Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Nasza aplikacja zdobyła nagrodę!

Opracowana przez pracowników Grupy Kapitałowej JSW aplikacja „Kopalnie JSW 360 stopni” została doceniona w 48. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy, który organizuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Wręczenie nagród odbyło się 15 grudnia w Warszawie.

zdjęcie: Mateusz Włodarczyk / Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Pracownicy Grupy Kapitałowej JSW zdobyli nagrodę pierwszego stopnia w kategorii „Przedsięwzięcia organizacyjne i edukacyjne”. Materiały filmowe i zdjęciowe oraz prezentacje i teksty aplikacji „Kopalnie JSW 360o” zostały zrealizowane przez siedmioosobowy zespół pracowników JSW S.A., JSW Szkolenie i Górnictwo oraz JSW IT Systems.

W imieniu wszystkich laureatów, chciałem podziękować Pani Minister Marlenie Maląg oraz wszystkim współorganizatorom za przeprowadzenie kolejnej, 48 edycji konkursu oraz możliwość zaprezentowania opracowań związanych z poprawą bezpieczeństwa i warunków pracy. Nagrodę dla JSW dedykuję górnikom, którzy odeszli na wieczna szychtę. Przyznanie nagrody będzie motywacją do jeszcze cięższej pracy i podejmowania innowacyjnych rozwiązań technicznych, naukowo-badawczych i organizacyjnych w przyszłości – powiedział Edward Paździorko, zastępca prezesa zarządu JSW S.A. ds. technicznych i operacyjnych.

W tym roku do konkursu zgłoszono 57 prac w trzech kategoriach: rozwiązania techniczne i technologiczne; prace naukowo-badawcze; przedsięwzięcia organizacyjne i edukacyjne. Statuetkę zwycięzcom z JSW wręczyła Marlena Maląg, minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Praca jest dla każdego z nas bardzo ważna. Daje poczucie godności, stabilizacji zawodowej, stabilizacji rodzinnej, w pracy możemy się realizować, ale także łączyć obowiązki życia rodzinnego z pracą zawodową. Na pewno to wszystko jest bardzo ważne. Ale w miejscu pracy, w którym spędzamy wiele czasu, muszą być odpowiednie warunki, muszą być wprowadzane odpowiednie zmiany, które są potrzebne, aby wszyscy czuli się bezpiecznie i abyśmy zwracali uwagę na te istotne sprawy dla każdego pracownika i pracodawcy. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję – powiedziała Marlena Maląg, minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Konkurs dedykowany jest przedsiębiorstwom, instytucjom oraz pracownikom. Jego celem jest rozpowszechnianie rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo i warunki pracy. Organizatorem jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej we współpracy z innymi ministerstwami, Naczelną Organizacją Techniczną, urzędami kontroli warunków pracy, instytucjami ubezpieczeniowymi oraz partnerami społecznymi.

Aplikacja „Kopalnie JSW 360o” jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w Polsce w zakresie popularyzacji wiedzy o kopalni węgla kamiennego i występujących w niej zagrożeniach. Dotychczas, zarówno w skali przedsiębiorstwa, jak i kraju, nie były znane i stosowane podobne przedsięwzięcia edukacyjne i popularyzacyjne w dziedzinie górnictwa.

Zapraszamy na stronę: www.jsw.pl/biuro-prasowe/kopalnie-jsw-360

zdjęcie: Dawid Lach
zdjęcie: Dawid Lach
zdjęcie: Dawid Lach
zdjęcie: Dawid Lach
zdjęcie: Dawid Lach
zdjęcie: Dawid Lach
zdjęcia: Dawid Lach
zdjęcie: Mateusz Włodarczyk / Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
zdjęcie: Mateusz Włodarczyk / Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
zdjęcie: Dawid Lach
zdjęcie: Dawid Lach
zdjęcie: Dawid Lach
zdjęcie: Dawid Lach

Inne aktualności

Ograniczenia w Chinach bez wpływu na działalność JSW

W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby ograniczenia chińskich projektów produkcji stali w technologii wykorzystującej koks miały negatywny wpływ na działalność Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, informujemy, że rynkiem zbytu dla węgla koksowego…

Cztery nowe ściany

W czerwcu w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej uruchomiono cztery ściany, których zasoby wynoszą prawie 1,9 mln ton węgla koksowego.

Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni

33 uczniów z ośmiu szkół otrzymało nagrody pieniężne za najlepsze wyniki w nauce. Wręczone zostały podczas uroczystego spotkania z udziałem Artura Wojtków, zastępcy prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej, dyrektorów szkół i oczywiście samych laureatów.

Pniówek wdraża nowe rozwiązania

Lepsza wydajność przy zachowaniu wysokich standardów jakości węgla koksowego. W Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla w kopalni Pniówek odbyła się prezentacja nowo zainstalowanych filtrów tarczowych, które są ważnym elementem ambitnego projektu modernizacji obiegu…

Jastrzębski Węgiel najbardziej medialnym klubem siatkarskim

Z dumą informujemy, że Jastrzębski Węgiel wspierany przez Jastrzębską Spółkę Węglową uznany został przez magazyn „Forbes” za najbardziej medialny klub siatkarski w kraju. Gratulujemy!

Transmisja obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW SA

W związku ze zwołanym na dzień 24 czerwca 2024 roku Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA ("ZWZ"), poniżej przekazujemy szczegóły dotyczące transmisji internetowej obrad ZWZ.

Więcej aktualności