Dzień otwarty w  Centrum Kultury „ARTeria” w Ornontowicach

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Dzień otwarty w  Centrum Kultury „ARTeria” w Ornontowicach

Dzień otwarty dla mieszkańców Ornontowic odniósł wielki sukces i zyskał uznanie licznej publiczności. Centrum kultury odwiedziło prawie 650 osób. Ponadto, w wydarzeniu wzięli udział wójt gminy oraz dyrekcja kopalni Budryk.

Wydarzenie odbyło się w Centrum Kultury ARTeria w Ornontowicach, gdzie pracownicy różnych działów kopalni przygotowali wiele atrakcji.

Ratownicy z Kopalnianej Stacji Ratownictwa Górniczego kierowali ekspozycją sprzętu ratowniczego, dając odwiedzającym możliwość bliższego zapoznania się z wyposażeniem grupy ratowniczej, eksperymentowania z urządzeniami, przymierzania aparatów ratowniczych, a nawet udzielania pierwszej pomocy.

Pracownicy działu mierniczego prezentowali zaawansowane urządzenia pomiarowe używane zarówno pod ziemią, jak i na powierzchni terenu górniczego, umożliwiając zwiedzającym zapoznanie się z najnowszymi technologiami oraz wykonywanie pomiarów niwelacji pod fachowym okiem specjalistów mierniczych. Z kolei geolodzy prezentowali imponujące okazy skalne i mineralne oraz niezbędny sprzęt wykorzystywany w ich codziennej pracy w górnictwie. Pracownicy działu zatrudnienia i spraw socjalnych zajmowali się organizacją atrakcji dla najmłodszych, wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się gry, zabawy oraz kolorowanki. Podczas wydarzenia nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą czuwał miś Budryś, który chętnie przybijał zwiedzającym "piątkę" i chętnie pozował do zdjęć.

Przedstawiciele Zespołu Redakcyjnego Strefy Sztygara i zespołu JSW IT Systems nadzorowali wirtualny spacer po wyrobiskach dołowych za pomocą gogli VR, korzystając z aplikacji "Kopalnie JSW 360o", co pozwoliło uczestnikom zapoznać się z różnymi miejscami i obiektami kopalni. Podczas wirtualnej przygody czuwał ratownik medyczny gotowy na ewentualne interwencje, z uwagi na sporą dawkę adrenaliny.

Specjalną atrakcją tego dnia był spacer po wybranych obiektach na powierzchni kopalni, którego organizację wspierali koledzy z różnych działów, takich jak: BHP i Szkolenia, Szybowego, Ruchu Powierzchni, Kopalnianej Stacji Ratownictwa Górniczego i Ruchu Załogi.

Zdjęcia: Marcel Kleczka