Wsparcie szpitali

Zarząd Fundacji JSW oraz Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA wspierają szpitale. Dotąd rozdysponowano 1,75 mln zł na walkę z koronawirusem. Pieniądze już trafiły na konta placówek medycznych.

Zgodnie z decyzją obu zarządów, wsparcie trafi do siedmiu placówek. To Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu w Raciborzu (350 tys. zł brutto), PP ZOZ Szpital Miejski w Wodzisławiu Śląskim (350 tys. zł brutto), Megrez Sp. z o.o. Szpital Wojewódzki w Tychach (200 tys. zł brutto), Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju (250 tys. zł brutto), Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu (200 tys. zł brutto) oraz Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie (250 tys. zł brutto) i Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej  (150 tys. zł brutto). – Bardzo nam zależało na takim wsparciu, tym bardziej, że nasz szpital jest placówką leczącą chorych onkologicznie, dlatego wnioskowaliśmy o pomoc znając odpowiedzialne podejście Fundacji JSW – mówi Robert Warwas, poseł PiS z Zagłębia Dąbrowskiego.

Wszystkie te instytucje są dziś na pierwszej linii walki z koronawirusem, dlatego pieniądze od JSW zostaną przeznaczone na zakup sprzętu oraz niezbędnych środków higieny i ochrony osobistej. – Dokładnie na jakie cele zostaną spożytkowane te pieniądze, zdecydują służby medyczne – mówi Włodzimierz Hereźniak, prezes Zarządu JSW. – Dla nas najważniejsze jest to, że wspieramy szpitale działające na naszym terenie, pieniądze trafiają więc do mieszkańców naszego regionu. W takim celu powołaliśmy Fundację JSW.

Spółki skarbu państwa solidarnie uczestniczą w pomocy dla placówek medycznych w tym trudnym czasie w ramach akcji Ministerstwa Aktywów Państwowych #MAPdlaPolaków.

Wydarzenia