Artykuł archiwalny

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Wielki finał JSW Ligi

31 maja w piątek dowiemy się, kto zostanie mistrzem siatkarskiej JSW Ligi w sezonie 2018/2019.

Finałowe rozgrywki rozpoczynają się już o godzinie 8 od meczu o siódme miejsce, w którym zmierzą się drużyny kopalni Knurów - Szczygłowice i Advicomu. Dwie godziny później na parkiet wyjdą ekipy Ruchu Zofiówka i kopalni Pniówek, które zagrają o miejsce piąte. W samo południe rozpocznie się rywalizacja pomiędzy ekipami JSW KOKS a KWK Budryk. O godzinie 14 rozpocznie się wielki finał, który gwarantuje spore emocje, bowiem naprzeciw siebie staną utytułowane w tych rozgrywkach drużyny Ruchu Jastrzębie i Ruchu Borynia. Faworytem jest drużyna Ruchu Jastrzębie, która jest obrońcą tytułu, natomiast siatkarze z Boryni zajęli trzecie miejsce.

JSW Liga jest rozgrywana od 2014 roku, ale pomysł jej zorganizowania pojawił się tuż po zakończeniu Turnieju Siatkówki o Puchar Prezesa Zarządu JSW S.A. w 2013 roku. Jego triumfatorem została drużyna KWK Jas-Mos. Władze Jastrzębskiej Spółki Węglowej widząc ogromne zainteresowanie i zaangażowanie wśród pracowników oraz wysoki poziom rozgrywek zainicjowały zorganizowanie rozgrywek amatorskiej piłki siatkowej w ramach JSW Ligi. Celami, jakie przyświecały temu przedsięwzięciu było propagowanie aktywności sportowej wśród pracowników oraz ich integracja w ramach Grupy Kapitałowej. Z roku na rok rozgrywki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Do tej pory w rozgrywkach wystąpiło trzynaście zespołów reprezentujących kopalnie i ruchy JSW oraz firmy wchodzące w skład Grupy Kapitałowej. W imieniu JSW organizacją rozgrywek JSW Ligi zajmuje się Klub Sportowy Jastrzębie-Borynia.

Dotychczasowymi triumfatorami rozgrywek były drużyny: w sezonie 2014/2015- KWK Budryk, sezon 2015/2016-KWK Borynia, sezon 2016/2017 Ruch Jas-Mos (drużyna zmieniła nazwę na Ruch Jastrzębie), sezon 2017/18 Ruch Jastrzębie. Kto zostanie mistrzem obecnego sezonu? Tego dowiemy się już 31 maja. Turniej odbędzie się w hali w Szerokiej, początek o godzinie 8. Wszystkich kibiców siatkówki serdecznie zapraszamy.