Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Wielka rywalizacja zakończona

Po czterech latach przerwy w siedzibie JSW rozegrano wielki finał XI edycji „Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp o Puchar Prezesa JSW”. W konkursie dla pracowników JSW z zakresu wiedzy bhp zwyciężył Jarosław Gąska z Ruchu Zofiówka.

zdjęcia: Dawid Lach

Bezpieczeństwo pracy jest dla nas absolutnym priorytetem. Wielką radością i satysfakcją  jest dla mnie to, że mamy grupę pracowników, którzy zgłaszają gotowość podniesienia swoich kwalifikacji, pogłębienia wiedzy, którą posiadają w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. To niezwykle ważne, bo bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo na stanowiskach pracy w kopalniach. Życzę wam sportowej rywalizacji powiedział Tomasz Cudny, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, podczas oficjalnego rozpoczęcia turnieju.  

W finale konkursu, który odbył się w siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wzięło udział 21 pracowników  zatrudnionych w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W pierwszym etapie uczestnicy musieli odpowiedzieć na 30 zamkniętych pytań wielokrotnego wyboru. Po niezwykle emocjonującej walce do drugiego etapu zakwalifikowało się czterech zawodników z największą liczbą punktów. Drugi etap - z użyciem komputerów - odbył się w formie trwającej 10 minut, wirtualnej rywalizacji, na trasie obejmującej wybrane miejsca i obiekty Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W trakcie przemieszczania się po wytyczonej trasie należało udzielić odpowiedzi na umieszczone na niej pytania. Inspiracją dla tej formy rywalizacji była aplikacja „Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej 360⁰”, która powstała, by w nowatorski sposób przybliżyć pracę w kopalni.

W pierwszym etapie najlepszy wynik uzyskał Jarosław Gąska z kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Zofiówka i to on ostatecznie został zwycięzcą jedenastej edycji konkursu. Miejsce drugie zajął Marcin Kubicki z kopalni Budryk, a trzecie Rafał Gembalczyk z kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Borynia. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Zofiówka, którą reprezentowali: Jarosław Gąska, Krystian Salamon, oraz Mateusz Siwiec.

Laureaci odebrali nagrody z rąk Tomasza Cudnego prezesa zarządu JSW, Piotra Wojtachy wiceprezesa Wyższego Urzędu Górniczego oraz prof. Stanisława Pruska dyrektora Głównego Instytutu Górnictwa.

Eliminacje na szczeblu kopalnianym były na bardzo wysokim poziomie, ale to co zobaczyliśmy tutaj przerosło nasze oczekiwania. Gratuluję wszystkim uczestnikom, gratuluję laureatom – powiedział Tomasz Cudny - prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Konkurs został przygotowany przez pracowników zespołu BHP, zespołu redakcyjnego Strefy Sztygara oraz JSW IT Systems.

Inne aktualności

Ograniczenia w Chinach bez wpływu na działalność JSW

W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby ograniczenia chińskich projektów produkcji stali w technologii wykorzystującej koks miały negatywny wpływ na działalność Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, informujemy, że rynkiem zbytu dla węgla koksowego…

Cztery nowe ściany

W czerwcu w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej uruchomiono cztery ściany, których zasoby wynoszą prawie 1,9 mln ton węgla koksowego.

Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni

33 uczniów z ośmiu szkół otrzymało nagrody pieniężne za najlepsze wyniki w nauce. Wręczone zostały podczas uroczystego spotkania z udziałem Artura Wojtków, zastępcy prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej, dyrektorów szkół i oczywiście samych laureatów.

Pniówek wdraża nowe rozwiązania

Lepsza wydajność przy zachowaniu wysokich standardów jakości węgla koksowego. W Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla w kopalni Pniówek odbyła się prezentacja nowo zainstalowanych filtrów tarczowych, które są ważnym elementem ambitnego projektu modernizacji obiegu…

Jastrzębski Węgiel najbardziej medialnym klubem siatkarskim

Z dumą informujemy, że Jastrzębski Węgiel wspierany przez Jastrzębską Spółkę Węglową uznany został przez magazyn „Forbes” za najbardziej medialny klub siatkarski w kraju. Gratulujemy!

Transmisja obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW SA

W związku ze zwołanym na dzień 24 czerwca 2024 roku Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA ("ZWZ"), poniżej przekazujemy szczegóły dotyczące transmisji internetowej obrad ZWZ.

Więcej aktualności