Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Wielka gala jubileuszowa

30 lat działalności świętowała w piątkowy wieczór Jastrzębska Spółka Węglowa. Gala jubileuszowa odbyła się w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

zdjęcia: Dawid Lach

Zaproszonych gości przywitał gospodarz gali jubileuszowej - Tomasz Cudny, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która powstała 1 kwietnia 1993 roku.

– Dziękuję wszystkim za obecność na naszej gali jubileuszowej, za to, że wspólnie możemy świętować 30-lecie JSW. Historia Jastrzębskiej Spółki Węglowej pokazuje przemiany, jakie zachodziły w polskim górnictwie. 1993 rok, pojedyncze, rozproszone polskie kopalnie zostały połączone organizacyjnie w spółki węglowe. Z powołanych wtedy spółek: Bytomska, Gliwicka, Nadwiślańska, Rudzka, Rybnicka Spółka Węglowa oraz Katowicki Holding Węglowy po latach transformacji, z tego grona pozostała tylko Jastrzębska – przypomniał Tomasz Cudny, prezes zarządu JSW.

– Jestem przekonany, że przy nieustannym zaangażowaniu pracowników i interesariuszy - Jastrzębska Spółka Węglowa będzie odgrywać ważną rolę w branży górniczej jeszcze przez wiele lat. Bez naszego węgla nie będzie stali. Bez stali nie będzie naszej cywilizacji. Realizacja najbardziej ambitnych projektów zielonej energetyki będzie niemożliwa, jeśli my nie dostarczymy surowca do wytopu surówki. Początek zielonej transformacji zaczyna się tysiąc metrów pod ziemią - skąd wydobywamy węgiel koksowy – podkreślił prezes Cudny.

To ważne wydarzenie dla Spółki, która pozostaje największym producentem węgla koksowego w Unii Europejskiej, znaczącym producentem koksu i nadal rozwija swoją działalność, przyczyniając się do rozwoju regionu oraz całej Polski. Podczas gali wiele ciepłych słów i życzeń skierowano w kierunku Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Marek Wesoły, wiceminister Aktywów Państwowych odczytał list od wicepremiera Jacka Sasina, w którym podkreślał zasługi JSW dla polskiej i europejskiej gospodarki. Posłanka do europarlamentu, Izabela Kloc odczytała list gratulacyjny od Marszałek Sejmu RP – Elżbiety Witek życząc pracownikom i zarządowi Spółki dalszego rozwoju i sukcesów. Wojewoda Śląski, Jarosław Wieczorek odczytał list od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, w którym podkreślił, że dzisiejsze święto - 30 lecie JSW - to święto polskiej gospodarki i przekazał wyrazy uznania wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój spółki. 

W uroczystości wzięło udział wielu gości. Zaproszenie przyjęli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, senatorowie, posłowie, europosłowie,przedstawiciele środowiska naukowego, prezesi spółek z branży wydobywczej i energetycznej, kontrahenci, przedstawiciele strony społecznej, a także pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Galę Jubileuszową uświetnił występ artystów. Goście mieli okazję posłuchać orkiestry Adama Sztaby, który zaprezentował wyjątkowy repertuar. Na scenie pojawiła się amerykańska wokalistka jazzowa China Moses, wystąpili też Kuba Badach, Kasia Moś i Marcin Wyrostek. Gości przybyłych na koncert powitała orkiestra Ruchu Borynia.

 Inne aktualności

Ograniczenia w Chinach bez wpływu na działalność JSW

W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby ograniczenia chińskich projektów produkcji stali w technologii wykorzystującej koks miały negatywny wpływ na działalność Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, informujemy, że rynkiem zbytu dla węgla koksowego…

Cztery nowe ściany

W czerwcu w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej uruchomiono cztery ściany, których zasoby wynoszą prawie 1,9 mln ton węgla koksowego.

Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni

33 uczniów z ośmiu szkół otrzymało nagrody pieniężne za najlepsze wyniki w nauce. Wręczone zostały podczas uroczystego spotkania z udziałem Artura Wojtków, zastępcy prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej, dyrektorów szkół i oczywiście samych laureatów.

Pniówek wdraża nowe rozwiązania

Lepsza wydajność przy zachowaniu wysokich standardów jakości węgla koksowego. W Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla w kopalni Pniówek odbyła się prezentacja nowo zainstalowanych filtrów tarczowych, które są ważnym elementem ambitnego projektu modernizacji obiegu…

Jastrzębski Węgiel najbardziej medialnym klubem siatkarskim

Z dumą informujemy, że Jastrzębski Węgiel wspierany przez Jastrzębską Spółkę Węglową uznany został przez magazyn „Forbes” za najbardziej medialny klub siatkarski w kraju. Gratulujemy!

Transmisja obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW SA

W związku ze zwołanym na dzień 24 czerwca 2024 roku Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA ("ZWZ"), poniżej przekazujemy szczegóły dotyczące transmisji internetowej obrad ZWZ.

Więcej aktualności