Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Od węgla koksowego do stali

Jastrzębska Spółka Węglowa może pochwalić się najnowszą produkcją filmową, która prezentuje Grupę Kapitałową oraz podkreśla jej rolę w zielonej transformacji.

Film ma niespełna dwie minuty. Pokazane są w nim kopalnie JSW wydobywające węgiel koksowy, a więc surowiec o strategicznym znaczeniu dla rozwoju Unii Europejskiej. Można przyjrzeć się koksowniom w których powstaje koks, niezbędny do produkcji stali wykorzystywanej w każdym aspekcie naszego życia. 

Niezwykle ważnym aspektem filmu jest ukazanie siły i determinacji Spółki w dostosowaniu się do zmieniających się warunków rynkowych oraz rosnących wymagań związanych z ochroną środowiska. Dzięki potencjałowi innowacyjnemu i technologicznemu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wszystko odbywa się z szacunkiem dla środowiska naturalnego i klimatu.  

Autorzy filmu nie pozostawiają widzom żadnych wątpliwości, że rola, jaką JSW pełni w zielonej przestrzeni naszego życia jest o wiele ważniejsza. Bez węgla koksowego i koksu nie będzie stali, a ta jest niezbędna do budowy turbin wodnych i wiatrowych, silników elektrycznych i wielu innych urządzeń na których opiera się bezemisyjna energetyka. Każdy kto zobaczy film zgodzi się z jego przesłaniem, że zielona transformacja energetyczna zaczyna się w kopalniach i koksowaniach Grupy Kapitałowej JSW.

Atutem filmu są dynamicznie zdjęcia oraz przejrzysta grafika, które w atrakcyjny i zrozumiały sposób prezentują rolę, jaką Jastrzębska Spółka Węglowa już od 30 lat pełni w globalnym systemie gospodarczym.

 

Inne aktualności

Zapraszamy na Wielki Piknik z okazji 30-lecia JSW

Przy kopalni Zofiówka dostępny będzie darmowy parking, z którego bezpłatnie odjeżdżać będą autobusy od 15:00 - co pół godziny - kursując na przystanek przy Urzędzie Miasta i z powrotem. Wielki Piknik już w najbliższą sobotę 3 czerwca.

Gospodarka wodna spółek węglowych

Kopalnie stale monitorują proces odprowadzania wód dołowych zgodnie z pozwoleniami w ramach przepisów prawa. Przedstawiciele spółek węglowych wzięli udział w spotkaniu w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej w Katowicach, dotyczącym zagospodarowania wód kopalnianych.

Edukacja przez zabawę

Warsztaty chemiczne, kuchnia molekularna, teatr i wiele innych atrakcji. Tłumy bawiły się podczas Pikniku Naukowo-Sportowego Kopalni Wiedzy JSW, który odbył się w minioną niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju.

Wydobywamy pokłady wiedzy, umiejętności i kompetencji

Sukcesem zakończyła się konferencja zorganizowana w Katowicach przez JSW Szkolenie i Górnictwo. W jednym miejscu spotkali się przedstawiciele nauki i świata biznesu zainteresowani osiągnięciami w dziedzinie górnictwa i szkoleń.

Wielka zabawa w ostatnią niedzielę maja

Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego podczas wielkiego pikniku naukowo-sportowego Kopalni Wiedzy JSW w Jastrzębiu-Zdroju. To jednak nie wszystko, co Jastrzębska Spółka Węglowa przygotowała dla swoich pracowników i mieszkańców.

Dobry początek roku dla Grupy Kapitałowej JSW

Wynik netto Grupy Kapitałowej JSW w pierwszym kwartale 2023 roku wyniósł 1,27 mld zł i był o 0,8 proc. wyższy niż w poprzednim kwartale. Wyniki finansowe Grupy wciąż utrzymują się na wysokim poziomie.

Więcej aktualności