Uprzejmie informujemy, że węgiel dla klientów indywidualnych sprzedajemy wyłącznie bezpośrednio w kopalni „Budryk” w Ornontowicach. JSW S.A. nie prowadzi sprzedaży on-line, a wszelkie oferty i aukcje internetowe prowadzone z powołaniem się na JSW S.A., naszą nazwę lub logo są bezprawne.

Artykuł archiwalny

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinIkona szukaniaPLEN

Wspieramy szycie maseczek

W Pracowni Krawieckiej Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie ruszyła akcja szycia maseczek dla Szpitala w Raciborzu. Pracownia powstała dzięki finansowemu wsparciu Fundacji JSW. O podobne wsparcie do Fundacji zwróciło się też Koło Gospodyń Wiejskich w Czyżowicach.

GOKiR Mszana

Pierwsza partia maseczek – dokładnie 420 sztuk – trafiła już z Mszany do raciborskiego szpitala. – Maseczki szyją pracownicy naszego Ośrodka. To pięć osób, które przeszły przeszkolenie na profesjonalnym sprzęcie przez wykwalifikowaną krawcową – mówi Rafał Jabłoński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie. – Maszyny pracują pełną parą, aby wesprzeć personel medyczny niosący ulgę chorym.

Fundacja JSW wsparła zakup maszyn krawieckich przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie kwotą 18 tys. zł. Tuż po wybuchu epidemii koronawirusa do Pracowni Krawieckiej przy Ośrodku zgłosił się raciborski szpital. To przede wszystkim tam trafiły maseczki uszyte w Gogołowej (gmina Mszana), choć zostaną też wykorzystane w innych placówkach opiekuńczych powiatu raciborskiego. Z podobną prośbą do Ośrodka zgłosił się też powiat wodzisławski. Dyrekcja Ośrodka zapewnia, że materiałów wystarczy na przygotowanie jeszcze co najmniej kilkuset maseczek ochronnych. 

Natomiast jeszcze w tym tygodniu na konto Koła Gospodyń Wiejskich w Czyżowicach wpłyną pieniądze z darowizny, którą Fundacja JSW wesprze kolejną akcję szycia maseczek. Chodzi o 12 tys. zł, które Koło chce przeznaczyć na zakup maszyn do szycia, tkanin oraz innych materiałów niezbędnych do przygotowania maseczek. – Do tej pory przygotowaliśmy już 3,5 tys. masek z własnych materiałów i ze środków od sponsorów, ale nasze możliwości finansowe już się wyczerpały, a potrzeby są znacznie większe – mówi Magdalena Sieńko z Koła Gospodyń Wiejskich w Czyżowicach. – Chętnych do pracy, ale i chętnych na maseczki nie brakuje.

Gotowe maseczki będą przekazywane sukcesywnie Wojewodzie Śląskiemu oraz instytucjom publicznym, które zgłoszą takie zapotrzebowanie. Podobnie zamierzają działać harcerze, których JSW wspiera kwotą 3 tys. zł na pokrycie kosztów akcji „Harcerska Służba Sąsiedzka”. Cel akcji to pomoc osobom szczególnie zagrożonych zarażeniem koronawirusem, a działania obejmują zakupy, także leków, dla osób starszych oraz szycie maseczek ochronnych. – Przyznając dofinansowanie, nie mieliśmy wątpliwości, że właśnie takie przedsięwzięcia, służące ochronie zdrowia i poprawie bezpieczeństwa w tak trudnym dla wszystkich czasie powinniśmy wspierać – mówi Artur Dyczko, prezes Fundacji JSW i zastępca prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej ds. technicznych i operacyjnych.