Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Bieg Po Nowe Życie

13 maja w Wiśle odbył się kolejny – 22 Bieg Po Nowe Życie, czyli wydarzenie promujące transplantację narządów. Od wielu lat tę ważną inicjatywę wspiera Jastrzębska Spółka Węglowa.

zdjęcia: Bieg Po Nowe Życie

Na dzień przed Biegiem po Nowe Życie wręczone zostały nagrody „Drugiego Życia”. To sposób uhonorowania osób i instytucji, które szczególnie zasłużyły się dla medycyny transplantacyjnej, czy to w praktyce medycznej czy naukowo lub promocyjnie. Podczas Gali na scenie pojawili się nagrodzeni w sześciu kategoriach: Osobowość polskiej transplantologii, Aktywni dla transplantacji, Media o transplantacji, Aktywni po transplantacji oraz Rok w polskiej transplantacji. Zostaną także wręczone nagrody specjalne Biegu po Nowe Życie. Jedną z nich – dla Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu - wręczył Tomasz Cudny, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która jest partnerem wydarzenia.

- Bieg po Nowe Życie to szlachetne działanie, a także okazja do promowania zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej – uważa Tomasz Cudny, prezes zarządu JSW.

- Nasza Spółka czuje się zobowiązana do wspierania, edukowania oraz tworzenia świadomości na temat przeszczepów. Poprzez nasze zaangażowanie, chcemy wspólnie z organizatorami Biegu Po Nowe Życie budować społeczne poparcie dla transplantacji, upowszechniać świadectwa woli i świadome dawstwo narządów. Każdego roku Bieg po Nowe Życie zajmuje w naszych planach miejsce szczególne. Jestem dumny, że mogę być z wami i wspierać to ważne przedsięwzięcie – dodał prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Na trasie marszu nordic walking tradycyjnie już pojawiły się osoby po przeszczepieniu z całej Polski – dawcy i biorcy oraz osoby, które znamy z filmów, teatru, estrady, aren sportowych czy mediów. Wśród ponad 50 autorytetów medycznych znaleźli się reprezentanci czołowych ośrodków transplantacyjnych, byli przedstawicieli polskiej medycyny transplantacyjnej, między innymi lekarze transplantolodzy, kardiolodzy, nefrolodzy, koordynatorzy transplantacyjni.

Na starcie, na wiślańskim rynku stanęło 90 sztafet, a więc 360 uczestników, wśród których byli także reprezentanci JSW. Po raz pierwszy w historii wydarzenia, z gwiazdami, osobami po transplantacjach, przedstawicielami medycyny i partnerami pomaszerowali także uczniowie z 17 szkół województwa śląskiego. 

 

Inne aktualności

Ograniczenia w Chinach bez wpływu na działalność JSW

W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby ograniczenia chińskich projektów produkcji stali w technologii wykorzystującej koks miały negatywny wpływ na działalność Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, informujemy, że rynkiem zbytu dla węgla koksowego…

Cztery nowe ściany

W czerwcu w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej uruchomiono cztery ściany, których zasoby wynoszą prawie 1,9 mln ton węgla koksowego.

Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni

33 uczniów z ośmiu szkół otrzymało nagrody pieniężne za najlepsze wyniki w nauce. Wręczone zostały podczas uroczystego spotkania z udziałem Artura Wojtków, zastępcy prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej, dyrektorów szkół i oczywiście samych laureatów.

Pniówek wdraża nowe rozwiązania

Lepsza wydajność przy zachowaniu wysokich standardów jakości węgla koksowego. W Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla w kopalni Pniówek odbyła się prezentacja nowo zainstalowanych filtrów tarczowych, które są ważnym elementem ambitnego projektu modernizacji obiegu…

Jastrzębski Węgiel najbardziej medialnym klubem siatkarskim

Z dumą informujemy, że Jastrzębski Węgiel wspierany przez Jastrzębską Spółkę Węglową uznany został przez magazyn „Forbes” za najbardziej medialny klub siatkarski w kraju. Gratulujemy!

Transmisja obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW SA

W związku ze zwołanym na dzień 24 czerwca 2024 roku Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA ("ZWZ"), poniżej przekazujemy szczegóły dotyczące transmisji internetowej obrad ZWZ.

Więcej aktualności