Uprzejmie informujemy, że węgiel dla klientów indywidualnych sprzedajemy wyłącznie bezpośrednio w kopalni „Budryk” w Ornontowicach. JSW S.A. nie prowadzi sprzedaży on-line, a wszelkie oferty i aukcje internetowe prowadzone z powołaniem się na JSW S.A., naszą nazwę lub logo są bezprawne.
Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinIkona szukaniaPLEN

JSW wspiera szpital

Poświąteczne prezenty od JSW S.A. dla jastrzębskiego szpitala. Spółka przekazała nowy laparoskop i aparat do zarządzania temperaturą ciała noworodków w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

zdjęcia: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

Dzięki pomocy Jastrzębskiej Spółki Węglowej oddziały: Intensywnej Terapii Dziecięcej oraz Chirurgii Ogólnej WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju wzbogaciły się o nowoczesny sprzęt.

– JSW od lat wspiera Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Nasza pomoc jest świadectwem tego jak poważnie traktujemy idee społecznej odpowiedzialności biznesu. Jestem przekonany, że ten sprzęt będzie dobrze służył mieszkańcom regionu, wśród których są też nasi pracownicy i ich rodziny – powiedział Tomasz Cudny, prezes zarządu JSW S.A.

Za pomocą nowej aparatury chirurdzy szpitala mogą bardziej precyzyjnie przeprowadzać pełne spektrum operacji laparoskopowych, m.in. onkologiczne operacje jelit. Dla pacjentów oznacza to mniej inwazyjne zabiegi i szybszą rekonwalescencję. Sama wieża laparoskopowa wyposażona jest w najnowocześniejsze narzędzia, takie jak kamera Full HD z zaawansowaną technologią CMOS Chip, generującą realistyczne obrazy czy insuflator z systemem oddymiania. – Zastosowanie techniki laparoskopowej znacząco wpływa na podniesienie komfortu pacjenta, głównie za sprawą skrócenia czasu hospitalizacji i rekonwalescencji do minimum. Oczywiście, potrzebne są jeszcze umiejętności. Nasz oddział, jako jeden z dziewięciu placówek chirurgicznych w Polsce, uczestniczy w programie szkoleniowym, gdzie pod okiem prof. dr. hab. n. med. Andrzeja Budzyńskiego poszerzamy swoje umiejętności związane z małoinwazyjnymi technikami zabiegowymi – powiedział Artur Ploch, lekarz zarządzający Oddziałem Chirurgii Ogólnej WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Równie nowoczesny sprzęt trafił na oddział intensywnej terapii dziecięcej, który zajmuje się m.in. leczeniem noworodków i wcześniaków, które potrzebują pomocy ze względu na bardzo ciężki stan zdrowia.Podarowany szpitalowi aparat do zarządzenia temperaturą ciała będzie ratował zdrowie i życie najmłodszych.

– Umożliwia szybkie i stopniowe kontrolowanie temperatury pacjenta. Służy do wykonywania procedury polegającej na ochłodzenia ciała i mózgu noworodka do temp około 34 stopni Celsjusza. Taki proces może zmniejszyć następstwa neurologiczne niedotlenienia okołoporodowego – wyjaśnił Józef Danek, lekarz zarządzający Oddziałem Intensywnej Terapii Dziecięcej i dyrektor do spraw lecznictwa WSS nr 2.

– Bardzo dziękujemy Jastrzębskiej Spółce Węglowej za wieloletnią pomoc szpitalowi. Bez wsparcia naszych darczyńców nie byłoby możliwe wprowadzanie takich technologii. Otrzymany sprzęt będzie służył długie lata i pomoże wielu naszym pacjentompodsumował Robert Rychel, dyrektor WSS nr 2.

Inne aktualności

Aktualności JSW SAOgłoszenie o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, Aleja Jana Pawła II 4 działając na podstawie § 11 ust. 11 - 17 Statutu Spółki, ogłasza wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Rozwoju…

Jastrzębska Spółka Węglowa po 9 miesiącach powiększa zysk netto do niemal 6,4 mld zł

Mimo coraz trudniejszego otoczenia rynkowego, spadku cen węgla koksowego i koksu na światowych rynkach, Jastrzębska Spółka Węglowa utrzymuje rekordowe wyniki. W trzecim kwartale 2022 roku Grupa Kapitałowa JSW wypracowała zysk netto w wysokości 2,15 mld zł.

 

Studenci promują górnicze studia

Studenci i wykładowcy krakowskiej AGH promowali górnicze studia wśród uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach. Wybór szkoły nie był przypadkowy, bo pawłowicka placówka jest jedną z nielicznych, które kształcą przyszłych techników…

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za III kwartał 2022 roku

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za III kwartał 2022 roku, która odbędzie się w dniu 29 listopada 2022 roku (wtorek) o godz. 11:00

Seminarium historyczne

Porozumienie Jastrzębskie jest częścią wystawy stałej w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. JSW SiG należące do Jastrzębskiej Spółki Węglowej zorganizowało tam seminarium historyczne pod nazwą „Górnicza Tożsamość Wujek ‘81”.

W Knurowie o bezpieczeństwie

Piotr Pyzik, Pełnomocnik Rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego odwiedził najstarszą kopalnię Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W Ruchu Knurów, który istnieje od 1903 roku, minister razem z Tomaszem Cudnym, prezesem Jastrzębskiej Spółki…

Więcej aktualności