Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

JSW Dzieciom

5 : 4 dla dzieci to wynik emocjonującego meczu, zorganizowanego przez JSW, między zawodnikami dziecięcej drużyny, która w Jastrzębiu-Zdroju zmierzyła się z drużyną pracowników JSW. Obie ekipy wspierali zawodnicy zaprzyjaźnionego klubu piłkarskiego GKS Jastrzębie.

fot. Dawid Lach

Czas spędzony z dzieckiem to czas najlepszy, w Dzień Dziecka to przyjemność podwójna. Podopieczni domów dziecka z Jastrzębia-Zdroju, Cieszyna i Pszczyny oraz jastrzębskiego przedszkola specjalnego, walczyli na murawie Stadionu Miejskiego z drużyną pracowników JSW. Pierwszy gwizdek zabrzmiał tuż po godz. 15 i wtedy na płytę stadionu wybiegli zawodnicy pierwszych dwóch drużyn.

– Dobra kondycja się przydała, ale to było wyzwanie - mówi Oktawian, członek zwycięskiej drużyny dzieci.W tym pojedynku nie liczyło się jednak zwycięstwo, najważniejsza była dobra zabawa. Mecz otworzyła prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW S.A.) – To dla mnie podwójnie emocjonujące spotkanie. Po pierwsze, możemy dać wspaniałym dzieciom wiele radości, a po drugie – pierwszy raz w życiu stanęłam na murawie stadionu tuż przed meczem – powiedziała podczas inauguracji spotkania Barbara Piontek, prezes zarządu JSW SA.

Każde tego typu spotkanie jest dla nas bardzo cenne. Bez wsparcia Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie moglibyśmy sobie pozwolić na takie atrakcje – podkreśliła Iwona Spora, dyrektor Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Ostoja” z Pszczyny. Atrakcji nie brakowało: po pamiątkowym zdjęciu z zawodnikami i wręczeniu medali wszystkich młodym uczestnikom meczu, dzieci mogły skorzystać z dmuchanego placu zabaw i konkursów sportowych zorganizowanych przez zawodników GKS.

Inne aktualności

Wyzwania transformacji energetycznej w przemyśle

W Krakowie odbyła się XXXIII Szkoła Eksploatacji Podziemnej, która zgromadziła licznych przedstawicieli branży górniczej, naukowców i ekspertów, a wśród nich pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Grupy Kapitałowej JSW. Podsumowanie konferencji, po raz piętnasty…

Aktualności JSW SAOgłoszenie o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju Aleja Jana Pawła II 4 działając na podstawie § 11 ust. 11 - 17 Statutu Spółki, ogłasza wszczęcie postępowań kwalifikacyjnych.

Aktualności JSW SAZmiany w zarządzie JSW SA

Rada Nadzorcza JSW odwołała w piątek (23 lutego) ze składu zarządu Spółki: Tomasza Cudnego, prezesa zarządu oraz Sebastiana Bartosa, zastępcę prezesa zarządu ds. handlu.

JSW doceniona za działania na rzecz ochrony wód i klimatu

W nowym raporcie za 2022 rok renomowanego światowego ratingu CDP (Carbon Disclosure Project), Jastrzębska Spółka Węglowa uzyskała wysoką ocenę B- w zakresie zmian klimatu. To ogromne osiągnięcie biorąc pod uwagę, że rok temu Spółka została oceniona na niższym poziomie…

Aktualności JSW SAOświadczenie Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA

W związku z doniesieniami medialnymi w sprawie fałszowania wpisów z wynikami pomiarów metanu przez pracowników KWK Pniówek, Zarząd JSW oświadcza, że do Spółki nie dotarły z prokuratury żadne formalne informacje w sprawie przedstawionych zarzutów pracownikom Spółki.

Robotyzacja i sztuczna inteligencja w Jastrzębskich Zakładach Remontowych

W Jastrzębskich Zakładach Remontowych (należących do Grupy Kapitałowej JSW) uruchomiono pierwsze, w pełni zrobotyzowane stanowisko do produkcji elementów maszyn i urządzeń górniczych. Szefostwo JZR zapowiada robotyzację większej ilości procesów produkcyjnych w firmie w…

Więcej aktualności