Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

JSW dumna z Mistrzów Polski

Barbara Piontek, prezes zarządu JSW spotkała się dzisiaj (21.04.) z drużyną siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, żeby pogratulować siatkarzom złotego medalu i tytułu Mistrza Polski oraz wręczyć symboliczny czek dla Drużyny.

fot. Dawid Lach

Jastrzębski Węgiel po raz drugi w historii klubu sięgnął po złoty medal mistrzostw Polski. Pierwszy tytuł mistrzowski drużyna zdobyła 17 lat temu.

- Serdecznie gratuluję mistrzowskiego tytułu. Z całym zarządem bardzo cieszymy się i jesteśmy dumni z naszych siatkarzy. Dziękujemy, ponieważ wasze osiągnięcie to również nasz wielki sukces. Trzymam kciuki za przyszłe rozgrywki, bo taki wynik to przede wszystkim ciężka praca, determinacja i wiele wyrzeczeń, które powodują, że smak tego sukcesu jest jeszcze bardziej satysfakcjonujący – mówiła Barbara Piontek, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która jest głównym sponsorem klubu.

Tak ogromny sukces Jastrzębskiego Węgla byłby jednak niemożliwy, gdyby nie wsparcie finansowe płynące z JSW, co wielokrotnie podkreślał Adam Gorol, prezes klubu. - Składam wielkie podziękowanie dla pani prezes, zarządu, właściciela. Taki wynik byłby nieosiągalny i nie byłby realizowany na tak wysokim poziomie, gdyby nie wsparcie finansowe, bo taka jest rzeczywistość. Jestem dumny, że prowadzę klub pod szyldem Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jest to dla mnie wielka satysfakcja i zapewniam, że robimy wszystko, aby zawsze godnie was reprezentować w kraju i zagranicą. A ten sukces jest tego najlepszym potwierdzeniem – powiedział Adam Gorol.

Występ naszych siatkarzy był wręcz koncertowy. Zrobili wszystko, aby złoto trafiło do Jastrzębia-Zdroju.  Swoją dobrą grą „Pomarańczowi” udowodnili, że zasługują na tytuł Mistrza Polski, na który od tak dawna czekał zarówno klub, jak i kibice Jastrzębskiego Węgla.

- To jest naprawdę niewiarygodna historia, że po tylu latach wreszcie klub może świętować tak wielki sukces, o którym się mówiło od samego początku tego sezonu. Ciężko na to pracowaliśmy. To wspaniała rzecz być częścią tego sukcesu – mówił z dumą Jurij Gladyr, zawodnik Jastrzębskiego Węgla.

 

Inne aktualności

Wyzwania transformacji energetycznej w przemyśle

W Krakowie odbyła się XXXIII Szkoła Eksploatacji Podziemnej, która zgromadziła licznych przedstawicieli branży górniczej, naukowców i ekspertów, a wśród nich pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Grupy Kapitałowej JSW. Podsumowanie konferencji, po raz piętnasty…

Aktualności JSW SAOgłoszenie o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju Aleja Jana Pawła II 4 działając na podstawie § 11 ust. 11 - 17 Statutu Spółki, ogłasza wszczęcie postępowań kwalifikacyjnych.

Aktualności JSW SAZmiany w zarządzie JSW SA

Rada Nadzorcza JSW odwołała w piątek (23 lutego) ze składu zarządu Spółki: Tomasza Cudnego, prezesa zarządu oraz Sebastiana Bartosa, zastępcę prezesa zarządu ds. handlu.

JSW doceniona za działania na rzecz ochrony wód i klimatu

W nowym raporcie za 2022 rok renomowanego światowego ratingu CDP (Carbon Disclosure Project), Jastrzębska Spółka Węglowa uzyskała wysoką ocenę B- w zakresie zmian klimatu. To ogromne osiągnięcie biorąc pod uwagę, że rok temu Spółka została oceniona na niższym poziomie…

Aktualności JSW SAOświadczenie Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA

W związku z doniesieniami medialnymi w sprawie fałszowania wpisów z wynikami pomiarów metanu przez pracowników KWK Pniówek, Zarząd JSW oświadcza, że do Spółki nie dotarły z prokuratury żadne formalne informacje w sprawie przedstawionych zarzutów pracownikom Spółki.

Robotyzacja i sztuczna inteligencja w Jastrzębskich Zakładach Remontowych

W Jastrzębskich Zakładach Remontowych (należących do Grupy Kapitałowej JSW) uruchomiono pierwsze, w pełni zrobotyzowane stanowisko do produkcji elementów maszyn i urządzeń górniczych. Szefostwo JZR zapowiada robotyzację większej ilości procesów produkcyjnych w firmie w…

Więcej aktualności