Wydarzenia archiwalne

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN
Aktualności JSW SAPrzepisy górnicze bez zmian

Nowe przepisy górnicze jednak nie wejdą w życie od 1 stycznia 2017 roku!

Pracownicy Krupińskiego deklarują chęć przejścia na inne kopalnie

Po pierwszym tygodniu funkcjonowania punktu informacyjnego w kopalni Krupiński już 326 pracowników zadeklarowało chęć przeniesienia do konkretnych kopalń należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Deklaracje wciąż spływają.

Pierwsze przejścia z Krupińskiego

Pierwsze 40 osób z kopalni Krupiński zostaje przeniesionych na kopalnie Budryk i Pniówek. To pracownicy inżynieryjno-techniczni oraz grupa elektryków.

35 rocznica pacyfikacji KWK Manifest Lipcowy

15 grudnia o godz. 10. na placu przy kopalni KWK Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju został oddany hołd górnikom, przeciw którym 35 lata temu wojsko i milicja użyły broni.

Prezydent podpisał nowelizację ws. ułatwień pozyskiwania metanu z kopalń

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację m.in. ustawy o funkcjonowaniu górnictwa, która ułatwia pozyskiwanie metanu z wygaszanych kopalń. Dotychczasowe regulacje prawne nie pozwalały na prowadzenie takiej działalności w wygaszanych zakładach górniczych , a…

Najbezpieczniej pracujący oddział

Oddział G4b z Ruchu Borynia, który liczy 138 pracowników, został uznany za jeden z najbezpieczniej pracujących oddziałów w polskim górnictwie.

Zmiana porozumienia dzisiaj niemożliwa

Związki zawodowe, które we wrześniu 2015 r. zawarły porozumienie z Zarządem Jastrzębskiej Spółki Węglowej, zwróciły się z wnioskiem o renegocjowanie zawartego Porozumienia zawieszającego na trzy lata wypłatę m.in. czternastej pensji, deputatu węglowego oraz zmiany zasad…

Będziemy współpracowali z AGH

Jastrzębska Spółka Węglowa i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie podpisały 9 grudnia list intencyjny w sprawie organizacji praktyk górniczych dla studentów AGH, którzy będą pracowali w kopalniach spółki w czasie wakacji.

Dzieci wyróżniły Prezesa JSW

Tomasz Gawlik, Prezes JSW otrzymał wyjątkowe wyróżnienie. Dzieci, rodzice oraz dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju im. Ks. Prof. J. Tischnera uhonorowały go tytułem „PRZYJACIEL SZKOŁY”. Wyróżnienie zostało przyznane za wielokrotne wspieranie…

Uroczyste obchody barbórkowe

W sobotę 3 grudnia w kopalni Pniówek odbyła się uroczysta Akademia Barbórkowa, w której wzięli udział wiceminister Energii Grzegorz Tobiszowski, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych.

Każdy otrzyma ofertę pracy

W najbliższych dniach w kopalni Krupiński rozpoczną się cykliczne spotkania z wszystkimi pracownikami, podczas których otrzymają szczegółowe informacje m.in. na temat kolejnych etapów procesu przekazywania kopalni oraz terminów ich przenoszenia do innych zakładów JSW.

Aktualności JSW SAŻyczenia Barbórkowe

Życzenia od Premier Beaty Szydło

Wszyscy górnicy z KWK Krupiński mają zapewnioną pracę

Każdy z 1791 górników otrzyma propozycję pracy w innych kopalniach należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. 750 trafi do KWK Borynia–Zofiówka–Jastrzębie, do KWK Budryk – 400, a do KWK Pniówek – 641. Przenoszeni będą w miarę kończenia prac przez poszczególne brygady…