Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Statuetka dla JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa zajęła 2 miejsce w konkursie IPMA PMO Award 2023 na najlepsze Biuro PMO. Podczas 26. konferencji IPMA Polska symboliczną statuetkę, będącą uznaniem za ciągły rozwój i osiągnięcie doskonałości projektowej odebrał Wojciech Kałuża, zastępca prezesa zarządu ds. rozwoju.

zdjęcie: IPMA Polska

Przedsięwzięcie polegało na transformacji silnie zhierarchizowanej organizacji w okresie sześciu lat, przechodząc od braku systemowego zarządzania projektami i kierowników projektów - do pełnego wykorzystania metodologii projektowej. Przemiana ta wykracza poza ramy modelu dojrzałości projektowej H. Kerznera, co stanowi duże osiągnięcie.

Zgłoszone do konkursu przedsięwzięcie pokazało zmianę podejścia do zarządzania strategicznego w JSW SA. Powołanie w Spółce Zespołu Zarządzania Projektami w 2017 roku, okazało się wzorem dla innych organizacji. W tym czasie, zespół oraz całe biuro przeszło wiele etapów transformacji osiągając poziom gwarantujący sprawność prowadzonych procesów. 

Jastrzębska spółka Węglowa SA jest członkiem instytucjonalnym stowarzyszenia IPMA Polska od 2017 roku. IPMA Polska jest członkiem międzynarodowej federacji organizacji non-profit – International Project Management Association®, zrzeszającej i certyfikującej menedżerów projektów na całym świecie.

Inne aktualności

Uroczyste obchody barbórkowe

Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w najważniejszym górniczym święcie, które zorganizowane zostało w Gliwicach. Podczas Barbórki nie zapomniano o tragicznie zmarłych w ostatnim czasie górnikach. Minutą ciszy oddano im hołd.

Podziękowania za życzenia i gratulacje

Jak co roku, z okazji Barbórki otrzymaliśmy wiele życzeń i gratulacji. Zamieszczamy niektóre z nich, którymi chcielibyśmy się podzielić. Dziękujemy za wszystkie słowa życzliwości.

Zobowiązania podatkowe widoczne w wynikach GK JSW

W trzecim kwartale 2023 roku Grupa Kapitałowa JSW osiągnęła stratę netto w wysokości 1,2 mld zł. Istotny wpływ na taki wynik netto miało ujęcie składki solidarnościowej w wysokości 1,6 mld zł (wpływ składki na wynik netto po uwzględnieniu efektu podatkowego to 1,3 mld…

JSW sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Jastrzębska Spółka Węglowa została sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Umowę o współpracy podpisano w Klubie Olimpijczyka w Centrum Olimpijskim PKOl. Beneficjentami porozumienia będzie także pięć polskich związków sportowych…

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za III kwartał 2023 roku

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za III kwartał 2023 roku, która odbędzie się w dniu 23 listopada 2023 roku (czwartek) o godz. 10:00

Wielka rywalizacja zakończona

Po czterech latach przerwy w siedzibie JSW rozegrano wielki finał XI edycji „Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp o Puchar Prezesa JSW”. W konkursie dla pracowników JSW z zakresu wiedzy bhp zwyciężył Jarosław Gąska z Ruchu Zofiówka.

Więcej aktualności