Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej 360

Jastrzębska Spółka Węglowa przygotowała nie lada gratkę dla osób, które chcą zobaczyć, jak wygląda codzienna praca górników wydobywających węgiel koksowy. JSW jest pierwszą spółką węglową w Polsce, która pokazuje w ten sposób swoje zakłady.

www.jsw.pl/biuro-prasowe/kopalnie-jsw-360

Dzięki nowoczesnej aplikacji „Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej 3600” udostępnionej na stronie internetowej www.jsw.pl proponujemy Państwu - bez wychodzenia z domu - spacer po zakładach Spółki. To realistyczny obraz kopalni węgla kamiennego w technologii „wideo 360 VR”, dzięki której - podobnie jak w życiu - można rozglądać się dookoła i tylko od widzów zależy na czym skupią swoją uwagę. Oglądający trafia do wnętrza tego filmu, jest więc w centrum wydarzeń. Multimedialny spacer pozwala pokonać codzienną drogę górnika do pracy: od wejścia przez bramę kopalni, cechownię, łaźnię, lampownię, po zjazd „szolą” na dół do podziemnych wyrobisk zakładu. Później można wybrać, czy chcesz udać się do przodka, czy do ściany wydobywczej. Nie zdziw się, jeśli po drodze spotkacie górnika wykonującego swoją pracę.

Spacer pozwala nie tylko zajrzeć w miejsca, w których pracują górnicy, bo widzowie mogą poznać cały cykl produkcji węgla koksowego – od drążenia wyrobisk przygotowawczych, przez eksploatację ściany, transport poziomy i pionowy urobku, a następnie zakład przeróbczy, aż po załadunek węgla do wagonów kolejowych.

Sercem projektu jest mozaika kilkudziesięciu filmów, wzbogacona o różnorodne materiały poglądowe, zdjęcia i filmiki „z życia kopalni”, ciekawostki oraz informacje o zagrożeniach występujących w naszych zakładach górniczych. 

Aplikacja umożliwia spacer w oparciu o przygotowany scenariusz. Można jednak również - przy użyciu komputerowej myszki lub touchpada - samodzielnie eksplorować kopalnię, wybierając z przejrzystego menu interesujące miejsca, a następnie kierunek zwiedzania, rozglądać się wkoło i z pomocą lektora przyswajać napotkane „po drodze” materiały edukacyjne (hotspoty, „Czy wiesz, że?”, „Gdzie to jest?”).

Z aplikacji najlepiej korzystać za pomocą gogli VR, co zapewni niezapomniane wrażenia i bliski kontakt z codziennym życiem kopalni, pomimo, że w tej opcji materiały edukacyjne nie są dostępne. Dla bezpieczeństwa konieczne jest zapoznanie się z instrukcją obsługi producenta używanych okularów VR, gdyż nie wszystkie osoby mogą z nich korzystać.

Mamy nadzieję, że aplikacja „Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej 3600” zaciekawi szerokie grono odbiorców i posłuży do wymiany opinii na temat trudnej i niebezpiecznej, ale jednocześnie ciekawej pracy górnika.

Materiały zostały opracowane i zrealizowane przez pracowników JSW S.A., JSW Szkolenie i Górnictwo Sp. z o.o. oraz JSW IT Systems Sp. z o.o.


Zapraszamy na stronę projektu: www.jsw.pl/biuro-prasowe/kopalnie-jsw-360

Inne aktualności

Wyzwania transformacji energetycznej w przemyśle

W Krakowie odbyła się XXXIII Szkoła Eksploatacji Podziemnej, która zgromadziła licznych przedstawicieli branży górniczej, naukowców i ekspertów, a wśród nich pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Grupy Kapitałowej JSW. Podsumowanie konferencji, po raz piętnasty…

Aktualności JSW SAOgłoszenie o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju Aleja Jana Pawła II 4 działając na podstawie § 11 ust. 11 - 17 Statutu Spółki, ogłasza wszczęcie postępowań kwalifikacyjnych.

Aktualności JSW SAZmiany w zarządzie JSW SA

Rada Nadzorcza JSW odwołała w piątek (23 lutego) ze składu zarządu Spółki: Tomasza Cudnego, prezesa zarządu oraz Sebastiana Bartosa, zastępcę prezesa zarządu ds. handlu.

JSW doceniona za działania na rzecz ochrony wód i klimatu

W nowym raporcie za 2022 rok renomowanego światowego ratingu CDP (Carbon Disclosure Project), Jastrzębska Spółka Węglowa uzyskała wysoką ocenę B- w zakresie zmian klimatu. To ogromne osiągnięcie biorąc pod uwagę, że rok temu Spółka została oceniona na niższym poziomie…

Aktualności JSW SAOświadczenie Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA

W związku z doniesieniami medialnymi w sprawie fałszowania wpisów z wynikami pomiarów metanu przez pracowników KWK Pniówek, Zarząd JSW oświadcza, że do Spółki nie dotarły z prokuratury żadne formalne informacje w sprawie przedstawionych zarzutów pracownikom Spółki.

Robotyzacja i sztuczna inteligencja w Jastrzębskich Zakładach Remontowych

W Jastrzębskich Zakładach Remontowych (należących do Grupy Kapitałowej JSW) uruchomiono pierwsze, w pełni zrobotyzowane stanowisko do produkcji elementów maszyn i urządzeń górniczych. Szefostwo JZR zapowiada robotyzację większej ilości procesów produkcyjnych w firmie w…

Więcej aktualności