Sebastian Bartos

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Sebastian Bartos

Zastępca Prezesa Zarządu ds. Handlu

Obszar zarządzania:

  • Nadzoruje całokształt działalności Spółki, w szczególności w zakresie: handlu węglem, handlu koksem i węglopochodnymi, prognoz i analiz handlowych oraz spedycji.

Ukończył studia o specjalności Międzynarodowe Stosunki Ekonomiczne i Problemy Globalne w Akademii Ekonomicznej w Katowicach (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), stypendysta na uczelni Fachhochschule Frankfurt am Main (marketing oraz prawo gospodarcze - Wydział Ekonomiki Przedsiębiorstw). Absolwent studiów Executive MBA. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu Nowoczesnych Metod Zarządzania i Technologii w Koksownictwie w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Posiada uprawnienia do zasiadania w organach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1999 roku od pracy w redakcji gazety giełdowej 
„Die Telebörse” Grupy Handelsblatt we Frankfurcie nad Menem. Od roku 2002 związany z Grupą Kapitałową Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA. W Biurze Handlu, w spółce Polski Koks S.A., a następnie w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej począwszy od Specjalisty ds. Handlu, po Dyrektora Biura Handlu Koksem i Węglopochodnymi.
Od początku kariery zawodowej w Grupie Kapitałowej JSW związany z handlem, na stanowiskach kierowniczych różnych szczebli odpowiedzialny za sprzedaż produktów Grupy Kapitałowej JSW, tj.  węgla koksującego, koksu, węglopochodnych, węgla energetycznego oraz logistykę i analizy rynkowe.
Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe oraz unikalną wiedzę w zakresie handlu surowcami masowymi na bardzo zmiennych i wymagających rynkach, znajomość specyfiki odbiorców oraz zmian obecnie zachodzących, w sektorze stalowniczym, w Europie i na świecie.
Uczestnik oraz prelegent wielu specjalistycznych konferencji surowcowych w Polsce i na świecie. Włada biegle językiem niemieckim oraz angielskim.
Funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Handlu JSW S.A. pełni od dnia 30 lipca 2021 r.