Ikona BIP Ikona Portal Pracownika Ikona poczty Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin RSS Ikona szukania PLEN

Odznaczenie honorowe dla dyrektora kopalni

Jarosław Twardokęs, dyrektor kopalni Knurów-Szczygłowice został odznaczony „Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego”. To szczególna forma podziękowania za pomoc i wsparcie, jakie zostały podjęte na rzecz szpitala w Knurowie podczas pandemii koronawirusa.

Sytuacja epidemiologiczna wywołana wirusem SARS-CoV-2 spowodowała, że wielu śląskim szpitalom, również temu w Knurowie, potrzebne było wsparcie dla personelu medycznego przy opiece nad pacjentami. Do pracy w tych placówkach skierowano ratowników górniczych oraz sanitariuszy.

- Pomagali wszędzie tam, gdzie nasz personel nie dawał sobie rady. Dzięki Jastrzębskiej Spółce Węglowej, Fundacji JSW i oraz osobistemu zaangażowaniu dyrektora Twardokęsa nasz szpital otrzymał niezbędne w pandemii dotacje pieniężne i wsparcie w postaci sprzętu m.in. respiratorów – podkreślał dr n. med. Michał Ekkert, prezes zarządu szpitala w Knurowie i dodał: – Cieszymy się, że mając tak dużego partnera, jak Jastrzębska Spółka Węglowa zawsze będziemy mogli liczyć na pomoc.

Uroczystość odbyła się w Szpitalu w Knurowie. W imieniu kapituły odznakę honorową "Za Zasługi dla Województwa Śląskiego" wręczył Dyrektorowi Twardokęsowi Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Bartłomiej Kowalski.

- Dziękuję za to wyróżnienie. Pragnę jednak podkreślić, że jest to uhonorowanie Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wszystkich dyrektorów kopalń, a przede wszystkim naszych pracowników, ratowników górniczych i sanitariuszy, którzy pracowali w wielu szpitalach. Wielkim wsparciem byli również pracownicy administracji, którzy pomagali w Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych w całym regionie. To jest medal dla tych ludzi i im powinniśmy dziękować. Pamiętajmy, że to oni w tym czasie pracowali na pierwszej linii frontu – mówił Jarosław Twardokęs, dyrektor kopalni Knurów-Szczygłowice.

Ratownicy górniczy i sanitariusze z kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej przez ponad pół roku pracowali przy pacjentach ciężko chorych na Covid-19. Łącznie do pracy w szpitalach oddelegowanych było 325 osób. Byli wsparciem w codziennym funkcjonowaniu szpitali nie tylko w Knurowie, ale też w Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju, Wodzisławiu Śląskim, Raciborzu i Katowicach.

- W codziennej działalności biznesowej JSW ważne jest zaangażowanie i wsparcie tych społeczności, gdzie prowadzimy wydobycie. I takim miejscem jest też Knurów. Jako zarząd JSW ze zrozumieniem podchodzimy do potrzeb szpitali działających w naszym regionie i podejmujemy decyzje o przyznawaniu środków finansowych – powiedział Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej.

Inne aktualności

JSW SA uzyskała koncesję na rozpoznanie złoża „Dębieńsko 1"

Minister Klimatu i Środowisk udzielił Jastrzębskiej Spółce Węglowej SA koncesji na rozpoznawanie złoża węgla kamiennego i metanu z pokładów węgla „Dębieńsko 1”. Koncesja została przyznana po przeprowadzeniu postępowania konkursowego, w którym o dostęp do złoża ubiegał…

Nowy zarząd JSW SA XII kadencji

Rada Nadzorcza JSW SA powołała wczoraj (10.06.) Adama Rozmusa, na stanowisko Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Technicznych i Operacyjnych.

Technologie tunelowe a bezpieczeństwo wyrobisk

W JSW odbyło się seminarium zorganizowane przez Główną Komisję Budownictwa Górniczego przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa. Eksperci, praktycy i liderzy sektora rozmawiali m.in. o zastosowaniu technologii tunelowych do poprawy warunków…

Transmisja obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW SA

W związku ze zwołanym na dzień 8 czerwca 2026 roku Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA, poniżej przekazujemy szczegóły dotyczące transmisji internetowej obrad ZWZ.

Aktualizacja informacji dotyczącej kandydowania do Zarządu JSW S.A.

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. informuje, że do Spółki wpłynęło oświadczenie Pana Adama Rozmusa, obecnie pełniącego funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Technicznych i Operacyjnych oraz p.o. Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Rozwoju, dotyczące jego kandydowania w konkursie…

Jednorazowe Odprawy Pieniężne zostały uruchomione

W miniony piątek podpisano umowę dotacyjną pomiędzy JSW SA a Ministerstwem Energii, która otworzyła drogę do uruchomienia programu Jednorazowych Odpraw Pieniężnych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami program został wdrożony i już dzisiaj 526 osób skorzystało z…

Więcej aktualności