Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Bezpieczeństwo najważniejsze

Fundacja JSW wspiera straż pożarną. Efekty tego wsparcia można już zobaczyć. Jastrzębscy strażacy zawodowi zyskali zmodernizowane centrum kierowania, a ochotnicy – specjalistyczny sprzęt i ubrania. Dziś w Jastrzębiu-Zdroju – podczas symbolicznego Dnia Strażaka – zaprezentowano rezultaty współpracy Fundacji JSW i Straży Pożarnej.

fot. Mateusz Paszek

– Jastrzębska Spółka Węglowa to nasz sąsiad, bo siedzibę Państwowej Straży Pożarnej i JSW dzieli zaledwie kilkaset metrów. Bardzo dobrze współpracujemy i możemy na siebie liczyć – podkreślił st. bryg. Wojciech Piechaczek, komendant miejski PSP w Jastrzębiu-Zdroju. To właśnie w tej jednostce, dzięki wsparciu finansowemu m.in. Fundacji JSW, udało się zmodernizować centrum kierowania, co znacząco przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców miasta, m.in. dzięki wymianie urządzeń teleinformatycznych, co poprawiło system wspomagania decyzji i koordynacji działań.

Na tym nie koniec – Fundacja JSW wsparła zakup ubrań specjalnych i sprzętu dla ratowników wysokościowych jastrzębskiej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ubrania specjalnego ochrony osobistej i hełmów dla strażaków OSP Bzie.

– Mamy świadomość, że jako jeden z głównych pracodawców na tym terenie ten obowiązek, ale też chęć wspierania spoczywa na nas – powiedziała Barbara Piontek, prezes zarządu JSW SA i Fundacji JSW. – Ważną kwestią jest bezpieczeństwo. W naszej działalności nieraz spotykamy się z najtrudniejszymi sytuacjami, w których walczymy o ludzkie zdrowie i życie. Troska o to, co najcenniejsze jest misją, która nas łączy dodała.

Uroczysty apel w siedzibie PSP w Jastrzębiu-Zdroju stał się też okazją do nadania Komendzie Miejskiej złotej „Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego” oraz podziękowania za wsparcie działalności strażaków złożonego na ręce Barbary Piontek, prezes zarządu JSW. – Takie efekty z Jastrzębia-Zdroju pokazują dobrą tendencję, kiedy spółki Skarbu Państwa bardzo angażują się w społeczną odpowiedzialność biznesu z pożytkiem dla nas wszystkich – podsumował obecny na uroczystości Michał Woś, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Inne aktualności

Siedem lat współpracy z Zespołem Szkół nr 2 w Knurowie

Przedstawiciele JSW i powiatu gliwickiego zdecydowali o dalszej współpracy dotyczącej kształcenia uczniów w zawodach górniczych i objęcia ich gwarancją zatrudnienia po skończeniu szkoły. Porozumienie podpisał Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i…

JSW umarza część certyfikatów

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjął decyzję o sięgnięciu po środki zaoszczędzone w Funduszu Inwestycyjnym Zamkniętym (FIZ). Zostaną wykorzystane na pokrycie bieżącej działalności Spółki.

Marszałek Sejmu w najgłębszej kopalni węgla w Polsce

Marszałek Sejmu RP Szymon Hołownia spotkał się z górnikami pracującymi w kopalni Budryk. Zakład wchodzi w skład Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2024 r.

Wydatki inwestycyjne w kwocie ponad 1,3 mld zł oraz spłaty kredytów i pożyczek w wysokości ponad 216 mln złotych miały wpływ na wyniki finansowe Grupy Kapitałowej JSW za pierwszy kwartał tego roku.

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za I kwartał 2024 roku

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za I kwartał 2024 roku, która odbędzie się w dniu 22 maja 2024 roku (środa) o godz. 9:00

„Transformacja dla przyszłości”

To hasło XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbył się w Katowicach. W sesjach tematycznych podczas największego biznesowego wydarzenia w tej części Europy wzięli udział Adam Rozmus, zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych oraz Jolanta…

Więcej aktualności