Artykuł archiwalny

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Pracownicy spółek w Grupie JSW chcą pracować w JSW SiG

Już 6322 osoby złożyły podania w Spółce JSW Szkolenie i Górnictwo (Grupa JSW). Pracę podjęło 536 osób. Co ciekawe, na ofertę JSW SiG skusiło się już 65 byłych pracowników Jastrzębskich Zakładów Remontowych (Grupa JSW), którzy liczą na pewne miejsce pracy. Podania wciąż spływają i są pozytywnie rozpatrywane.


Założeniem powstania spółki JSW Szkolenie i Górnictwo było skonsolidowanie działalności związanej z dostarczaniem usług okołogórniczych w jednym podmiocie. Z kolei Zarząd Jastrzębskich Zakładów Remontowych rozważa możliwość uporządkowania profilu działalności  Zakładu poprzez skoncentrowanie go wyłącznie na działalności remontowej, która, w przeciwieństwie do działalności górniczej, przynosi firmie zyski.

Zasady zatrudniania i wynagradzania w nowej spółce są niemal identyczne jak w JSW z tą różnicą, że faktycznie, nowozatrudnieni nie otrzymają przywilejów w postaci 14-tki, jubileuszu i deputatu węglowego. Po dwóch latach pracownik nabywa prawo do Barbórki, natomiast od początku otrzymuje posiłek regeneracyjny. Co ważne, z nowymi pracownikami zawierana jest umowa o pracę, a stawka dzienna jest taka sama jak w JSW. Z wyliczeń wynika, że po roku górnik zatrudniony w SiG pracujący w przodku lub w ścianie zarobi ok 6300 zł brutto.  

W JSW zatrudnionych jest 26 795 pracowników, natomiast łącznie w całej Grupie Kapitałowej pracuje  ponad 34 tysiące osób.   

Przeczytaj co pracownicy mówią o JSW SiG: www.jswsig.pl