Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Siedem lat współpracy z Zespołem Szkół nr 2 w Knurowie

Przedstawiciele JSW i powiatu gliwickiego zdecydowali o dalszej współpracy dotyczącej kształcenia uczniów w zawodach górniczych i objęcia ich gwarancją zatrudnienia po skończeniu szkoły. Porozumienie podpisał Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej.

zdjęcia: Dawid Lach

Umowę podpisano w Starostwie Powiatowym w Gliwicach. Obejmie 60 uczniów, którzy rozpoczną naukę we wrześniu tego roku w branżowej szkole I stopnia wchodzącej w skład Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie w zawodach: elektryk, mechanik monter maszyn i urządzeń, ślusarz oraz w technikum: technik mechanik i technik elektryk. Liczba absolwentów przewidzianych do zatrudnienia uzależniona będzie od potrzeb Grupy Kapitałowej JSW. Pozostanie jeszcze jeden warunek do spełnienia, czyli zdanie egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

– Oprócz gwarancji zatrudnienia w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej, mamy do zaoferowania uczniom praktyczną naukę zawodu w naszych zakładach. Dziękuję za zaangażowanie i zrozumienie tego, jak ważne jest wspieranie młodzieży w drodze edukacji, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Cenimy sobie współpracę ze Starostwem Powiatowym w Gliwicach, a dowodem tego jest siódma już umowa, którą dziś podpisujemy – podkreślił Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej.

– Cieszę się, że od tylu lat możemy współpracować z tak ważną firmą, jaką jest Jastrzębska Spółka Węglowa, z cenionym pracodawcą i naszym niezawodnym partnerem – powiedział Dawid Rams, starosta gliwicki.

Zawarte ze szkołami porozumienia pozwalają pozyskiwać do pracy doskonale przygotowanych absolwentów, których proces kształcenia dostosowany jest do potrzeb zakładów wydobywczych Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

 

***

Grupa Kapitałowa JSW jest największym producentem wysokiej jakości węgla koksowego i znaczącym producentem koksu w Unii Europejskiej, który jest niezbędnym składnikiem w procesie produkcji stali. W tym roku węgiel koksowy po raz czwarty uzyskał status surowca krytycznego dla europejskiej gospodarki. Grupa JSW jest aktywnym uczestnikiem łańcucha dostaw: węgiel koksowy – koks – stal, która ma kluczowe znaczenie dla rozwoju i transformacji gospodarki. Wykorzystywana jest m.in. do produkcji turbin wiatrowych, maszyn, pojazdów (w tym elektrycznych), konstrukcji budowlanych. Działalność Grupy Kapitałowej JSW ma kluczowe znaczenie w transformacji i tworzeniu gospodarki neutralnej klimatycznie. Grupa Kapitałowa JSW zatrudnia ponad 30 tysięcy pracowników.

Inne aktualności

JSW umarza część certyfikatów

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjął decyzję o sięgnięciu po środki zaoszczędzone w Funduszu Inwestycyjnym Zamkniętym (FIZ). Zostaną wykorzystane na pokrycie bieżącej działalności Spółki.

Marszałek Sejmu w najgłębszej kopalni węgla w Polsce

Marszałek Sejmu RP Szymon Hołownia spotkał się z górnikami pracującymi w kopalni Budryk. Zakład wchodzi w skład Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2024 r.

Wydatki inwestycyjne w kwocie ponad 1,3 mld zł oraz spłaty kredytów i pożyczek w wysokości ponad 216 mln złotych miały wpływ na wyniki finansowe Grupy Kapitałowej JSW za pierwszy kwartał tego roku.

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za I kwartał 2024 roku

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za I kwartał 2024 roku, która odbędzie się w dniu 22 maja 2024 roku (środa) o godz. 9:00

„Transformacja dla przyszłości”

To hasło XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbył się w Katowicach. W sesjach tematycznych podczas największego biznesowego wydarzenia w tej części Europy wzięli udział Adam Rozmus, zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych oraz Jolanta…

Drugie życie banerów

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej niepotrzebne banery reklamowe zamiast na wysypisko, trafiają do pracowni krawieckiej. Tam powstają z nich estetyczne i wytrzymałe torby na zakupy. Ekologiczny projekt pod hasłem „drugie życie banerów” jest wspólnym przedsięwzięciem…

Więcej aktualności