Uprzejmie informujemy, że węgiel dla klientów indywidualnych sprzedajemy wyłącznie bezpośrednio w kopalni „Budryk” w Ornontowicach. JSW S.A. nie prowadzi sprzedaży on-line, a wszelkie oferty i aukcje internetowe prowadzone z powołaniem się na JSW S.A., naszą nazwę lub logo są bezprawne.

Artykuł archiwalny

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinIkona szukaniaPLEN

Wypłata deputatu węglowego dla emerytów w październiku

W związku z pojawiającymi się pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi wypłaty ekwiwalentu pieniężnego za deputat węglowy dla emerytów za 2014 rok. Jastrzębska Spółka Węglowa informuje, że Zarząd JSW podjął decyzję o jednorazowej wypłacie ekwiwalentu w październiku 2014 roku, a nie jak do tej pory - w dwóch ratach - w maju i październiku.

Powyższa decyzja nie jest sprzeczna z jakimikolwiek przepisami prawa, a wynika jedynie z dbałości o ponad 20 tysięcy miejsc pracy. Koszt, jaki poniesie JSW wypłacając świadczenia dla emerytów wyniesie ponad 64 miliony złotych.

Dodatkowo informujemy, iż od początku 2014 roku pracownicy JSW oprócz comiesięcznego wynagrodzenia otrzymali: w miesiącu lutym czternastą pensję, która kosztowała JSW ponad 210 milionów złotych oraz w miesiącu kwietniu, wypłatę deputatu węglowego, którego koszt wyniósł ponad 138 milionów złotych.