

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej wprowadzono nadzwyczajne procedury prewencyjno – ochronne związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Uruchomiono specjalny e-mail, na który pracownicy mogą zgłaszać swoje uwagi.

Aktualności JSW SAApel do pracowników

Drodzy Pracownicy, w trosce o ochronę zdrowia i Wasze bezpieczeństwo prosimy o bezwzględne zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie podstawowych zasad higieny osobistej. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie własne, najbliższych i za funkcjonowanie…

Sztab kryzysowy na bieżąco monitoruje sytuację w JSW

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej wprowadzono nadzwyczajne procedury prewencyjno – ochronne związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Uruchomiono specjalny e-mail, na który pracownicy mogą zgłaszać swoje uwagi.

Wyniki tylko na naszej stronie

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej informuje, iż w związku z podjętymi działaniami prewencyjnymi dotyczącymi zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa, jak również mając na uwadze zalecenia i rekomendacje Ministerstwa Zdrowia, Spółka nie zorganizuje konferencji…

Aktualności JSW SAPomoc JSW SA dla szpitali na walkę z koronawirusem

Jastrzębska Spółka Węglowa w najbliższych dniach poważnie zasili konta finansowe szpitali walczących na Śląsku ze skutkami epidemii koronawirusa. Pomoc w kwocie 2 mln zł zostanie przekazana placówkom medycznym przez Fundację JSW.

Aktualności JSW SAJSW wparła szpitale

Jastrzębska Spółka Węglowa w najbliższych dniach poważnie zasili konta finansowe szpitali walczących na Śląsku ze skutkami epidemii koronawirusa. Pomoc w kwocie 2 mln zł zostanie przekazana placówkom medycznym przez Fundację JSW.

Aktualności JSW SANegocjacje płacowe zawieszone

Reprezentacyjne organizacje związkowe działające w JSW SA i zarząd spółki zawieszają rozmowy na temat płac.

Kopalnie nie stworzą wirusa

Wirus nie powstaje w kopalniach, ani w żadnym innym zakładzie JSW. Informacje o tym, jakoby tak mogło być, są skandalicznym nadużyciem i złamaniem wszelkich zasad etycznych, mówi Artur Dyczko, wiceprezes zarządu JSW SA i szef sztabu kryzysowego powołanego przez prezesa…

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej działa sztab kryzysowy

Włodzimierz Hereźniak, prezes Zarządu JSW SA, powołał sztab kryzysowy. Szefem sztabu jest Artur Dyczko, Zastępca Prezesa Zarządu ds. Technicznych i Operacyjnych. W skład sztabu wchodzą dyrektorzy kopalń, szefowie zakładów i kluczowych biur zarządu JSW SA.

Pomagamy ofiarom pożaru

Fundacja JSW wsparła finansowo poszkodowanych w pożarze dwóch familoków w Czerwionce–Leszczynach. Do poszkodowanych trafi w sumie 198 tys. złotych.

Aktualności JSW SAPowołano sztab kryzysowy

13 marca 2020 roku Włodzimierz Hereźniak, prezes Zarządu JSW SA, powołał sztab kryzysowy. Szefem sztabu jest Artur Dyczko, Zastępca Prezesa Zarządu ds. Technicznych i Operacyjnych. W skład sztabu wchodzą dyrektorzy kopalń, szefowie zakładów i kluczowych biur zarządu JSW…

Aktualności JSW SAKomunikat

W związku z działaniami prewencyjnymi Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA w zapobieganiu zakażeniom koronawirusem, przesunięciu ulega termin „Giełdy ofert wypoczynku letniego: kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji letnich” organizowanej w KWK Knurów -…

Działania profilaktyczne w zakładach JSW

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjął działania prewencyjne związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników od 12 do 25 marca dyrektorzy zakładów, oraz biur w Biurze Zarządu mogą polecić pracownikom…

Zahamować rozprzestrzenianie się wirusa

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej przyjął 10 marca uchwałę w sprawie podjęcia działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Aktualności JSW SAInformacja Ministra Zdrowia

W związku z pojawiającymi się w Polsce nowymi przypadkami zachorowań na koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo pracowników przypominamy Informację Ministra Zdrowia w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

Aktualności JSW SAZapraszamy na giełdę ofert letniego wypoczynku

Dyrekcja KWK Knurów-Szczygłowice zaprasza biura podróży do przedstawienia ofert wypoczynku letniego: kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji letnich (27.06.2020 r. - 31.08.2020 r.)

Stawiamy na edukację

W naszym regionie szkoły przygotowujące do pracy w górnictwie zaczynają zyskiwać na popularności. Dotyczy to przede wszystkim placówek znajdujących się na terenie gmin, w których działalność prowadzi Jastrzębska Spółka Węglowa.

Aktualności JSW SABądźmy ostrożni i odpowiedzialni

Zostaliśmy poddani próbie. Nie wiemy, jak długo będzie trwać. Jesteśmy odpowiedzialni, dlatego myślimy o przyszłości. Wierzę, że poradzimy sobie z olbrzymim wyzwaniem. Zarząd miał do wyboru – albo czekać na odgórne dyspozycje albo działać. Postanowiliśmy działać.…

Komunikat Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Nie ulegajmy panice, bądźmy ostrożni.

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla mistrzem Śląska!

Po juniorach i kadetach z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla po tytuł najlepszej drużyny w województwie sięgnęli również młodzicy. To już trzecie ich zwycięstwo w tym sezonie.

Aktualności JSW SAStanowisko Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Tymczasowy Zarząd JSW Innowacje po analizie sytuacji, podjął decyzję w sprawie podejrzeń o molestowanie czterech pracownic przez przełożonego. Do prokuratury zostało skierowane zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Pasieka czeka!

Od kwietnia będzie można odwiedzić pasiekę JSW, którą stworzono przy jednym z szybów Ruchu Borynia. Do jej odwiedzenia – grupowo, ale też indywidualnie - zaprasza Zespół Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR).

Aktualności JSW SARozmowy płacowe w JSW bez porozumienia

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej spotkał się z przedstawicielami reprezentatywnych organizacji związkowych działających w Spółce (Solidarnością, Kadrą oraz Federacją Związków Zawodowych Górników JSW).

Jastrzębski Węgiel nie pojedzie na mecz do Włoch

Jastrzębski Węgiel nie pojedzie do Włoch na mecz 1/4 finału Ligi Mistrzów z Itas Trentino. Jastrzębianie nie pojadą do Trydentu z powodu zagrożenia koronawirusem. Spotkanie zgodnie z planem ma się odbyć w czwartek (5 marca) o godzinie 20.30. Zgodnie z ostatnim…

Co należy wiedzieć o koronawirusie

Ministerstwo Zdrowia przygotowało instrukcję postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Narciarze z kopalni Knurów - Szczygłowice najlepsi

Reprezentacja kopalni Knurów - Szczygłowice zajęła pierwsze miejsce w narciarskich zawodach branży górniczej w slalomie gigancie.