Ikona BIP Ikona Portal Pracownika Ikona poczty Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin RSS Ikona szukania PLEN

Pracownicy JSW studentami na AGH

|   Odpowiedzialny biznes

8 kwietnia 2018r. w Akademii Górniczo-Hutniczej, na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii, w obecności Artura Dyczki, Zastępcy Prezesa ds. Strategii i Rozwoju JSW oraz profesora Waldemara Korzeniowskiego, Kierownika Studiów Podyplomowych, zainaugurowano I edycję nowo otwartych Studiów Podyplomowych w zakresie: Węgiel Koksowy i Koks-Współczesne Wyzwania Technologiczne i Rynkowe.

Pierwszy wykład, dla 47 przyjętych studentów, na temat: Działalność JSW wobec wyzwań globalizacji, wygłosił zaproszony gość - prof. dr hab. Alojzy Nowak z Uniwersytetu Warszawskiego.

Studia mają na celu podniesienie kwalifikacji i świadomości pracowników sektora wydobywczo-energetycznego, absolwentów uczelni wyższych technicznych lub uniwersytetów, pracujących w przemyśle wydobywczym, energetycznym, metalurgicznym lub chemicznym. Absolwenci podnoszą poziom swojej wiedzy, umiejętności zawodowych i społecznych umożliwiających bardziej aktywny udział w efektywnym zarządzaniu przedsiębiorstwem, na różnych szczeblach kariery zawodowej, zwłaszcza stanowiskach menadżerskich. Pierwszą edycję przygotowano przy współpracy z Jastrzębską Spółką Węglową dla jej Pracowników.

Program nauczania obejmuje zagadnienia związane z rolą i znaczeniem węgla kamiennego, zwłaszcza koksowego (metalurgicznego). Słuchaczce pozyskują wiedzę i kompetencje o procesach technologicznych realizowanych od etapu rozpoznania geologicznego, poprzez metody szacowania wartości złoża, techniki eksploatacji i przeróbki węgla, zagadnienia przetwórstwa energochemicznego, produkcji koksu, handlu węglem i strategicznego zarządzania przedsiębiorstwem w grupie węglowo-koksowej, w kontekście strategii, możliwości i perspektyw rozwojowych Spółki.

Studia trwają 2 semestry i obejmują łącznie 150 godzin dydaktycznych. Zajęcia odbywają się w weekendy, w salach wykładowych lub w laboratoriach AGH w Krakowie oraz w sali wykładowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju. Oprócz pracowników naukowych AGH wykładowcami są zaproszeni profesorowie z: UW, UŚ, GIG, IGSMiE PAN oraz przedstawiciele przemysłu z  JSW, FAMUR i UNIVERSE-IBS.

Inne aktualności

Trwają szkolenia w zakresie zagrożenia metanowego

W kopalni Budryk trwają cykliczne szkolenia dla pracowników kopalń zatrudnionych w rejonach, w których występuje zagrożenie metanowe. Szkolenie nie ogranicza się do wykładów – uczestnicy zdobywają praktyczne umiejętności w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, co czyni…

Węgiel koksowy w centrum przemysłowej transformacji

Podczas XVII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Adam Rozmus, zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych zabrał głos w debacie o przyszłości przemysłu wydobywczego. Paneliści dyskutowali między innymi o miejscu węgla koksowego w…

W Zofiówce zakończono głębienie szybu

W kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie w Ruchu Zofiówka zakończono głębienie szybu IIz do głębokości 1104,68 m. To bardzo ważna inwestycja dla zakładu z punku widzenia budowy nowego poziomu 1080.

Puchar Polski wrócił do JSW Jastrzębskiego Węgla

Po 15 latach przerwy siatkarze ponownie sięgnęli po TAURON Puchar Polski, pokonując w finale w Krakowie Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:1. Po wielkim sukcesie drużyna pojawiła się z pucharem w siedzibie JSW – tytularnego sponsora, gdzie świętowała zdobycie trofeum.

JSW SA złożyła wniosek do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o zwrot składki solidarnościowej

JSW SA w piątek 11.04.25r. wystąpiła z wnioskiem o zwrot składki solidarnościowej w wysokości 1,6 mld zł zapłaconej w 2023 r. i dopłaconej w 2024 r. Jest to efekt przeprowadzonej wnikliwej analizy przepisów, które nałożyły na Spółkę obowiązek odprowadzenia tej daniny.

Kopalnia Budryk gościła najlepszych uczniów szkół kształcących w zawodach górniczych

Promowanie kultury bezpieczeństwa wśród młodzieży, edukacja w zakresie prawa pracy i zasad BHP, a także zwrócenie uwagi na znaczenie górnictwa dla regionu i gospodarki – to główne cele konkursu „Bezpieczny krok z BHP do górnictwa”, którego finał odbył się dziś (11.04.)…

Więcej aktualności