Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Wspieramy przyszłych Mistrzów Polski

- Jastrzębska Spółka Węglowa wspiera sport i inwestuje w ten sposób w zawodową przyszłość młodzieży. W Akademii Talentów wspólnie trenujemy kolejne pokolenia mistrzów Polski w siatkówce – mówił Jarosław Jędrysek, zastępca prezesa Zarządu JSW S.A. ds. ekonomicznych, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel 13 maja 2021 r. – Nasze wsparcie doskonale wpisuje się w działalność Spółki z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu – dodał.

fot. Dawid Lach

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla jest w Polsce miejscem, z którego wywodzi się wielu czołowych zawodników grających w najlepszych siatkarskich klubach. To właśnie w Jastrzębiu-Zdroju młodzież może profesjonalnie trenować i rozwijać swoją pasję, jaką jest siatkówka – łącząc edukację ze sportem. W tym sezonie w Akademii trenowało ponad stu młodych zawodników,

- Ta baza do wychowywania młodych siatkarzy i ich edukacji sprawia, że ta setka dzieci i młodzieży ma wielkie szczęście. Cieszymy się, że tak liczna grupa młodych ludzi może kształcić się i trenować w tak wspaniałych warunkach stworzonych przez Klub i JSW – zaznaczył Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. - Ta inwestycja jest szczególnie ważna, bo wspiera rozwój młodzieży – powiedział – zaskoczony rozmachem projektu.

– Bardzo dziękuję zarządowi Jastrzębskiej Spółki Węglowej za to, że możemy realizować taki projekt. To jest wielka satysfakcja dla nas wszystkich - powiedział Adam Goroli, Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel. - Jestem dumny, że możemy pracować dla takiej marki, jak JSW i coraz wyżej stawiać sobie poprzeczkę w realizacji projektu dla utalentowanej młodzieży – dodał.

***

Projekt młodzieżowej siatkówki pod nazwą Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla realizowany jest od sezonu 2012/2013. Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla powstała w oparciu o wspólną wizję Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz klubu Jastrzębski Węgiel, zakładającą nowatorską działalność na rzecz rozwoju sportu w regionie.

Inne aktualności

Wyzwania transformacji energetycznej w przemyśle

W Krakowie odbyła się XXXIII Szkoła Eksploatacji Podziemnej, która zgromadziła licznych przedstawicieli branży górniczej, naukowców i ekspertów, a wśród nich pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Grupy Kapitałowej JSW. Podsumowanie konferencji, po raz piętnasty…

Aktualności JSW SAOgłoszenie o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju Aleja Jana Pawła II 4 działając na podstawie § 11 ust. 11 - 17 Statutu Spółki, ogłasza wszczęcie postępowań kwalifikacyjnych.

Aktualności JSW SAZmiany w zarządzie JSW SA

Rada Nadzorcza JSW odwołała w piątek (23 lutego) ze składu zarządu Spółki: Tomasza Cudnego, prezesa zarządu oraz Sebastiana Bartosa, zastępcę prezesa zarządu ds. handlu.

JSW doceniona za działania na rzecz ochrony wód i klimatu

W nowym raporcie za 2022 rok renomowanego światowego ratingu CDP (Carbon Disclosure Project), Jastrzębska Spółka Węglowa uzyskała wysoką ocenę B- w zakresie zmian klimatu. To ogromne osiągnięcie biorąc pod uwagę, że rok temu Spółka została oceniona na niższym poziomie…

Aktualności JSW SAOświadczenie Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA

W związku z doniesieniami medialnymi w sprawie fałszowania wpisów z wynikami pomiarów metanu przez pracowników KWK Pniówek, Zarząd JSW oświadcza, że do Spółki nie dotarły z prokuratury żadne formalne informacje w sprawie przedstawionych zarzutów pracownikom Spółki.

Robotyzacja i sztuczna inteligencja w Jastrzębskich Zakładach Remontowych

W Jastrzębskich Zakładach Remontowych (należących do Grupy Kapitałowej JSW) uruchomiono pierwsze, w pełni zrobotyzowane stanowisko do produkcji elementów maszyn i urządzeń górniczych. Szefostwo JZR zapowiada robotyzację większej ilości procesów produkcyjnych w firmie w…

Więcej aktualności