Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Odznaczenie honorowe dla dyrektora kopalni

Jarosław Twardokęs, dyrektor kopalni Knurów-Szczygłowice został odznaczony „Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego”. To szczególna forma podziękowania za pomoc i wsparcie, jakie zostały podjęte na rzecz szpitala w Knurowie podczas pandemii koronawirusa.

Sytuacja epidemiologiczna wywołana wirusem SARS-CoV-2 spowodowała, że wielu śląskim szpitalom, również temu w Knurowie, potrzebne było wsparcie dla personelu medycznego przy opiece nad pacjentami. Do pracy w tych placówkach skierowano ratowników górniczych oraz sanitariuszy.

- Pomagali wszędzie tam, gdzie nasz personel nie dawał sobie rady. Dzięki Jastrzębskiej Spółce Węglowej, Fundacji JSW i oraz osobistemu zaangażowaniu dyrektora Twardokęsa nasz szpital otrzymał niezbędne w pandemii dotacje pieniężne i wsparcie w postaci sprzętu m.in. respiratorów – podkreślał dr n. med. Michał Ekkert, prezes zarządu szpitala w Knurowie i dodał: – Cieszymy się, że mając tak dużego partnera, jak Jastrzębska Spółka Węglowa zawsze będziemy mogli liczyć na pomoc.

Uroczystość odbyła się w Szpitalu w Knurowie. W imieniu kapituły odznakę honorową "Za Zasługi dla Województwa Śląskiego" wręczył Dyrektorowi Twardokęsowi Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Bartłomiej Kowalski.

- Dziękuję za to wyróżnienie. Pragnę jednak podkreślić, że jest to uhonorowanie Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wszystkich dyrektorów kopalń, a przede wszystkim naszych pracowników, ratowników górniczych i sanitariuszy, którzy pracowali w wielu szpitalach. Wielkim wsparciem byli również pracownicy administracji, którzy pomagali w Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych w całym regionie. To jest medal dla tych ludzi i im powinniśmy dziękować. Pamiętajmy, że to oni w tym czasie pracowali na pierwszej linii frontu – mówił Jarosław Twardokęs, dyrektor kopalni Knurów-Szczygłowice.

Ratownicy górniczy i sanitariusze z kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej przez ponad pół roku pracowali przy pacjentach ciężko chorych na Covid-19. Łącznie do pracy w szpitalach oddelegowanych było 325 osób. Byli wsparciem w codziennym funkcjonowaniu szpitali nie tylko w Knurowie, ale też w Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju, Wodzisławiu Śląskim, Raciborzu i Katowicach.

- W codziennej działalności biznesowej JSW ważne jest zaangażowanie i wsparcie tych społeczności, gdzie prowadzimy wydobycie. I takim miejscem jest też Knurów. Jako zarząd JSW ze zrozumieniem podchodzimy do potrzeb szpitali działających w naszym regionie i podejmujemy decyzje o przyznawaniu środków finansowych – powiedział Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej.

Inne aktualności

Osiem lat solidnej współpracy

Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej, Damian Mrowiec, starosta powiatu rybnickiego oraz Marek Profaska, wicestarosta powiatu rybnickiego podpisali umowę dotyczącą kształcenia uczniów. Porozumienie zawarto w Zespole Szkół w…

Podcast „To jest węgiel”

Jastrzębska Spółka Węglowa rusza z nowym projektem. Będzie to cykl podcastów pod nazwą „To jest Węgiel” publikowany w serwisach: Spotify, Spreaker i YouTube.

Aktualności JSW SATransmisja kontynuowanego po przerwie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW SA

Poniżej przekazujemy szczegóły dotyczące transmisji internetowej obrad ZWZ, która odbędzie się 23. lipca.

Ograniczenia w Chinach bez wpływu na działalność JSW

W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby ograniczenia chińskich projektów produkcji stali w technologii wykorzystującej koks miały negatywny wpływ na działalność Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, informujemy, że rynkiem zbytu dla węgla koksowego…

Cztery nowe ściany

W czerwcu w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej uruchomiono cztery ściany, których zasoby wynoszą prawie 1,9 mln ton węgla koksowego.

Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni

33 uczniów z ośmiu szkół otrzymało nagrody pieniężne za najlepsze wyniki w nauce. Wręczone zostały podczas uroczystego spotkania z udziałem Artura Wojtków, zastępcy prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej, dyrektorów szkół i oczywiście samych laureatów.

Więcej aktualności