Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

JSW wspiera szpital

Poświąteczne prezenty od JSW S.A. dla jastrzębskiego szpitala. Spółka przekazała nowy laparoskop i aparat do zarządzania temperaturą ciała noworodków w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

zdjęcia: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

Dzięki pomocy Jastrzębskiej Spółki Węglowej oddziały: Intensywnej Terapii Dziecięcej oraz Chirurgii Ogólnej WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju wzbogaciły się o nowoczesny sprzęt.

– JSW od lat wspiera Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Nasza pomoc jest świadectwem tego jak poważnie traktujemy idee społecznej odpowiedzialności biznesu. Jestem przekonany, że ten sprzęt będzie dobrze służył mieszkańcom regionu, wśród których są też nasi pracownicy i ich rodziny – powiedział Tomasz Cudny, prezes zarządu JSW S.A.

Za pomocą nowej aparatury chirurdzy szpitala mogą bardziej precyzyjnie przeprowadzać pełne spektrum operacji laparoskopowych, m.in. onkologiczne operacje jelit. Dla pacjentów oznacza to mniej inwazyjne zabiegi i szybszą rekonwalescencję. Sama wieża laparoskopowa wyposażona jest w najnowocześniejsze narzędzia, takie jak kamera Full HD z zaawansowaną technologią CMOS Chip, generującą realistyczne obrazy czy insuflator z systemem oddymiania. – Zastosowanie techniki laparoskopowej znacząco wpływa na podniesienie komfortu pacjenta, głównie za sprawą skrócenia czasu hospitalizacji i rekonwalescencji do minimum. Oczywiście, potrzebne są jeszcze umiejętności. Nasz oddział, jako jeden z dziewięciu placówek chirurgicznych w Polsce, uczestniczy w programie szkoleniowym, gdzie pod okiem prof. dr. hab. n. med. Andrzeja Budzyńskiego poszerzamy swoje umiejętności związane z małoinwazyjnymi technikami zabiegowymi – powiedział Artur Ploch, lekarz zarządzający Oddziałem Chirurgii Ogólnej WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Równie nowoczesny sprzęt trafił na oddział intensywnej terapii dziecięcej, który zajmuje się m.in. leczeniem noworodków i wcześniaków, które potrzebują pomocy ze względu na bardzo ciężki stan zdrowia.Podarowany szpitalowi aparat do zarządzenia temperaturą ciała będzie ratował zdrowie i życie najmłodszych.

– Umożliwia szybkie i stopniowe kontrolowanie temperatury pacjenta. Służy do wykonywania procedury polegającej na ochłodzenia ciała i mózgu noworodka do temp około 34 stopni Celsjusza. Taki proces może zmniejszyć następstwa neurologiczne niedotlenienia okołoporodowego – wyjaśnił Józef Danek, lekarz zarządzający Oddziałem Intensywnej Terapii Dziecięcej i dyrektor do spraw lecznictwa WSS nr 2.

– Bardzo dziękujemy Jastrzębskiej Spółce Węglowej za wieloletnią pomoc szpitalowi. Bez wsparcia naszych darczyńców nie byłoby możliwe wprowadzanie takich technologii. Otrzymany sprzęt będzie służył długie lata i pomoże wielu naszym pacjentompodsumował Robert Rychel, dyrektor WSS nr 2.

Inne aktualności

Uroczyste obchody barbórkowe

Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w najważniejszym górniczym święcie, które zorganizowane zostało w Gliwicach. Podczas Barbórki nie zapomniano o tragicznie zmarłych w ostatnim czasie górnikach. Minutą ciszy oddano im hołd.

Podziękowania za życzenia i gratulacje

Jak co roku, z okazji Barbórki otrzymaliśmy wiele życzeń i gratulacji. Zamieszczamy niektóre z nich, którymi chcielibyśmy się podzielić. Dziękujemy za wszystkie słowa życzliwości.

Zobowiązania podatkowe widoczne w wynikach GK JSW

W trzecim kwartale 2023 roku Grupa Kapitałowa JSW osiągnęła stratę netto w wysokości 1,2 mld zł. Istotny wpływ na taki wynik netto miało ujęcie składki solidarnościowej w wysokości 1,6 mld zł (wpływ składki na wynik netto po uwzględnieniu efektu podatkowego to 1,3 mld…

Statuetka dla JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa zajęła 2 miejsce w konkursie IPMA PMO Award 2023 na najlepsze Biuro PMO. Podczas 26. konferencji IPMA Polska symboliczną statuetkę, będącą uznaniem za ciągły rozwój i osiągnięcie doskonałości projektowej odebrał Wojciech Kałuża, zastępca…

JSW sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Jastrzębska Spółka Węglowa została sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Umowę o współpracy podpisano w Klubie Olimpijczyka w Centrum Olimpijskim PKOl. Beneficjentami porozumienia będzie także pięć polskich związków sportowych…

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za III kwartał 2023 roku

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za III kwartał 2023 roku, która odbędzie się w dniu 23 listopada 2023 roku (czwartek) o godz. 10:00

Więcej aktualności