Uprzejmie informujemy, że węgiel dla klientów indywidualnych sprzedajemy wyłącznie bezpośrednio w kopalni „Budryk” w Ornontowicach. JSW S.A. nie prowadzi sprzedaży on-line, a wszelkie oferty i aukcje internetowe prowadzone z powołaniem się na JSW S.A., naszą nazwę lub logo są bezprawne.
Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinIkona szukaniaPLEN

Innowacje w edukacji

Grupa Kapitałowa JSW wspiera podnoszenie kwalifikacji przez pracowników. O roli pracodawcy w procesie edukacji dyskutowano podczas dzisiejszej (30.09) konferencji zorganizowanej w kopalni Pniówek przez JSW oraz JSW Szkolenie i Górnictwo.

zdjęcia: Lillian Drong

Zmienność rynku pracy wymusza ciągłe zdobywanie nowych kompetencji, takich jak umiejętność korzystania z nowych technologii. W procesie kształcenia niezwykle istotna jest też rola pracodawcy. Podobnie jest w górnictwie, a spółki z Grupy Kapitałowej JSW dbają o rozwój kadr między innymi poprzez spółkę JSW Szkolenie i Górnictwo, która oferuje szeroki wachlarz takich możliwości. To właśnie o nich dyskutowano podczas konferencji pt. „Innowacje w edukacji: rozwój – bezpieczeństwo – efektywność” z udziałem przedstawicieli środowiska naukowego oraz przemysłowego.

- Mam nadzieję, że zaprezentowane podczas sesji prace badawczo-rozwojowe pozwolą na wykorzystanie nowoczesnych narzędzi, jak również innych rozwiązań na miarę XXI wieku – mówił Piotr Pyzik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych otwierając piątkową konferencję. – Jestem przekonany, że wprowadzenie innowacyjnych inicjatyw edukacyjnych w tak ważnym sektorze, jak górnictwo skutkować będzie dobrze wykształconymi kadrami, które stanowić będą koło zamachowe rozwoju polskiej gospodarki – dodał minister Pyzik.

Podczas spotkania dyskutowano m.in. na temat doświadczeń związanych z realizacją projektów badawczych i badawczo-rozwojowych. Efekty rocznych prac będzie można wykorzystać do stworzenia nowych technik i metod szkoleniowych.

- Mogliśmy przedstawić nasze dokonania w kreowaniu nowego modelu kształcenia górników i pracowników związanych z obsługą techniczną naszych kopalń – mówi Gabriel Cyrulik, prezes zarządu spółki JSW Szkolenie i Górnictwo i dodaje, że system szkolenia zawodowego w górnictwie musi opierać się na trzech filarach.

Chodzi przede wszystkim o podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników oraz dbanie o jakość kształcenia. Dodatkowo, JSW Szkolenie i Górnictwo wykorzystuje w edukacji technologię wirtualnej rzeczywistości, dzięki której łatwo dostosować każdy poziom szkolenia.

- Realistyczne odwzorowanie w przestrzeni cyfrowej warunków pracy pod ziemią, pozwala kursantom nie tylko utrwalić i uzupełnić wiedzę teoretyczną, ale wykształcić właściwe procedury postępowania w sytuacjach niebezpiecznych, których nie bylibyśmy w stanie stworzyć w realnych warunkach - powiedziała Aldona Urbanek z JSW Szkolenie i Górnictwo.

Partnerami wydarzenia była Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Główny Instytut Górnictwa, Przemysłowa Akademia Rozwoju oraz JSW Nowe Projekty S.A. Patronat honorowy nad konferencją objął prof. Jerzy Lis, rektor Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Tomasz Cudny, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.
Inne aktualności

Aktualności JSW SAOgłoszenie o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, Aleja Jana Pawła II 4 działając na podstawie § 11 ust. 11 - 17 Statutu Spółki, ogłasza wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Rozwoju…

Jastrzębska Spółka Węglowa po 9 miesiącach powiększa zysk netto do niemal 6,4 mld zł

Mimo coraz trudniejszego otoczenia rynkowego, spadku cen węgla koksowego i koksu na światowych rynkach, Jastrzębska Spółka Węglowa utrzymuje rekordowe wyniki. W trzecim kwartale 2022 roku Grupa Kapitałowa JSW wypracowała zysk netto w wysokości 2,15 mld zł.

 

Studenci promują górnicze studia

Studenci i wykładowcy krakowskiej AGH promowali górnicze studia wśród uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach. Wybór szkoły nie był przypadkowy, bo pawłowicka placówka jest jedną z nielicznych, które kształcą przyszłych techników…

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za III kwartał 2022 roku

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za III kwartał 2022 roku, która odbędzie się w dniu 29 listopada 2022 roku (wtorek) o godz. 11:00

Seminarium historyczne

Porozumienie Jastrzębskie jest częścią wystawy stałej w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. JSW SiG należące do Jastrzębskiej Spółki Węglowej zorganizowało tam seminarium historyczne pod nazwą „Górnicza Tożsamość Wujek ‘81”.

W Knurowie o bezpieczeństwie

Piotr Pyzik, Pełnomocnik Rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego odwiedził najstarszą kopalnię Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W Ruchu Knurów, który istnieje od 1903 roku, minister razem z Tomaszem Cudnym, prezesem Jastrzębskiej Spółki…

Więcej aktualności