Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

JSW inwestuje w przyszłych pracowników

Jastrzębska Spółka Węglowa kontynuuje współpracę ze szkołami kształcącymi w zawodach i specjalnościach górniczych. Dziś (19 lutego) podpisano odpowiednie porozumienie w Starostwie Powiatowym w Gliwicach.

fot. Tomasz Siemieniec

Współpraca pomiędzy Spółką a Starostwem obejmuje naukę, zajęcia praktyczne dla uczniów oraz zatrudnienie absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie kształcących się w zawodach: elektryk, monter maszyn i urządzeń, ślusarz oraz w technikum w zawodzie technik górnictwa podziemnego.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że powiat gliwicki w dalszym ciągu stawia na współpracę z Jastrzębską Spółką Węglową. Jako jeden z największych pracodawców na południu Polski cieszymy się, że udaje nam się zawrzeć umowę na następny okres szkolenia uczniów, a w przyszłości pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej – mówi Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej. Porozumienie zawarte w Starostwie Powiatowym w Gliwicach dotyczy uczniów rozpoczynających oraz kontynuujących naukę w szkole w roku szkolnym 2021/2022.

Podpisanie kontynuacji porozumienia, to dla nas wielka przyjemność. Nasze górnictwo, a w szczególności Jastrzębska Spółka Węglowa ma wielką przyszłość – uważa Waldemar Dombek, starosta gliwicki. – W imieniu zarządu powiatu dziękuję. Jesteśmy spokojni o to, że nasza młodzież będzie mieć pracę – dodaje starosta.

Należy podkreślić, że w ramach współpracy Jastrzębska Spółka Węglowa zobowiązuje się do zatrudnienia w Grupie Kapitałowej JSW uczniów po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w danym zawodzie. 

Inne aktualności

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za I kwartał 2024 roku

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za I kwartał 2024 roku, która odbędzie się w dniu 22 maja 2024 roku (środa) o godz. 9:00

„Transformacja dla przyszłości”

To hasło XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbył się w Katowicach. W sesjach tematycznych podczas największego biznesowego wydarzenia w tej części Europy wzięli udział Adam Rozmus, zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych oraz Jolanta…

Drugie życie banerów

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej niepotrzebne banery reklamowe zamiast na wysypisko, trafiają do pracowni krawieckiej. Tam powstają z nich estetyczne i wytrzymałe torby na zakupy. Ekologiczny projekt pod hasłem „drugie życie banerów” jest wspólnym przedsięwzięciem…

Pamiętamy. Hołd ofiarom katastrof górniczych

Pamięci górników, którzy zginęli w katastrofach do jakich doszło w Ruchu Zofiówka w 2018 i 2022 roku, poświęcone były uroczystości, które odbyły się dziś w kopalnianej cechowni. W rocznicę dramatycznych wydarzeń, oddano hołd piętnastu ofiarom obu katastrof.

Prawie miliard złotych zysku Grupy Kapitałowej JSW

Spadek cen surowców, wzrost kosztów produkcji oraz obłożenie składką solidarnościową w wysokości 1,6 mld zł (jako jedynej firmy w Polsce) odbiły się na wynikach finansowych Spółki. Mimo tego, Grupa Kapitałowa JSW zakończyła miniony rok zyskiem netto w wysokości prawie 1…

Rocznica katastrofy w kopalni Pniówek

Mijają dwa lata od największej katastrofy w historii Jastrzębskiej Spółki Węglowej i polskiego górnictwa. 20 kwietnia 2022 roku w kopalni Pniówek życie straciło 16 górników i ratowników górniczych.

Więcej aktualności