Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Wielka rywalizacja zakończona

Po czterech latach przerwy w siedzibie JSW rozegrano wielki finał XI edycji „Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp o Puchar Prezesa JSW”. W konkursie dla pracowników JSW z zakresu wiedzy bhp zwyciężył Jarosław Gąska z Ruchu Zofiówka.

zdjęcia: Dawid Lach

Bezpieczeństwo pracy jest dla nas absolutnym priorytetem. Wielką radością i satysfakcją  jest dla mnie to, że mamy grupę pracowników, którzy zgłaszają gotowość podniesienia swoich kwalifikacji, pogłębienia wiedzy, którą posiadają w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. To niezwykle ważne, bo bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo na stanowiskach pracy w kopalniach. Życzę wam sportowej rywalizacji powiedział Tomasz Cudny, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, podczas oficjalnego rozpoczęcia turnieju.  

W finale konkursu, który odbył się w siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wzięło udział 21 pracowników  zatrudnionych w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W pierwszym etapie uczestnicy musieli odpowiedzieć na 30 zamkniętych pytań wielokrotnego wyboru. Po niezwykle emocjonującej walce do drugiego etapu zakwalifikowało się czterech zawodników z największą liczbą punktów. Drugi etap - z użyciem komputerów - odbył się w formie trwającej 10 minut, wirtualnej rywalizacji, na trasie obejmującej wybrane miejsca i obiekty Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W trakcie przemieszczania się po wytyczonej trasie należało udzielić odpowiedzi na umieszczone na niej pytania. Inspiracją dla tej formy rywalizacji była aplikacja „Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej 360⁰”, która powstała, by w nowatorski sposób przybliżyć pracę w kopalni.

W pierwszym etapie najlepszy wynik uzyskał Jarosław Gąska z kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Zofiówka i to on ostatecznie został zwycięzcą jedenastej edycji konkursu. Miejsce drugie zajął Marcin Kubicki z kopalni Budryk, a trzecie Rafał Gembalczyk z kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Borynia. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Zofiówka, którą reprezentowali: Jarosław Gąska, Krystian Salamon, oraz Mateusz Siwiec.

Laureaci odebrali nagrody z rąk Tomasza Cudnego prezesa zarządu JSW, Piotra Wojtachy wiceprezesa Wyższego Urzędu Górniczego oraz prof. Stanisława Pruska dyrektora Głównego Instytutu Górnictwa.

Eliminacje na szczeblu kopalnianym były na bardzo wysokim poziomie, ale to co zobaczyliśmy tutaj przerosło nasze oczekiwania. Gratuluję wszystkim uczestnikom, gratuluję laureatom – powiedział Tomasz Cudny - prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Konkurs został przygotowany przez pracowników zespołu BHP, zespołu redakcyjnego Strefy Sztygara oraz JSW IT Systems.

Inne aktualności

Uroczyste obchody barbórkowe

Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w najważniejszym górniczym święcie, które zorganizowane zostało w Gliwicach. Podczas Barbórki nie zapomniano o tragicznie zmarłych w ostatnim czasie górnikach. Minutą ciszy oddano im hołd.

Podziękowania za życzenia i gratulacje

Jak co roku, z okazji Barbórki otrzymaliśmy wiele życzeń i gratulacji. Zamieszczamy niektóre z nich, którymi chcielibyśmy się podzielić. Dziękujemy za wszystkie słowa życzliwości.

Zobowiązania podatkowe widoczne w wynikach GK JSW

W trzecim kwartale 2023 roku Grupa Kapitałowa JSW osiągnęła stratę netto w wysokości 1,2 mld zł. Istotny wpływ na taki wynik netto miało ujęcie składki solidarnościowej w wysokości 1,6 mld zł (wpływ składki na wynik netto po uwzględnieniu efektu podatkowego to 1,3 mld…

Statuetka dla JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa zajęła 2 miejsce w konkursie IPMA PMO Award 2023 na najlepsze Biuro PMO. Podczas 26. konferencji IPMA Polska symboliczną statuetkę, będącą uznaniem za ciągły rozwój i osiągnięcie doskonałości projektowej odebrał Wojciech Kałuża, zastępca…

JSW sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Jastrzębska Spółka Węglowa została sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Umowę o współpracy podpisano w Klubie Olimpijczyka w Centrum Olimpijskim PKOl. Beneficjentami porozumienia będzie także pięć polskich związków sportowych…

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za III kwartał 2023 roku

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za III kwartał 2023 roku, która odbędzie się w dniu 23 listopada 2023 roku (czwartek) o godz. 10:00

Więcej aktualności