Wspieramy przyszłych Mistrzów Polski

- Jastrzębska Spółka Węglowa wspiera sport i inwestuje w ten sposób w zawodową przyszłość młodzieży. W Akademii Talentów wspólnie trenujemy kolejne pokolenia mistrzów Polski w siatkówce – mówił Jarosław Jędrysek, zastępca prezesa Zarządu JSW S.A. ds. ekonomicznych, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel 13 maja 2021 r. – Nasze wsparcie doskonale wpisuje się w działalność Spółki z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu – dodał.

fot. Dawid Lach

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla jest w Polsce miejscem, z którego wywodzi się wielu czołowych zawodników grających w najlepszych siatkarskich klubach. To właśnie w Jastrzębiu-Zdroju młodzież może profesjonalnie trenować i rozwijać swoją pasję, jaką jest siatkówka – łącząc edukację ze sportem. W tym sezonie w Akademii trenowało ponad stu młodych zawodników,

- Ta baza do wychowywania młodych siatkarzy i ich edukacji sprawia, że ta setka dzieci i młodzieży ma wielkie szczęście. Cieszymy się, że tak liczna grupa młodych ludzi może kształcić się i trenować w tak wspaniałych warunkach stworzonych przez Klub i JSW – zaznaczył Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. - Ta inwestycja jest szczególnie ważna, bo wspiera rozwój młodzieży – powiedział – zaskoczony rozmachem projektu.

– Bardzo dziękuję zarządowi Jastrzębskiej Spółki Węglowej za to, że możemy realizować taki projekt. To jest wielka satysfakcja dla nas wszystkich - powiedział Adam Goroli, Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel. - Jestem dumny, że możemy pracować dla takiej marki, jak JSW i coraz wyżej stawiać sobie poprzeczkę w realizacji projektu dla utalentowanej młodzieży – dodał.

***

Projekt młodzieżowej siatkówki pod nazwą Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla realizowany jest od sezonu 2012/2013. Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla powstała w oparciu o wspólną wizję Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz klubu Jastrzębski Węgiel, zakładającą nowatorską działalność na rzecz rozwoju sportu w regionie.

Wydarzenia