Ikona BIP Ikona Portal Pracownika Ikona poczty Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin Ikona szukania PLEN

JSW wspiera szpital

Poświąteczne prezenty od JSW S.A. dla jastrzębskiego szpitala. Spółka przekazała nowy laparoskop i aparat do zarządzania temperaturą ciała noworodków w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

zdjęcia: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

Dzięki pomocy Jastrzębskiej Spółki Węglowej oddziały: Intensywnej Terapii Dziecięcej oraz Chirurgii Ogólnej WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju wzbogaciły się o nowoczesny sprzęt.

– JSW od lat wspiera Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Nasza pomoc jest świadectwem tego jak poważnie traktujemy idee społecznej odpowiedzialności biznesu. Jestem przekonany, że ten sprzęt będzie dobrze służył mieszkańcom regionu, wśród których są też nasi pracownicy i ich rodziny – powiedział Tomasz Cudny, prezes zarządu JSW S.A.

Za pomocą nowej aparatury chirurdzy szpitala mogą bardziej precyzyjnie przeprowadzać pełne spektrum operacji laparoskopowych, m.in. onkologiczne operacje jelit. Dla pacjentów oznacza to mniej inwazyjne zabiegi i szybszą rekonwalescencję. Sama wieża laparoskopowa wyposażona jest w najnowocześniejsze narzędzia, takie jak kamera Full HD z zaawansowaną technologią CMOS Chip, generującą realistyczne obrazy czy insuflator z systemem oddymiania. – Zastosowanie techniki laparoskopowej znacząco wpływa na podniesienie komfortu pacjenta, głównie za sprawą skrócenia czasu hospitalizacji i rekonwalescencji do minimum. Oczywiście, potrzebne są jeszcze umiejętności. Nasz oddział, jako jeden z dziewięciu placówek chirurgicznych w Polsce, uczestniczy w programie szkoleniowym, gdzie pod okiem prof. dr. hab. n. med. Andrzeja Budzyńskiego poszerzamy swoje umiejętności związane z małoinwazyjnymi technikami zabiegowymi – powiedział Artur Ploch, lekarz zarządzający Oddziałem Chirurgii Ogólnej WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Równie nowoczesny sprzęt trafił na oddział intensywnej terapii dziecięcej, który zajmuje się m.in. leczeniem noworodków i wcześniaków, które potrzebują pomocy ze względu na bardzo ciężki stan zdrowia.Podarowany szpitalowi aparat do zarządzenia temperaturą ciała będzie ratował zdrowie i życie najmłodszych.

– Umożliwia szybkie i stopniowe kontrolowanie temperatury pacjenta. Służy do wykonywania procedury polegającej na ochłodzenia ciała i mózgu noworodka do temp około 34 stopni Celsjusza. Taki proces może zmniejszyć następstwa neurologiczne niedotlenienia okołoporodowego – wyjaśnił Józef Danek, lekarz zarządzający Oddziałem Intensywnej Terapii Dziecięcej i dyrektor do spraw lecznictwa WSS nr 2.

– Bardzo dziękujemy Jastrzębskiej Spółce Węglowej za wieloletnią pomoc szpitalowi. Bez wsparcia naszych darczyńców nie byłoby możliwe wprowadzanie takich technologii. Otrzymany sprzęt będzie służył długie lata i pomoże wielu naszym pacjentom podsumował Robert Rychel, dyrektor WSS nr 2.

Inne aktualności

Wyniki finansowe GK JSW za pierwszy kwartał 2022 roku

Uzyskanie wysokich cen węgla koksowego i koksu w połączeniu ze wzrostem produkcji i sprzedaży pozwoliły Grupie Kapitałowej JSW osiągnąć rekordowe wyniki w historii istnienia spółki. Po pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku GK JSW osiągnęła zysk netto w wysokości…

Aktualności JSW SA Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za 1 kwartał 2022 roku

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za 1 kwartał 2022 roku, która odbędzie się w dniu 20 maja 2022 roku (piątek) o godz. 12:00

Wsparcie dla rodzin

W tym tygodniu zakończyły się uroczystości pogrzebowe górników, którzy zginęli w kopalniach Pniówek i Ruchu Zofiówka. Rodziny ofiar i poszkodowani nie zostają sami, mogą liczyć na pomoc i wsparcie.

Górnicy opuszczają szpital

Z Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich wypisano dwóch ostatnich pacjentów z izolowanym oparzeniem dróg oddechowych, poszkodowanych w wybuchu metanu w kopalni Pniówek.

Aktualności JSW SA Rada nadzorcza wybrała zarząd

Wieczorem 10 maja 2022 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwały o powołaniu do składu Zarządu Spółki XI kadencji Tomasza Cudnego na stanowisko prezesa zarządu, Sebastiana Bartosa na stanowisko zastępcy prezesa zarządu ds. handlu, Roberta Ostrowskiego na stanowisko…

Podziękowania dla ratowników

W imieniu rodzin i pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej, dziękujemy wszystkim ratownikom górniczym, którzy brali udział w akcjach ratowniczych prowadzonych w kopalni Pniówek oraz kopalni Borynia-Zofiówka Ruch Zofiówka.

Jak zawsze podczas takich akcji, macie jeden…

Więcej aktualności