Artykuł archiwalny

Są efekty wprowadzenia premii motywacyjnej

Jastrzębska Spółka Węglowa po raz pierwszy wypłaciła pracownikom premię motywacyjną, którą zarząd spółki wprowadził w marcu. Dodatkowe 2,5 miliona złotych trafiło do górników oddziałów wydobywczych, przodkowych i zbrojeniowo-likwidacyjnych.

W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej aktualnie drążonych jest 46 przodków.  Pracownicy aż 34 z nich otrzymali premie za przekroczone zadania w marcu.

Jeszcze lepiej sytuacja przedstawia się w ścianach. Na 25 ścian fedrujących w JSW, aż 23 przekroczyły założony plan, a pracownicy w nich pracujący również otrzymali premie motywacyjne.

Zarząd zaproponował wprowadzenie od kwietnia premii zadaniowej dla wszystkich pracowników JSW.

 

Przypomnijmy, kopalnie JSW w I kwartale 2012 roku wyprodukowały o około 240 tys. ton węgla więcej niż planowano. Więcej niż zakładał plan techniczny na ten okres wykonano również wyrobisk korytarzowych. Plan robót przekroczono o 1 694 mb, co świadczy o efektywnym przygotowywaniu się Spółki do zwiększonych planów wydobywczych w przyszłym roku. Do 2015 roku JSW zamierza uzyskać roczny poziom wydobycia w wysokości 14 mln ton.