Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Bezpieczeństwo najważniejsze

Fundacja JSW wspiera straż pożarną. Efekty tego wsparcia można już zobaczyć. Jastrzębscy strażacy zawodowi zyskali zmodernizowane centrum kierowania, a ochotnicy – specjalistyczny sprzęt i ubrania. Dziś w Jastrzębiu-Zdroju – podczas symbolicznego Dnia Strażaka – zaprezentowano rezultaty współpracy Fundacji JSW i Straży Pożarnej.

fot. Mateusz Paszek

– Jastrzębska Spółka Węglowa to nasz sąsiad, bo siedzibę Państwowej Straży Pożarnej i JSW dzieli zaledwie kilkaset metrów. Bardzo dobrze współpracujemy i możemy na siebie liczyć – podkreślił st. bryg. Wojciech Piechaczek, komendant miejski PSP w Jastrzębiu-Zdroju. To właśnie w tej jednostce, dzięki wsparciu finansowemu m.in. Fundacji JSW, udało się zmodernizować centrum kierowania, co znacząco przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców miasta, m.in. dzięki wymianie urządzeń teleinformatycznych, co poprawiło system wspomagania decyzji i koordynacji działań.

Na tym nie koniec – Fundacja JSW wsparła zakup ubrań specjalnych i sprzętu dla ratowników wysokościowych jastrzębskiej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ubrania specjalnego ochrony osobistej i hełmów dla strażaków OSP Bzie.

– Mamy świadomość, że jako jeden z głównych pracodawców na tym terenie ten obowiązek, ale też chęć wspierania spoczywa na nas – powiedziała Barbara Piontek, prezes zarządu JSW SA i Fundacji JSW. – Ważną kwestią jest bezpieczeństwo. W naszej działalności nieraz spotykamy się z najtrudniejszymi sytuacjami, w których walczymy o ludzkie zdrowie i życie. Troska o to, co najcenniejsze jest misją, która nas łączy dodała.

Uroczysty apel w siedzibie PSP w Jastrzębiu-Zdroju stał się też okazją do nadania Komendzie Miejskiej złotej „Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego” oraz podziękowania za wsparcie działalności strażaków złożonego na ręce Barbary Piontek, prezes zarządu JSW. – Takie efekty z Jastrzębia-Zdroju pokazują dobrą tendencję, kiedy spółki Skarbu Państwa bardzo angażują się w społeczną odpowiedzialność biznesu z pożytkiem dla nas wszystkich – podsumował obecny na uroczystości Michał Woś, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Inne aktualności

Uroczyste obchody barbórkowe

Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w najważniejszym górniczym święcie, które zorganizowane zostało w Gliwicach. Podczas Barbórki nie zapomniano o tragicznie zmarłych w ostatnim czasie górnikach. Minutą ciszy oddano im hołd.

Podziękowania za życzenia i gratulacje

Jak co roku, z okazji Barbórki otrzymaliśmy wiele życzeń i gratulacji. Zamieszczamy niektóre z nich, którymi chcielibyśmy się podzielić. Dziękujemy za wszystkie słowa życzliwości.

Zobowiązania podatkowe widoczne w wynikach GK JSW

W trzecim kwartale 2023 roku Grupa Kapitałowa JSW osiągnęła stratę netto w wysokości 1,2 mld zł. Istotny wpływ na taki wynik netto miało ujęcie składki solidarnościowej w wysokości 1,6 mld zł (wpływ składki na wynik netto po uwzględnieniu efektu podatkowego to 1,3 mld…

Statuetka dla JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa zajęła 2 miejsce w konkursie IPMA PMO Award 2023 na najlepsze Biuro PMO. Podczas 26. konferencji IPMA Polska symboliczną statuetkę, będącą uznaniem za ciągły rozwój i osiągnięcie doskonałości projektowej odebrał Wojciech Kałuża, zastępca…

JSW sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Jastrzębska Spółka Węglowa została sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Umowę o współpracy podpisano w Klubie Olimpijczyka w Centrum Olimpijskim PKOl. Beneficjentami porozumienia będzie także pięć polskich związków sportowych…

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za III kwartał 2023 roku

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za III kwartał 2023 roku, która odbędzie się w dniu 23 listopada 2023 roku (czwartek) o godz. 10:00

Więcej aktualności