Krzysztof Szlaga

Członek Rady Nadzorczej
Ikona BIP Ikona Portal Pracownika Ikona poczty Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin RSS Ikona szukania PLEN

W 2001 r. uzyskał tytuł magistra ekonomii na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, na Wydziale Finansów i Bankowości. W 2001 r. uzyskał również tytuł Diplom-Betriebswirt nadany przez University of Applied Sciences w Kiel (Niemcy), na Wydziale Ekonomii. W 2020 r. ukończył studia podyplomowe i uzyskał tytuł Master of Business Administration (MBA) według autorskiego programu EY Academy of Business i Akademii WSB.

Od 2001 r. Krzysztof Szlaga pracował w KPMG Deutsche Treuhand-Gesellschaft, Monachium jako Audit Senior w Dziale Assurance Commercial Clients. W 2004 r. przeszedł do Ernst & Young Audit Sp. z o.o., jako Audit Senior w Dziale Assurance and Business Services. W latach 2005 - 2008 pracował jako Project Manager w Dziale Restrukturyzacji / Doskonałości Operacyjnej i Corporate Finance w Roland Berger Strategy Consultants Sp. z o.o. W latach 2008 - 2010 pełnił funkcję Członka Zarządu, Dyrektora ds. Zarządzania Łańcuchem Dostaw w CTL Logistics S.A. W latach 2010-2012 pełnił funkcję Dyrektora ds. Zarządzania Łańcuchem Dostaw w spółce Ruch S.A.

Od 2013 do 2018 roku Krzysztof Szlaga był związany z LW Bogdanka S.A. – najpierw jako Zastępca Prezesa Zarządu ds. Zakupów i Inwestycji a następnie jako Prezes Zarządu. W tym czasie był również członkiem Euracoal (Europejskie Stowarzyszenie Węgla Kamiennego i Brunatnego).

Następnie pełnił funkcje Członka Zarządu ds. Finansowych w Ciech S.A. W latach 2019-2023 związany z Black Red White S.A. jako Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych. Od 2023 Prezes Zarządu Lefima Invest P.S.A.

Na przestrzeni lat sprawował bezpośredni nadzór nad wieloma podmiotami zależnymi w ramach reprezentowanych grup kapitałowych w tym również jako członek rad nadzorczych, m.in. Comp Soft Sp. z o.o., Elektrobudowa S.A., Ekotrans Bogdanka Sp. z o.o., RG Bogdanka Sp. z o.o.

Członek Rady Nadzorczej JSW S.A., zgodnie ze złożonym oświadczeniem spełnia kryteria niezależności, określone w zasadzie 2.3. „Dobrych Praktykach Spółek Notowanych na GPW 2021”.