Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Ekstremalny Bieg Górnika

W minioną sobotę (24 czerwca) odbył się spektakularny Bieg Górnika – impreza sportowa, która skupiła uwagę miłośników ekstremalnych wyzwań. W rywalizacji na hałdzie Ruchu Borynia wzięło udział 1000 pracowników JSW i ponad 200 osób z kopalni PGG oraz Tauron Wydobycie.

Na 10-kilometrowej trasie biegacze mieli do pokonania 50 najrozmaitszych, ekstremalnych przeszkód technicznych wymagających sporo wysiłku. Przechodzili przez wodę, błoto i walczyli z grząskim terenem. A to wszystko na kopalnianej hałdzie Ruchu Borynia.

- Pierwszy ekstremalny Bieg Górnika, to jest niesamowity sukces. Mało kto spodziewał się, że tak dużo uczestników będzie chciało zmierzyć się z tak trudnymi warunkami, w tak unikalnych okolicznościach. Uczestnicy są przeszczęśliwi – powiedział Grzegorz Kita ze Sport Management Polska, organizator Biegu Górnika.

Zdecydowana większość wybrała krótsze warianty: 5-kilometrową trasę z 35 przeszkodami oraz trasę dla rodzin z dziećmi o długości 2,5 km.

– Dorośli wiedzą, jakiej oczekują przygody, natomiast zaskoczyła mnie liczba Biegu Family. 700 osób, na które składają się rodziny z dziećmi, to jest coś niespotykanego. Wybrali Bieg Górnika, gdzie muszą się ubrudzić, pobiegać po hałdach. O wiele łatwiej wystartować przecież w biegu po terenie płaskim. Tutaj wymaga to przełamania pewnych lęków i barier. To jest wspaniałe przeżycie integrujące rodziny, którego nie da się kupić i niczym zastąpić – powiedział Grzegorz Kita.

Początkowo impreza zarezerwowana była dla pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej, ale z czasem do rywalizacji zaproszono też pracowników z kopalni PGG oraz Tauron Wydobycie.

- Składam serdeczne gratulacje wszystkim, którzy wzięli udział w tym niełatwym wyścigu, zwłaszcza najmłodszym uczestnikom gratuluję hartu ducha i wytrwałości w pokonywaniu tych trudnych przeszkód  – mówił Łukasz Szlązak, dyrektor kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie.

Bieg Górnika to kolejna z imprez zorganizowana w ramach 30-lecia Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

 

 

Wyniki Biegu Górnika 2023:

10 km wyzwanie - klasyfikacja kobiet

 1. Anna Gnaś - JZR
 2. Aleksandra Kazirod – JSW Koks
 3. Bożena Woryna-Mazurkiewicz – Ruch Zofiówka

10 km wyzwanie - klasyfikacja mężczyzn

 1. Ariel Gąsior – kopalnia Budryk
 2. Zbigniew Kamiński – Ruch Szczygłowice
 3. Patryk Pielesz – Ruch Zofiówka

5 km przygoda – klasyfikacja kobiet

 1. Daria Perkowska – ZWP
 2. Martyna Podleśny – Ruch Knurów
 3. Patrycja Kajzerek – JSW Ochrona

5 km przygoda – klasyfikacja mężczyzn

 1. Grzegorz Krzyżowski – Ruch Szczygłowice
 2. Filip Warzecha – Ruch Knurów
 3. Jacek Gabryś – kopalnia Pniówek

Inne aktualności

Uroczyste obchody barbórkowe

Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w najważniejszym górniczym święcie, które zorganizowane zostało w Gliwicach. Podczas Barbórki nie zapomniano o tragicznie zmarłych w ostatnim czasie górnikach. Minutą ciszy oddano im hołd.

Podziękowania za życzenia i gratulacje

Jak co roku, z okazji Barbórki otrzymaliśmy wiele życzeń i gratulacji. Zamieszczamy niektóre z nich, którymi chcielibyśmy się podzielić. Dziękujemy za wszystkie słowa życzliwości.

Zobowiązania podatkowe widoczne w wynikach GK JSW

W trzecim kwartale 2023 roku Grupa Kapitałowa JSW osiągnęła stratę netto w wysokości 1,2 mld zł. Istotny wpływ na taki wynik netto miało ujęcie składki solidarnościowej w wysokości 1,6 mld zł (wpływ składki na wynik netto po uwzględnieniu efektu podatkowego to 1,3 mld…

Statuetka dla JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa zajęła 2 miejsce w konkursie IPMA PMO Award 2023 na najlepsze Biuro PMO. Podczas 26. konferencji IPMA Polska symboliczną statuetkę, będącą uznaniem za ciągły rozwój i osiągnięcie doskonałości projektowej odebrał Wojciech Kałuża, zastępca…

JSW sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Jastrzębska Spółka Węglowa została sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Umowę o współpracy podpisano w Klubie Olimpijczyka w Centrum Olimpijskim PKOl. Beneficjentami porozumienia będzie także pięć polskich związków sportowych…

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za III kwartał 2023 roku

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za III kwartał 2023 roku, która odbędzie się w dniu 23 listopada 2023 roku (czwartek) o godz. 10:00

Więcej aktualności