Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Wspieramy przyszłych Mistrzów Polski

- Jastrzębska Spółka Węglowa wspiera sport i inwestuje w ten sposób w zawodową przyszłość młodzieży. W Akademii Talentów wspólnie trenujemy kolejne pokolenia mistrzów Polski w siatkówce – mówił Jarosław Jędrysek, zastępca prezesa Zarządu JSW S.A. ds. ekonomicznych, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel 13 maja 2021 r. – Nasze wsparcie doskonale wpisuje się w działalność Spółki z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu – dodał.

fot. Dawid Lach

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla jest w Polsce miejscem, z którego wywodzi się wielu czołowych zawodników grających w najlepszych siatkarskich klubach. To właśnie w Jastrzębiu-Zdroju młodzież może profesjonalnie trenować i rozwijać swoją pasję, jaką jest siatkówka – łącząc edukację ze sportem. W tym sezonie w Akademii trenowało ponad stu młodych zawodników,

- Ta baza do wychowywania młodych siatkarzy i ich edukacji sprawia, że ta setka dzieci i młodzieży ma wielkie szczęście. Cieszymy się, że tak liczna grupa młodych ludzi może kształcić się i trenować w tak wspaniałych warunkach stworzonych przez Klub i JSW – zaznaczył Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. - Ta inwestycja jest szczególnie ważna, bo wspiera rozwój młodzieży – powiedział – zaskoczony rozmachem projektu.

– Bardzo dziękuję zarządowi Jastrzębskiej Spółki Węglowej za to, że możemy realizować taki projekt. To jest wielka satysfakcja dla nas wszystkich - powiedział Adam Goroli, Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel. - Jestem dumny, że możemy pracować dla takiej marki, jak JSW i coraz wyżej stawiać sobie poprzeczkę w realizacji projektu dla utalentowanej młodzieży – dodał.

***

Projekt młodzieżowej siatkówki pod nazwą Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla realizowany jest od sezonu 2012/2013. Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla powstała w oparciu o wspólną wizję Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz klubu Jastrzębski Węgiel, zakładającą nowatorską działalność na rzecz rozwoju sportu w regionie.

Inne aktualności

Aktualności JSW SATransmisja kontynuowanego po przerwie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW SA

Poniżej przekazujemy szczegóły dotyczące transmisji internetowej obrad ZWZ, która odbędzie się 23. lipca.

Ograniczenia w Chinach bez wpływu na działalność JSW

W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby ograniczenia chińskich projektów produkcji stali w technologii wykorzystującej koks miały negatywny wpływ na działalność Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, informujemy, że rynkiem zbytu dla węgla koksowego…

Cztery nowe ściany

W czerwcu w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej uruchomiono cztery ściany, których zasoby wynoszą prawie 1,9 mln ton węgla koksowego.

Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni

33 uczniów z ośmiu szkół otrzymało nagrody pieniężne za najlepsze wyniki w nauce. Wręczone zostały podczas uroczystego spotkania z udziałem Artura Wojtków, zastępcy prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej, dyrektorów szkół i oczywiście samych laureatów.

Pniówek wdraża nowe rozwiązania

Lepsza wydajność przy zachowaniu wysokich standardów jakości węgla koksowego. W Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla w kopalni Pniówek odbyła się prezentacja nowo zainstalowanych filtrów tarczowych, które są ważnym elementem ambitnego projektu modernizacji obiegu…

Jastrzębski Węgiel najbardziej medialnym klubem siatkarskim

Z dumą informujemy, że Jastrzębski Węgiel wspierany przez Jastrzębską Spółkę Węglową uznany został przez magazyn „Forbes” za najbardziej medialny klub siatkarski w kraju. Gratulujemy!

Więcej aktualności