Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

JSW doceniona za działania na rzecz ochrony wód i klimatu

W nowym raporcie za 2022 rok renomowanego światowego ratingu CDP (Carbon Disclosure Project), Jastrzębska Spółka Węglowa uzyskała wysoką ocenę B- w zakresie zmian klimatu. To ogromne osiągnięcie biorąc pod uwagę, że rok temu Spółka została oceniona na niższym poziomie C.

zdjęcie: Dawid Lach

Skala ocen CDP obejmuje zakres od A – najwyższa do D – najniższa. Awans z C na B- podkreśla wyjątkowe zaangażowanie Spółki w dążeniu do redukcji wpływu na środowisko, co zostało zauważone przez instytucje zajmujące się raportowaniem kwestii środowiskowych. W zakresie zmian klimatu JSW była ocenia po raz drugi, natomiast pierwszy raz znalazła się w ratingu dotyczącym ochrony wód, również uzyskując wysoką ocenę B-. Taki wynik udało się zdobyć tylko nielicznym firmom z Polski.

Wysokie oceny świadczą o tym, że JSW nie tylko ujawnia informacje związane z klimatem i ochroną wód, w szczególności elementy śladu wodnego, śladu węglowego, zarządza gospodarką wodną i zmianami klimatu w organizacji, ale podejmuje też wymierne działania, które są efektem wdrożonej w lutym 2022 roku Strategii Środowiskowej. Pokazywanie tego typu danych zapewnia pełną transparentność działań w zakresie gospodarki wodnej oraz zmian klimatu, które podlegają przeglądowi i ocenie, zapobiegając w ten sposób posądzeniu o tzw. „greenwashing”.

Warto dodać, że raportowanie danych środowiskowych odbywa się za pomocą ankiety. Firmy mogą ujawniać dane w trzech kategoriach: wpływ na klimat, ochrona zasobów wodnych oraz lasów. Każdego roku lista jest uaktualniana.

Inne aktualności

Rocznica katastrofy w kopalni Pniówek

Mijają dwa lata od największej katastrofy w historii Jastrzębskiej Spółki Węglowej i polskiego górnictwa. 20 kwietnia 2022 roku w kopalni Pniówek życie straciło 16 górników i ratowników górniczych.

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za 2023 rok

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za 2023 rok, która odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2024 roku (środa) o godz. 9:00

Aktualności JSW SAZarząd JSW w nowym składzie

Ryszard Janta został wybrany przez Radę Nadzorczą JSW na stanowisko Prezesa Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Swoje obowiązki obejmie 30 kwietnia 2024 roku. Dodatkowo od 30 kwietnia do 6 maja Ryszard Janta pełnić będzie obowiązki Zastępcy Prezesa ds. Rozwoju.

Będzie więcej węgla koksowego z KWK Budryk

W kopalni Budryk rozpoczął się drugi etap modernizacji zakładu przeróbczego. Po zakończonych pracach produkcja węgla koksowego w kopalni wzrośnie do 95 procent. Już teraz zakład przeróbczy kopalni Budryk jest jednym z najnowocześniejszych w polskim górnictwie.

Transmisja obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW SA

W związku ze zwołanym na dzień 4. kwietnia 2024 roku Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA ("NWZ"), poniżej przekazujemy szczegóły dotyczące transmisji internetowej obrad NWZ.

Ogłoszenie o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju Aleja Jana Pawła II 4, ogłasza wszczęcie postępowań kwalifikacyjnych na stanowiska: Prezesa Zarządu, Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Ekonomicznych oraz Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Rozwoju…

Więcej aktualności