Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Edukacja przez zabawę

Warsztaty chemiczne, kuchnia molekularna, teatr i wiele innych atrakcji. Tłumy bawiły się podczas Pikniku Naukowo-Sportowego Kopalni Wiedzy JSW, który odbył się w minioną niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju.

zdjęcia: Dawid Lach

To bardzo udana inicjatywa pracowników zespołu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, który co roku wymyśla tego typu imprezy, a ten rok jest szczególny, więc wielkość i ranga tej imprezy jest duża. Zarząd JSW na początku roku ustalił kilka eventów z okazji 30-lecia Jastrzębskiej Spółki Węglowej i jednym z najważniejszych jest to spotkanie dla dzieci – powiedział Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej.

Dzieci brały udział w naukowych eksperymentach, oglądały edukacyjne bajki i filmy w sferycznym kinie, patrzyły na świat przez wirtualne okulary, kosztowały jadalnego piasku, produkowały żelki i napoje wybuchowe. Nie zabrakło też magicznych spektakli.

Teatr Katarynka, to muzyczny teatr, a dzieci kochają muzykę, więc to jest fajny sposób na przekazanie im treści w zabawny, dynamiczny sposób, poprzez taniec, śpiew, efekty specjalne. To ciekawy sposób na edukację poprzez zabawę – uważa Jakub Czachor z Teatru Katarynka.

W tym roku Jastrzębska Spółka Węglowa obchodzi 30-lecie działalności. W najbliższą sobotę - 3 czerwca – zapraszamy pracowników i mieszkańców na Wielki Piknik. Na Stadionie Miejskim będzie prawdziwa, muzyczna uczta. Wystąpią między innymi: Mrozu, IRA i Ania Dąbrowska.

 Inne aktualności

Aktualności JSW SAOświadczenie Zarządu JSW SA

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi zaangażowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA w odbudowę kopalni w Ukrainie, Zarząd JSW SA oświadcza, że spółka nie podpisała żadnego listu intencyjnego z jakąkolwiek firmą z…

JSW na Krynica Forum 2023

Węgiel koksowy ważnym surowcem w transformacji energetycznej. To jedna z konkluzji debat patronackich zorganizowanych przez Jastrzębską Spółkę Węglową podczas Krynica Forum 2023.

Akcja ratownicza w Pniówku przerwana

Po spenetrowaniu 185 metrów ściany N-6 nie udało się ratownikom odnaleźć ostatniego zaginionego górnika. Ratownicy z każdym metrem postępu pracowali w coraz trudniejszych warunkach klimatycznych.

Ratownicy odnaleźli kolejnego, 6 zaginionego górnika

Teraz trwają przygotowania do wytransportowania górnika na powierzchnię. Po wytransportowaniu poszkodowanego ze ściany N-6, ratownicy będą poszukiwać ostatniego z zaginionych.

Odnalezieni górnicy już na powierzchni

Pięciu odnalezionych w poniedziałek nad ranem zaginionych górników zostało przetransportowanych na powierzchnię. Pod ziemią dalej jest prowadzana akcja ratownicza.

W Pniówku odnaleziono pięciu górników

Ratownicy odnaleźli 5 z 7 górników zaginionych podczas katastrofy w kwietniu minionego roku. Pięciu górników odnaleziono w chodniku nadścianowym N-12 za wlotem do ściany N-6. Ze względu na trudne warunki prowadzonej akcji, transport odnalezionych górników na…

Więcej aktualności