Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Od węgla koksowego do stali

Jastrzębska Spółka Węglowa może pochwalić się najnowszą produkcją filmową, która prezentuje Grupę Kapitałową oraz podkreśla jej rolę w zielonej transformacji.

Film ma niespełna dwie minuty. Pokazane są w nim kopalnie JSW wydobywające węgiel koksowy, a więc surowiec o strategicznym znaczeniu dla rozwoju Unii Europejskiej. Można przyjrzeć się koksowniom w których powstaje koks, niezbędny do produkcji stali wykorzystywanej w każdym aspekcie naszego życia. 

Niezwykle ważnym aspektem filmu jest ukazanie siły i determinacji Spółki w dostosowaniu się do zmieniających się warunków rynkowych oraz rosnących wymagań związanych z ochroną środowiska. Dzięki potencjałowi innowacyjnemu i technologicznemu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wszystko odbywa się z szacunkiem dla środowiska naturalnego i klimatu.  

Autorzy filmu nie pozostawiają widzom żadnych wątpliwości, że rola, jaką JSW pełni w zielonej przestrzeni naszego życia jest o wiele ważniejsza. Bez węgla koksowego i koksu nie będzie stali, a ta jest niezbędna do budowy turbin wodnych i wiatrowych, silników elektrycznych i wielu innych urządzeń na których opiera się bezemisyjna energetyka. Każdy kto zobaczy film zgodzi się z jego przesłaniem, że zielona transformacja energetyczna zaczyna się w kopalniach i koksowaniach Grupy Kapitałowej JSW.

Atutem filmu są dynamicznie zdjęcia oraz przejrzysta grafika, które w atrakcyjny i zrozumiały sposób prezentują rolę, jaką Jastrzębska Spółka Węglowa już od 30 lat pełni w globalnym systemie gospodarczym.

 

Inne aktualności

Wyzwania transformacji energetycznej w przemyśle

W Krakowie odbyła się XXXIII Szkoła Eksploatacji Podziemnej, która zgromadziła licznych przedstawicieli branży górniczej, naukowców i ekspertów, a wśród nich pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Grupy Kapitałowej JSW. Podsumowanie konferencji, po raz piętnasty…

Aktualności JSW SAOgłoszenie o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju Aleja Jana Pawła II 4 działając na podstawie § 11 ust. 11 - 17 Statutu Spółki, ogłasza wszczęcie postępowań kwalifikacyjnych.

Aktualności JSW SAZmiany w zarządzie JSW SA

Rada Nadzorcza JSW odwołała w piątek (23 lutego) ze składu zarządu Spółki: Tomasza Cudnego, prezesa zarządu oraz Sebastiana Bartosa, zastępcę prezesa zarządu ds. handlu.

JSW doceniona za działania na rzecz ochrony wód i klimatu

W nowym raporcie za 2022 rok renomowanego światowego ratingu CDP (Carbon Disclosure Project), Jastrzębska Spółka Węglowa uzyskała wysoką ocenę B- w zakresie zmian klimatu. To ogromne osiągnięcie biorąc pod uwagę, że rok temu Spółka została oceniona na niższym poziomie…

Aktualności JSW SAOświadczenie Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA

W związku z doniesieniami medialnymi w sprawie fałszowania wpisów z wynikami pomiarów metanu przez pracowników KWK Pniówek, Zarząd JSW oświadcza, że do Spółki nie dotarły z prokuratury żadne formalne informacje w sprawie przedstawionych zarzutów pracownikom Spółki.

Robotyzacja i sztuczna inteligencja w Jastrzębskich Zakładach Remontowych

W Jastrzębskich Zakładach Remontowych (należących do Grupy Kapitałowej JSW) uruchomiono pierwsze, w pełni zrobotyzowane stanowisko do produkcji elementów maszyn i urządzeń górniczych. Szefostwo JZR zapowiada robotyzację większej ilości procesów produkcyjnych w firmie w…

Więcej aktualności